Menu
Město Šternberk
MěstoŠternberk
rozšířené vyhledávání

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 197
Ilustrační foto peníze

Od 1. června je parkování ve Šternberku opět zpoplatněno!

Datum: 31. 5. 2023

Do středy 31. května je parkování zdarma, od 1. června bude parkování opět za poplatek. Upozorňujeme řidiče na změny v zóně placeného parkování, došlo ke změnám v ceníku i v časech parkování.

Ilustrační foto Ecce Homo z roku 2022

Ecce Homo Šternberk je tady! Závody proběhnou od 2. do 4. června!  

Datum: 30. 5. 2023

„Vítáme nejen závodníky, jejich doprovody, ale i diváky a organizátory a přejeme jim víkend plný napínavých sportovních i společenských zážitků. Občanům Šternberka jako každoročně děkuji za trpělivost se zvýšeným hlukem, dopravou a celkovým ruchem v našem městě,“ říká starosta Stanislav Orság.

Ilustrační foto Ecce Homo z roku 2022

Ecce Homo Šternberk: uzavírky po dobu závodů od 1. do 4. června 2023

Datum: 29. 5. 2023

V souvislosti s konáním závodů proběhnou uzavírky v centru města a dalších komunikacích, a to od čtvrtku 1. června do neděle 4. června. Uzavírky budou vyznačeny přechodným dopravním značením.

Bezručova 20 a 22

K mání je posledních 8 bytů, prohlídka je možná 7. června!

Datum: 28. 5. 2023

Město Šternberk aktuálně nabízí zbylých 8 volných bytových jednotek z celkového počtu 25 jednotek, které se nachází v nově zrekonstruovaných bytových domech na Bezručově ulici ve Šternberku.

Ilustrační foto ze Šternberského půlmaratonu 2022

Nominujte sportovce a trenéry za úspěchy a reprezentaci města Šternberka

Datum: 26. 5. 2023

Rada města Šternberka na návrh sportovní komise vyhlásila výzvu pro podávání nominací na ocenění sportovců a trenérů za úspěchy a reprezentaci města Šternberka. Návrhy je možné podávat na předepsaném formuláři do 25. září 2023.

Titulní stránka červnových Šternberský listů

Právě vyšly červnové Šternberské listy, přejeme vám příjemné čtení!

Datum: 26. 5. 2023

Vážení a milí čtenáři, červnové vydání Šternberských listů je vám k dispozici již dnes na webu města. Najdete v něm rozhovory, pozvánky a spoustu informací o dění ve Šternberku.

Zákaz vjezdu motorových vozidel

Upozorňujeme motoristy na uzavírku trati Ecce Homo v úterý 6. června

Datum: 25. 5. 2023

V úterý 6. června 2023 bude pro provoz uzavřena trať Ecce Homo, a to od 7 do 18 hodin. Na trati se bude konat akce BMW CarTec Roadshow, pořadatelem je společnost CarTec Ostrava s.r.o.

#

Závody ve sjezdu z kopce dolů: Ecce Homo Freeride 2023

Datum: 21. 5. 2023

První prázdninový víkend bude trať Ecce Homo ve Šternberku patřit longboardistům a všem příznivcům jízd z kopce dolů. Již 12. ročník této nemotoristické akce proběhne od soboty 1. července do neděle 2. července, událost je spojena s uzavírkou trati Ecce Homo.

#

Renovace veřejného osvětlení Šternberk – okruhy Ořechová, Světlov, Obora

Datum: 20. 5. 2023

Předmětem projektu je kompletní výměna všech dosluhujících svítidel za úspornější LED světla. Lokální doplnění svítidel pro splnění parametrů nasvětlení komunikací a výměna 16ks sadových sloupů. Doplnění výložníků pro rovnoměrné nasvětlení komunikací.

#

Starosta přijal na radnici pěvecký sbor CESARION z Alsaska

Datum: 19. 5. 2023

Obřadní síň radnice se na krátkou chvíli stala i síní koncertní, když se sbory rozezpívaly a navodily příjemnou uvolněnou atmosféru. Naživo je můžete slyšet i vy v sobotu 20. května na nádvoří Šternberského kláštera! Takže neváhejte a přijďte.

#

Lesní pedagogika děti vzdělává a baví

Datum: 19. 5. 2023

Na krátké trase od Kiosku ke Třem dubům se děti seznamují s technologií kombinovaného soustřeďování dříví koňmi a traktorem a také si mohou vysadit za asistence žáků lesnického oboru svoji vlastní sazenici přímo na pasece.

#

Ukliďme Česko, děkujeme všem dobrovolníkům za zapojení se do akce!

Datum: 18. 5. 2023

V sobotu 6. května 2023 se konal náhradní termín letošní dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Přestože nebyla předpověď počasí příznivě nakloněna ani tentokrát, nebyla akce zrušena.
Děkujeme všem dobrovolníkům za účast!

Foto ze setkání 16. května 2023 starosta Dobšiné Ján Slovák, starosta Kobióru Eugeniusz Lubański, starosta Šternberka Stanislav Orság a starosta Sajószentpéteru Péter Faragó.

Šternberk přivítal zástupce z partnerských měst Dobšiné, Kobióru a Sajószentpéteru

Datum: 17. 5. 2023

Na pozvání starosty Stanislava Orsága přijeli 16. května do Šternberka starostové z partnerských měst Dobšiné, Kobióru a Sajószentpéteru, aby společně prodiskutovali pokračování projektu Sportovních her mládeže partnerských měst, do kterých jsou zapojeny děti a mládež do 15 let z jednotlivých měst.

#

Ve Šternberku si dali sraz členové klubu majitelů vozů Corvette

Datum: 15. 5. 2023

Americké sportovní vozy značky Corvette jsme mohli přímo v centru města obdivovat v sobotu 13. května dopoledne na Horním náměstí pod chrámem Zvěstování Panny Marie. Majitelé těchto vozů si totiž uspořádali ve Šternberku sraz.

Poslanec Havel diskutoval se studenty Gymnázia Šternberk

Poslanec Havel diskutoval se studenty Gymnázia Šternberk

Datum: 10. 5. 2023

Ve středu 10. května zavítal poslanec Matěj Ondřej Havel mezi studenty šternberského gymnázia, aby s nimi diskutoval o legislativním procesu v České republice. Besedy se zúčastnili studenti druhých a třetích ročníků.

10 000 kroků grafika

Dubnová výzva 10.000 kroků: společně jsme nachodili 20.419,58 kilometrů!

Datum: 9. 5. 2023

Šternberk se již popáté připojil k vyhlášené výzvě Deset tisíc kroků, kterou organizuje Partnerství pro městskou mobilitu. Zapojilo se 74 účastníků a 8 týmů, kteří dohromady našlapali 20.419,58 kilometrů!

#

Děkujeme vám za účast na vzpomínkovém aktu ke Dni vítězství

Datum: 9. 5. 2023

Tradiční vzpomínkový akt u příležitosti Dne vítězství se uskutečnil v den státního svátku v pondělí 8. května na městském hřbitově za účasti starosty Stanislava Orsága, místostarostů, zastupitelů města, zástupců organizací, politických stran a hnutí a veřejnosti.

signatáři memoranda o spolupráci s městem Šternberkem a MAS Šternbersko

Na radnici proběhlo setkání stěžejních zaměstnavatelů ze Šternberka  

Datum: 3. 5. 2023

Hlavním tématem byla dohoda o  spolupráci mezi zaměstnavateli a školami se záměrem budování povědomí o existenci významných a dobrých zaměstnavatelů v našem regionu.

Radnice

Upozorňujeme na regulaci hlučných činností na území města

Datum: 26. 4. 2023

Vážení spoluobčané, nadcházející jarní měsíce mnozí z nás tráví často venku a věnují se údržbě zahrad a pozemků. Dovolujeme si proto připomenout platnost vyhlášky o veřejném pořádku, která mimo jiné upravuje i regulaci hlučných činností. 

#

Dívčí trumpetové trio zazářilo na celostátní soutěži „zušek“

Datum: 26. 4. 2023

Základní uměleckou školu Šternberk reprezentovalo na soutěži v Liberci dívčí trumpetové trio ve složení: Lucie Utíkalová, Petra Gabčanová a Tereza Peřinová, všechny hráčky ze třídy učitele Pavla Šárníka. Šternberské dívčí trio získalo ve III. kategorii 1. cenu! Nádherný výsledek.  

#

Ministr kultury Martin Baxa na návštěvě ve Šternberku

Datum: 25. 4. 2023

V pondělí 24. dubna jsme ve Šternberku přivítali ministra kultury pana Martina Baxu, který si k návštěvě vybral Šternberský klášter a Státní hrad Šternberk.

#

Stavba nového domova pro seniory ve Šternberku byla zahájena

Datum: 25. 4. 2023

V pondělí 24. dubna došlo ke slavnostnímu poklepání základního kamene domova pro seniory v Obloukové ulici ve Šternberku. 

#

Upozorňujeme na zvýšený provoz v okolí stavby domova pro seniory

Datum: 23. 4. 2023

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás upozornit na zahájení stavby nového domova pro seniory v Obloukové ulici (za mateřskou školou). Velmi prosíme zejména rodiče s dětmi, aby dbali při pohybu v lokalitě zvýšené opatrnosti, případně zvolili pro přístup do parku jinou komunikaci.

Atletický stadion ve Šternberku

Atletický stadion je od dubna otevřen sportovcům!

Datum: 20. 4. 2023

Atletický stadion ve Šternberku je pro sportovce z řad veřejnosti i pro výuku škol otevřen od úterý 11. dubna 2023 v době provozních hodin. Správcem areálu je Dům dětí a mládeže Šternberk, který zajišťuje provoz a údržbu a koordinuje rezervační systém. Areál je monitorován kamerovým systémem.

#

Tohle se fakt povedlo! Gymnazisté vylepšili autobusovou zastávku

Datum: 19. 4. 2023

Odbor životního prostředí městského úřadu ve Šternberku vyzval studenty Gymnázia Šternberk ke spolupráci při realizaci zajímavých polepů na nových autobusových zastávkách.

#

Výsledky soutěže Historické město roku 2022 byly vyhlášeny

Datum: 19. 4. 2023

Starosta Stanislav Orság se společně s dalšími zástupci města zúčastnil v Praze slavnostního vyhlášení vítěze soutěže o titul Historické město roku. Rozhodovalo se mezi 14 vítězi krajských kol, mezi kterými je i Šternberk! Historickým městem roku 2022 se stalo Vysoké Mýto.

Nemocnice AGEL Šternberk -moderní pavilon interny

Interní pavilon šternberské nemocnice získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

Datum: 14. 4. 2023

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje.

Pokládka betonového krytu na Hvězdné

Na Hvězdné se betonuje, respektujte uzavírku!

Datum: 13. 4. 2023

Cyklisté a další uživatelé cyklostezky Hvězdné, respektujte prosím uzavírku, aktuálně je prováděna pokládka betonového krytu cyklostezky a je nezbytné na čerstvě položený povrch nevstupovat a nevjíždět do jeho zatuhnutí. Buďte ohleduplní!

Senior Taxi  -  logo

Službu SENIOR TAXI je možné využít sedm dní v týdnu!

Datum: 11. 4. 2023

Služba SENIOR TAXI je od 1. dubna 2023 rozšířena i o víkendový provoz. Senioři, držitelé průkazu ZTP/P a další určené osoby mohou tuto službu nově využít nejen v pracovní dny, ale i o sobotách a nedělích od sedmi ráno do pěti hodin odpoledne.  

Ilustrativní foto -  cena města Šternberka

Nominujte osobnosti na udělení Ceny města Šternberka

Datum: 4. 4. 2023

Město Šternberk vyhlašuje nominace na Ceny města Šternberka pro rok 2023.  Cena města je udělována za významné dílo v těchto oblastech: umění, hudba, literatura, společenské a přírodní vědy, sport, výchova a vzdělávání, technický pokrok, celoživotní dílo apod. s přínosem pro město Šternberk.

Zobrazeno 1-30 ze 197

Šternberské listy, news

Šternberské listy elektronická verzeFacebookInstagramYouTube

Informační centrum

Informační centrum Šternberk

Informační centrum Šternberk

Kvalita ovzduší

Kvalita ovzduší ve Šternberku

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program zaměstnanost

Web vytvořen z projektu Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Městský úřad Šternberk
= vstřícný, přívětivý
a profesionální úřad“ registrační číslo CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/ 0014375