• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

  Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

 • Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

  Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 8 plus 14 se rovná

Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+František Borovička: franta

Dobrý den,kdy se předpokládá otevření Kauflandu

 

Vážený pane, 

z informací, které máme k dispozici od developerské společnosti zajišťující výstavbu „Obchodního centra Šternberk“ na ulici Olomoucká ve Šternberku, je v současnosti předpokládaný termín otevření hypermarketu potravin Kaufland stanoven na srpen/září 2018.

Kromě samotného hypermarketu budou v obchodním centru (nákupní galerii) provozovány další obchodní jednotky – KIK, Okay, SUPER ZOO a drogerie TETA. 

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 88.103.238.1 Dotaz z: 14.06.2018
+Ivana: Sloup

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli u kruhového objezdu u chronotechny by šel dát sloup,aby tam nejezdili auta přes přechod a chodník, naproti masně paní Křížkové. Častokrát jsme viděli, že tama jezdí auta, zajímalo by nás jestli funguje kamerový systém u tohoto místa. Doufáme, že se to v blízké době vyřeší, aby se nestala nějaké nehoda. Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

obdobný podnět jsme obdrželi již v prosinci loňského roku s požadavkem na stavebně technická opatření (sloupky apod.). Tento podnět byl projednán v dopravní komisi, která nedoporučila realizaci těchto opatření a navrhla, aby místu věnovala zvýšenou pozornost městská policie.

Váš podnět opět předložíme na nejbližší zasedání dopravní komise a současně opět prověříme možnost realizace stavebně technických opatření v rámci plánovaných úprav pěších a cyklistických tras v lokalitě.

Lokalita je monitorována kamerovým systémem, v případě, že je zaznamenáno uvedené jednání, je řešeno městskou policií. Již bylo takto projednáváno několik případů.

S pozdravem

Mgr. Miroslava Šestáková                               Mgr. Libor Šamšula
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek   velitel Městské policie Šternberk    

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 13.06.2018
+Martina: Zlomený strom

Dobrý den chtěla bych se zeptat kdy bude odstraněn strom na unicovske 94? V tomto týdnu došlo k jeho zlomení a strom by bylo záhodno skacet celý. Děkuji za odpověď

 

Vážená paní,

děkujeme Vám za upozornění, zlomená část stromu byla odstraněna, stav stromu byl prověřen a nyní nepředstavuje bezprostřední riziko. Strom bude navržen k posouzení a jeho případné kácení bude projednáno v komisi pro životní prostředí a radě města. Případné kácení by pak bylo provedeno v mimovegetačním období (podzim, zima 2018).

S pozdravem

Ing. Zdeňka Jurečková
referent odboru životního prostředí
zástupce vedoucího odboru 

 

IP: 188.175.233.7 Dotaz z: 12.06.2018
+hana: fitness zona

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem zajistit pořádek na dětském hřišti - fitness hřiště na Olomoucké ulici. V poslední době tam bývá dost odpadků večer po odchodů jisté skupiny obyvatelstva a nejen že si to stále pletou s fotbalovým hřištěm,s fitness stroji místo aby je používali,tak je nadzvednou a třísknou s nimi dolů.FAKT SE TEN ŘEV NEDÁ POSLOUCHAT!!!!!! To by tady asi musel bydlet někdo z představenstva,aby tady to hřiště nebylo a nebo aby tady věčně nebyl řec a bordel! Jinak parádní pozemek v centru Šternberka,ale bohužel NEPRODEJNÝ Děkuji za odpověď. Ale ne za takovou,že zde budou chodit častěji hlídky městské policie-TO JE K NIČEMU!!!

Vážená paní,

jak již bylo v minulosti několikrát k obdobným podnětům uvedeno, za dítě je odpovědný rodič, nikoliv provozovatel hřiště, tj. město Šternberk. Vzhledem k tomu, že se jedná o hřiště, které je veřejnosti přístupné bez časového omezení, skutečnost, že se na hřišti schází děti, jejichž chování zde popisujete, bohužel neovlivníme. O spolupráci byla požádána městská policie, která nad touto lokalitou společně s asistenty prevence kriminality vykonává zvýšený dohled.

V případě, že byste měla návrh řešení, prostřednictvím kterého by mohl provozovatel hřiště ovlivnit chování nezletilých jednotlivců, budeme rádi za Vaše podněty. Kontakt zde. 

S pozdravem 

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury  

IP: 80.188.38.66 Dotaz z: 12.06.2018
+Petra: Hřiště

Dobrý den, nově vybudovaná herní sestava na hřišti Větrník se nám líbí, jsou velmi pozitivní reakce i když pro menší děti / 1-3/ zde něco chybí, děti touží po houpačkách, které zde odjakživa byly a nyní velmi chybí. Budou se ještě dodělávat nebo je tato podoba hřiště již finální? Myšleno i s úpravou povrchu, který není úplně dostačující. P.

 

Vážená paní,

těší nás pozitivní reakce na novou herní sestavu hřiště Na Větrníku. Zhotovení sestavy i dopadové plochy z kačírku odpovídá požadavkům normy ČSN EN 1176 a stálo město bezmála 500 tisíc korun. Každý rok jsou z rozpočtu města Šternberka uvolňovány finanční prostředky na úpravy dětských hřišť dle plánu projednávaného komisí pro sport a volný čas. Strategie rozvoje dětských hřišť po pořízení nové sestavy aktuálně nepočítá s umístěním dalšího prvku na tuto herní plochu, nicméně podnět bude projednán a v případě volných finančních prostředků v rozpočtu města budou houpadla doplněna.

S pozdravem 

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury 

 

IP: 80.188.38.66 Dotaz z: 12.06.2018
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2018:
13 600

Kalendář akcí

červen 2018
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže