Skočit na obsah Skočit na kompletní navigaci Skočit na zkrácenou navigaci Skočit na pravou stranu webu

Navigace

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Doporučené aktuality

Ovládání doporučených aktualit je možné pomocí klávesových zkratek, pro zastavení nebo spuštění přepínání aktualit lze pomocí klávesy mezerník. Samotné přepínání mezi aktualitami je možné pomocí levé a pravé šipky na klávesnici.

Pozastavit automatické přepínání aktualit Zobrazit předchozí aktualitu Zobrazit následující aktiualitu
 • Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny ve Šternberku

  Provoz kompostárny ve Šternberku

 • Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2022

  Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2022

 • Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2022

  Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2022

 • Novoroční blahopřání všem obyvatelům města Šternberka

  Novoroční blahopřání všem obyvatelům města Šternberka

 • Odpady můžete odevzdávat ve sběrném dvoře bez limitu!

  Odpady můžete odevzdávat ve sběrném dvoře bez limitu!

 • Majitelé psů si zase mohou vyzvedávat speciální sáčky

  Majitelé psů si zase mohou vyzvedávat speciální sáčky

Obsah webu Šternberk.eu

Venkovské trhy - aktuality

Třetí letošní trhy se uskuteční v sobotu 7. srpna ve Šternberku

Zveme všechny příznivce Venkovských trhů Šternberk v sobotu 7. srpna 2021 na Hlavní náměstí, trhy začnou v půl osmé ráno a ukončeny budou půl hodiny po poledni. Nově bude také obsazena stánky se zajímavým zbožím městská tržnice vedle Hlavního náměstí, kdy jejím otevřením rozšíříme možný počet stánků, mezi kterými musí být stále ještě zachovány rozestupy.

Pro dobrou náladu k poslechu zahraje cimbálovka OKYBAČA ve valašských krojích.

Nabídku doplní i káva, pivo, nealko, bramboráky, langoše, zákusky a oblíbený trdelník. Můžete se těšit na masové speciality, sýry a bohatý pekařský sortiment včetně Trubiček od Svatého Kopečka, které minule nemohly přijet a moc Vám chyběly. Scuk Šternberk bude prodávat zeleninové bedýnky ZE-ZA-HRÁTKY. V nabídce budou i balkonové květiny a letničky. Chybět nebude tradiční nepotravinářský sortiment - přírodní mýdla, keramika, šperky a šité textilie.

Malí návštěvníci trhů jistě přivítají tvořivou zábavu a malování na obličej u stánku Ecce Homo Šternberk, z. s.

Trhy proběhnou v souladu s aktuálními nařízeními a pravidly pro konání farmářských a ostatních venkovních trhů a tržišť v České republice. Počet stánků kvůli rozestupům mezi prodejními místy bude muset být tedy opět bohužel omezen.

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Další plánované termíny v letošním roce jsou tyto (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku):

04.09.2021

09.10.2021

Těšíme na Vaši návštěvu, přijďte si nakoupit a pobavit se!

 

Červencové Venkovské trhy Šternberk 

Druhé letošní trhy se uskuteční v sobotu 10. července 2021. 11. ročník trhů tak úspěšně pokračuje dál! Těšit se můžete na masové speciality, ovčí a kozí sýry, domácí produkty a bohatý pekařský sortiment. Na své si přijdou i „bezlepkáři“ a milovníci raw a vegan specialit. Dále si budete moci nakoupit pro své zahrady a zahrádky - letničky, trvalky, zahradní stromky a bylinky. Chybět nebude ani přírodní kosmetika a šité textilie.
Nabídku konečně doplní i  občerstvení - káva, pivo, nealko, bramboráky a samozřejmě populární trdelník, bez kterého by to snad ani už nešlo!

Malí návštěvníci trhů jistě přivítají tvořivou zábavu u stánku Ecce Homo Šternberk, z.s.

Těšit se můžete také na kapelu Tak určitě!, která hraje vše, co se jí líbí. Nejčastěji to jsou rádiové hitovky v originálním znění.

Trhy proběhnou v souladu s aktuálními nařízeními a pravidly pro konání farmářských a ostatních venkovních trhů a tržišť v České republice. Počet stánků kvůli rozestupům mezi prodejními místy bude muset být tedy opět bohužel omezen. I tak se ale těšíme na Vaši účast a příjemnou nákupně-společenskou atmosféru.

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

První letošní venkovské trhy proběhnou v sobotu 12. června na Hlavním náměstí ve Šternberku! 

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku, bude nejvýznamnější událostí změna pořadatele trhů, kterou by však návštěvníci ani prodejci neměli výrazněji zaznamenat. Pomyslnou pořadatelskou štafetu  převezmou Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace města.

Nadále zůstane  zachována myšlenka trhů prioritně podporovat pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.  

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..MKZ venkovske trhy A3 2021 04 nahled copy


Banner 10. ročník Venkovské trhy Šternberk

Logo Olomoucký kraj

Venkovské trhy Šternberk v roce 2020 finančně podpořil Olomoucký kraj

 

Skončila desátá sezóna oblíbených Venkovských trhů Šternberk a my si dovolíme tuto sezónu trošku zhodnotit.

Trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011, staly se tradicí s obrovskou podporou jak místních obyvatel, tak sem hojně jezdí občané i z okolních, ale i vzdálenějších obcí. Hlavní myšlenkou projektu je prvořadě podpora pěstitelů a chovatelů regionu a prvovýrobců především potravinářských výrobků a vytvoření tradice, kde se lidé budou rádi setkávat. My pořadatelé se soustředíme výhradně na výběr pěstitelů, chovatelů a prvovýrobců z regionu, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami zpracovávají z ovoce mošty, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd.. K doplnění nabídky jsou zde výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a vše, co se váže k životu na venkově a venkovskému stylu.

Venkovské trhy Šternberk v roce 2020 byly ovlivněny mimořádnými opatřeními vyhlašovaných vládou ČR. Na oslavy 10. ročníku trvání trhů bylo připraveno původně 7 akcí – vždy jednou měsíčně od dubna do října s tím, že vyvrcholení oslav proběhne v měsíci září. Celý letošní ročník našich trhů proběhl za finanční podpory Olomouckého kraje.

Trhy bylo možné nakonec uspořádat pouze v počtu 6 akcí v těchto termínech: 16.5., 13.6., 11.7., 15.8., 12.9., 10.10. 2020. Na všech akcích jsme se v maximálně možné míře snažili zajistit hygienická a další opatření pro bezpečnost prodávajících i návštěvníků.

Hlavní oslavy proběhly 12. září 2020. V tomto měsíci se před deseti lety uskutečnila první akce trhů. Vyhodnotili a ocenili jsme nejvěrnější prodejce, kteří se účastní trhů od samého začátku.

Součástí dne bylo také vyhodnocení nejlepší květinové výzdoby ve Šternberku. Předávání ocenění se ujalo vedení města: starosta a oba místostarostové předali oceněným drobné dárky s poděkováním, že pečují o krásnou výzdobu města tím, že se starají o zeleň a květiny v okolí svého domu, předzahrádky, balkonu, soutěže se účastní i podnikatelé – provozovatelé prodejen a restauračních předzahrádek.

Pro nejmladší návštěvníky trhů byly připraveny řemeslné dílničky. K poslechu a dobré náladě zahrála kapela Kamelot, celou akcí provázel moderátor, ale hlavně byly to trhy prodejní a sloužící k podpoře regionálních prodejců, výrobců a farmářů, kteří se trhů pravidelně účastní.

Spolupráce je navázána i s drobnými pěstiteli zeleniny a ovoce, výrobci medu a výrobků z nich, místními chovateli skotu a producenty výrobků z nich, výrobci ovocných šťáv a dalšími, kteří jsou nositeli nejvyššího ocenění – Regionální potravina, Výrobek Olomouckého kraje (OK), Nejlepší potravinářský výrobek Moravskoslezského kraje, Česká biopotravina a další zemědělští podnikatelé z Hané a nejbližšího okolí.

Desátá sezóna oblíbených trhů u nás ve Šternberku skončila, budeme se na vás všechny těšit i v té další sezóně roku 2021, která snad už proběhne v pořádku a tak, jak jsme všichni byli zvyklí v předcházejících letech. Užijte si odpočinek, klidný konec letošního roku, hodně zdraví a buďte na sebe všichni opatrní a na jaře se zase potkáme u nás ve Šternberku v krásném centru města!

Za pořadatelský tým Iveta Tomečková

Foto z Venkovských trhů s logem Olomouckého kraje
trhy namesti

 

 Jubilejní 10. venkovské trhy oslavíme 12. září s Kameloty!

Vážení a milí příznivci Venkovských trhů Šternberk, zveme Vás v sobotu 12. září do Šternberka na Hlavní náměstí na tradiční trhy s výjimečným programem. Na zářijových trzích se budou vyhlašovat výsledky soutěže o nejlepší květinovou výzdobu, bude předáno poděkování prodejcům, kteří jsou našim trhům věrni od prvního ročníku, a to vše za hudebního doprovodu skupiny KAMELOT! Připraveny budou také dílničky pro děti, tradiční dobroty všeho druhu a burčák.   

„V září 2011 jsme zorganizovali první trhy, jen tak na zkoušku, a dotáhli jsme to až na desátou sezónu,“ uvedla hlavní organizátorka za město Šternberk Iveta Tomečková a dodala: „Jsme moc rádi, že se trhy tady ve Šternberku tak zabydlely, že jsou oblíbené a jsou už opravdu tradicí!“

zari web 002 copy

LETNÍ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK!

Další ze série letních trhů - srpnové,  se uskuteční  v duchu bohaté nabídky výrobků a výpěstků regionálních producentů, každý si zde najde to své oblíbené zboží, v nabídce budou jako vždy i nějaké novinky. K poslechu, a možná pro některé i k tanci, nám  tentokrát zahraje známá a oblíbená kapela "COUNTRIO " z Hodonína  a zahrají  nám  skvělou muziku.  Děti se mohou těšit na dílničky Agentury 2G, počasí taky slibuje slunečno, takže určitě budou trhy opět vydařené.

Aktuality a novinky jsou jako vždy postupně přidávány  na  Facebook, nově i na Instagram a na oficiální webové stránky města Šternberka.

Těšíme se na vás všechny!

Venkovske trhy srpen 2020Venkovské trhy Šternberk žijí i o prázdninách a v době dovolených!

Vzhledem k tomu, že první i druhé trhy po uvolnění opatření proti nákaze koronavirem dopadly výborně, pokračujeme dále!  Další z řady trhů se budou konat dne 11. července 2020  a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.
Těšit se můžete  jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot , a také už i na regionální zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.
Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku. K poslechu nám v červenci zahraje  kapela, kterou  jsme  zde na trzích ve Šternberku už na dřívějších trzích slyšeli a měla velký úspěchu a jsme moc rádi, že přijala pozvání na jedny z letních trhů. Je to kapela HUBERTUS!

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

web cervenec 002

 

Červnové Venkovské trhy Šternberk jsou v plné přípravě! 

A jsou před námi další letošní trhy, které proběhnou na Hlavním náměstí u nás ve Šternberku 13. června 2020. Květnové trhy dopadly dobře a tak pokračujeme dále. Červnové trhy už nám bude atmosféru dokreslovat i kapela, a to KELT GRASS BAND. Jak to bude ale s bezpečnostními hygienickými pravidly, nedokážeme nyní ještě přesně určit, každopádně se přizpůsobíme jak pravidlům, tak situaci, která bude v aktuální datum platná, protože situace se vyvíjí ze dne na den. Snad se nic nenadálého nestane a trhy budou zase o kousíček rozvolněnější, než byly ty květnové. Každopádně musíme být všichni moc opatrní, protože to, co jsme si tady zažívali poslední 3 měsíce, určitě nikdo z nás už opakovat nechce! Takže my vše  nachystáme a připravíme a vy se můžete těšit na další akci, kde se všichni sejdeme.  Můžete si dát kávičku, pivko z několika regionálních pivovarů, povykládat s přáteli, ale hlavně nakupovat a podpořit tím naše regionální prodejce. Sledujte profil trhů  na facebooku, budeme postupně přidávat všechny aktuality a novinky. A TĚŠÍME SE NA VÁS!

cerven web 002 copy

Květnové Venkovské trhy Šternberk BUDOU!

Pro všechny příznivce našich trhů máme dobrou zprávu, trhy 16. května se uskuteční. Budou to sice trhy tak trochu jiné, budou v duchu „PŘIJDU, NAKOUPÍM A ODEJDU“, abychom splnili všechny požadavky, které pořádání trhů v této mimořádné situaci umožňují, ale pevně všichni doufáme, že našich klasických trhů se v letošním roce přece jen dočkáme. Máme toho v plánu letos hodně, a snad se vše podaří a trhy se vrátí do své původní podoby, tak, jak je všichni známe. Provoz za přísných hygienických podmínek bude složitější, ale věříme, že to i tak zvládneme. Na tomto trhu, v tomto období bohužel nepotkáte (zatím) žádné občerstvení, ochutnávky, točené pivo ani rozlévané víno. Pokud začneme vyjmenované zboží  povolovat a uvolňovat, pak postupně a pouze k odnosu domů.  Ani na kapelu, doprovodné programy a posezení bohužel ještě není čas. Věříme, že všechna opatření pochopíte, přijmete a budete důsledně dodržovat, stejně jako naši prodejci.

Venkovské trhy Šternberk nabízejí potraviny, výrobky a výpěstky, které pocházejí z naší země, z co nejbližšího okolí. Nákupem na trzích podpoříte místní ekonomiku a odměníte přímo ty šikovné lidi - pěstitele nebo výrobce - kteří se nebojí ukázat to, co umí a co je baví dělat.

Zboží, které u nás nakoupíte, za námi necestuje tisíce kilometrů, a tak nákupem šetříte životní prostředí, navíc potraviny jsou čerstvější a vždy víte, odkud pocházejí.

Zapojte se proto také! Máte-li zájem na trzích nabídnout i své výrobky, výpěstky, nebo přebytky ze zahrádky, neváhejte nás kontaktovat.

Zapište si další Venkovské  trhy Šternberk  do kalendáře a pozvěte i přátele - sdílejte pozvánku!

Sledujte, prosím,  facebookový profil Venkovských trhů Šternberk.

Těšíme se na vás všechny a sejdeme se na náměstí ve Šternberku!

kveten web 002 copy

 

 

Termín prvních letošních trhů 4. dubna  2020: ZRUŠENO!

Vážení návštěvníci, příznivci trhů, prodejci a všichni, co máte naše trhy rádi,

v návaznosti na přijatá celostátní krizová opatření z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem COVID - 19 sdělujeme, že Venkovské trhy Šternberk 4. dubna 2020 se RUŠÍ.

Ačkoli jsme vyčkávali do poslední chvíle s nadějí, že situace může být v dubnu příznivější a nadále jsme se věnovali přípravám na tuto akci, bohužel v tuto chvíli musíme konstatovat, že dubnové trhy neproběhnou. Situace se zatím vyvíjí tak překotně a mrzí nás, že nejsme schopni odhadnout, jaký osud čeká trhy ani v dalších avizovaných termínech.

 Aktuálně budeme o dalším dění informovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku.

Těšíme se na brzké setkání ve zdraví s Vámi se všemi a buďte na sebe opatrní!

 

POSLEDNÍ TRHY V TOMTO ROCE!

Poslední Venkovské trhy Šternberk devátého ročníku proběhnou v sobotu 19. října 2019. Tyto trhy budou ve znamení konce sezóny, v nabídce budou ryze podzimní plody a produkty, ale nejen ty, pochopitelně nabídka bude opět hodně bohatá a určitě si zde každý najde to, co ho potěší a co nutně potřebuje! K podzimu patří hlavně dýně, víno a burčák, i toto vše na trzích v sobotu najdete.

Trhy tentokrát hudebně doprovodí nováček na našich trzích a tou je kapela TUREČCI, ale budou zde k vidění i různé další doprovodné programy, jako například taneční vystoupení skupiny Hagnózek. Dále naše trhy tentokrát navštíví   i  Nemocnice Šternberk – konkrétně hemodialyzační oddělení. Pro návštěvníky budou připraveni zdravotníci, kteří poskytnou zájemcům informace ohledně dietního opatření při onemocnění ledvin i onemocnění cukrovkou, měření krevního tlaku a také poskytnou osvětu v oblasti kardiopulmonální resuscitace a vytvoří modelovou situaci.

K dalšímu zpestření trhů  přispěje i přítomnost trenažeru autoškoly pana Lakomého, zájemci si jej samozřejmě budou moci bezplatně vyzkoušet!

Obliba našich trhů s každým trhem stoupá a nám nezbývá, než do dalšího ročníku, který bude již DESÁTÝ, si přát hodně spokojených návštěvníků i prodejců a hlavně skvělou pohodu a náladu všech zúčastněných.

Trhy si zde ve Šternberku skutečně již vydobyly své stálé místo a my s klidem můžeme říct, že jsou to nyní již opravdu trhy s tradicí.

rijen web 002

 

ZÁŘIJOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Venkovské trhy Šternberk se nám v letošním roce už dostávají pomalu do finále a zářijové trhy jsou předposledními v tomto kalendářním roce!

Tyto trhy, které se konají každoročně a tradičně v duchu babího léta, vinobraní, burčáku, dýní a dalších plodů a radostí a krás nadcházejícího podzimu se budou konat dne 14. září 2019 a kde jinde, než v krásném centru města na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.

Těšit se můžete jako vždy hlavně na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, burčák, dýně a regionální zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Na těchto trzích budou také vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší květinovou výzdobu města Šternberka pro rok 2019 a vítězové zde budou představeni a odměněni.

K poslechu nám tentokrát zahraje kapela DOSTAVNÍK OLOMOUC.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

plakat zari web 002

A JEDEME DÁL I V SRPNU!

Další ze série letních trhů - srpnové,  budou v duchu bohaté nabídky výrobků a výpěstků regionálních producentů, každý si zde najde to své oblíbené zboží, v nabídce budou jako vždy i nějaké novinky. K poslechu nám  tentokrát zahraje naprosto nová kapela "HOT JAZZ ŠŮTRS" z Přerova  a zahrají  nám  skvělou muziku.  Aktuality a novinky budeme postupně přidávat  na facebook a na oficiální webové stránky města Šternberka.

Jste všichni srdečně vítání a těšíme se na vás!

srpen web 002

 

VENKOVSKÉ TRHY ŽIJÍ I O PRÁZDNINÁCH A DOVOLENÝCH 

V sobotu 13. července vás zveme na letní venkovské trhy do Šternberka na Hlavní náměstí. Těšit se můžete jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, a také už i na regionální zeleninu a mnoho doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Na trzích se představí i novinky, jako například sirupy z rýmovníku a kopřivy, aromaterapeutická mýdla, šumivé koupele, vonné svíčky ze sójového vosku a jiné krásné a voňavé výrobky, dále lyofilizované – mrazem sušené české ovoce, zelenina, ale také houby nebo klíčky čočky, cizrny, munga a jiné.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu nám v červenci zahraje nová kapela, kterou zde na trzích ve Šternberku uslyšíme poprvé a je to kapela TRUMF  přímo tady od nás ze Šternberka. Těšit se můžeme i na taneční skupinu COLORÉDO z Horní Moštěnice.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

cervenec web 002 copy

ČERVNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY LÁKAJÍ NA OVOCE A ZELENINU 

Venkovské trhy Šternberk, které se budou konat v sobotu 8. června, se ponesou ve znamení jahod, ovoce a zeleniny, květin, různých přísad a bylinek: to vše bude k vidění a hlavně k zakoupení na Hlavním náměstí ve Šternberku, a to od 7:30 do 12:30.Těšit se však můžete jako vždy také na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, masa a spousty dalších dobrot. V nabídce už bude i regionální zelenina a mnoho doplňků souvisejících s venkovským a zdravým způsobem života.

„Jednotlivé prodejce, kteří se našich trhů účastní, budeme postupně představovatna profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku,“ přiblížila vedoucí odboru obecní živnostenský úřad Iveta Tomečková.

Chybět nebude ani doprovodný program pro děti; ty se budou moci povozit na koních ze stáje v Řídeči. K poslechu tentokrát zahraje kapela Dunibuch, která se zaměřuje hlavněna žánry folk-acoustic, jazz a blues, ale hraje také folkové skladby z vlastní dílny, místy zabíhající i do jiných stylů. Domovskou obcí této hudební skupiny, která nebude hrát na trzích poprvé, je Dlouhá Loučka.

plakat cerven web copy

 

„KVĚTINOVÉ“ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

V sobotu 11. května 2019 proběhnou další trhy z letošního již 9. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk, tyto trhy jsme nazvali trhy „květinovými“. Jako již tradičně budou obohaceny o nabídku různých kytek, kytiček, skalniček, keříků, přísad, bylinek, balkonových květin a všeho, co se vztahuje k zahradničení.

Město Šternberk zde jako již tradičně vyhlásí soutěž „O nejlepší květinovou výzdobu okna, balkonu a předzahrádky“ pro rok 2019, vítězové jednotlivých kategorií pak budou vyhlášeni na trzích v měsíci září.

Mimo toto vše trhy návštěvníkům nabídnou jako již obvykle kvalitní potraviny všeho druhu, a další zboží, které souvisí s venkovským stylem života.

K poslechu nám všem tentokrát zahraje kapela HEŘMÁNEK 1983 , která o sobě uvádí:

„Skupina HEŘMÁNEK 1983 vznikla 30. 1. 2013. Názvem nová, ale jinak již 30 let hrajeme pro radost sobě a našim posluchačům ve skupině Heřmánek.“

Takže jste na jejich vystoupení všichni srdečně zváni!

STEJNĚ TAK JAKO NA TRZÍCH PŘEDCHÁZEJÍCÍCH, TAK I NA TĚCHTO SI KAŽDÝ Z NÁVŠTĚVNÍKŮ U NÁS NAJDE TO SVÉ ZBOŽÍ A MY SE NA VŠECHNY JIŽ MOC TĚŠÍME.

Květen 2019 web 002

 

LETOŠNÍ PRVNÍ TRHY JSOU TADY – STARTUJE 9. ROČNÍK VENKOVSKÝCH TRHŮ ŠTERNBERK!

Poprvé v tomto roce se na Hlavním náměstí zde ve Šternberku sejdeme v sobotu 13. dubna v krásném předvelikonočním období. K poslechu, ale třeba i k tanci nám zahraje Cimball HellBand, jedná se o kapelu s tak trochu jiným pojetím cimbálové muziky a celé trhy budou v duchu Velikonoc, velikonočních zvyků, zdobení kraslic.......

Hlavně ale bude pro vás všechny nachystáno plno zboží od našich již tradičních prodejců, můžete se těšit na pečivo, uzeniny, sýry, nakoupit můžete ale také k vyzdobení Vašich příbytků různá velikonoční aranžmá, můžete vyzkoušet plést pomlázky i nakoupit na ně různobarevné mašle či kraslice anebo čokoládové speciality pro koledníky. V nabídce bude ale také spousta dalšího zboží, které budeme postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Letošní první trhy proběhnou týden před oslavou Velikonoc, kdy tyto svátky vychází na jaro, a proto jim říkáme „svátky jara“. Lidé cítí při návratu jara „novou mízu“, a někdy dokonce i uprostřed našich měst cítíme jakoby nový dech života. U nás v České republice jsou Velikonoce spojovány se svátky jara, většině lidí se při slovu Velikonoce vybaví pomlázka, kraslice a nově nastupující jaro, proto se těšíme, že se zase všichni po delší zimní odmlce setkáme u nás v krásném historickém centru města Šternberka. Jsme moc rádi, že můžeme být součástí oslav svátků jara i my s našimi trhy!

A VY VŠICHNI JSTE VÍTÁNÍ A MOC SE NA VÁS UŽ TĚŠÍME!

plakat web 002

 

ŘÍJNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Poslední Venkovské trhy Šternberk osmého ročníku proběhnou v sobotu 13. října 2018. Tyto trhy budou ve znamení konce sezóny, v nabídce budou ryze podzimní plody a produkty, ale nejen ty, pochopitelně nabídka bude opět hodně bohatá a určitě si zde každý najde to, co potěší a co nutně potřebuje.

Trhy tentokrát hudebně doprovodí nováček na našich trzích a tou je kapela Sirius, ale budou zde k vidění i country tance v podání taneční skupiny Colorédo.

Obliba našich trhů s každým trhem stoupá a nám nezbývá, než do dalšího ročníku, který bude již devátý, si přát hodně spokojených návštěvníků i prodejců a hlavně skvělou pohodu a náladu všech zúčastněných.

Trhy si zde ve Šternberku skutečně již vydobyly své stálé místo a my s klidem mžeme říct, že jsou to nyní již opravdu trhy s tradicí.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na Vás!

web rijen 002

 

ZÁŘIJOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Venkovské trhy Šternberk se nám už dostávají pomalu do finále a zářijové trhy jsou předposledními v tomto kalendářním roce! Zveme vás na Hlavní náměstí ve Šternberku v sobotu 1. září, kde budou připraveny trhy v duchu babího léta, vinobraní, burčáku, dýní a dalších plodů a radostí a krás nadcházejícího podzimu. Na těchto trzích budou také vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší květinovou výzdobu města Šternberka pro rok 2018 a vítězové zde budou představeni a odměněni.

Těšit se můžete na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, pravý letošní čerstvý burčák hned od dvou vinařů, dýně a regionální zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu zahraje kapela HUBERTUS, je to country a folk hudební skupina, která rozhodně není na našich trzích nováčkem.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

nahled zari 002 copy

 

 

LETNÍ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK!

Venkovské trhy Šternberk žijí i o prázdninách a v době dovolených! Další z řady trhů se budou konat ve dnech 14. července  a  4. srpna 2018  a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.

Těšit se návštěvníci trhů mohou jako  vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot , a také  na regionální zeleninu a ovoce  a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života. Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu nám v červenci   zahraje opět naprosto nová kapela, kterou zde na trzích ve Šternberku uslyšíme poprvé a je to folk-acoustic kapela DUNIBUCH z Dlouhé Loučky.

V srpnu se naopak můžeme těšit na již osvědčenou a oblíbenou kapelu COUNTRIO z Hodonína, která nás už potěšila svými skladbami v uplynulých letech.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

pro web cervenec copy copy      proweb srpen

ČERVNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Červnovými trhy vstupujeme do série trhů tak zvaně letních, tyto první  budou ve znamení  ovoce a zeleniny, kytek, přísad a bylinek - toto vše dne 9. června 2018 a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.

Těšit se můžete ale jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, masa a spousty dalších dobrot, a také tentokrát už i na naši regionální zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života. Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu nám tentokrát zahraje kapela, která je nováčkem na našich trzích, jedná se o šternberskou kapelu  s názvem MODRÁ PĚTKA. Jsme rádi, že přijala naše pozvání, protože se snažíme podporovat našimi trhy nejen místní a regionální chovatele, pěstitele a výrobce, ale chceme co nejvíce představit také místní umělce, kapely a všechny  lidi, kteří něco umí a jsou šikovní! A protože tato kapela na našich trzích hraje poprvé, přijďte si je poslechnout!

Jsme přesvědčeni, že určitě se máme všichni na co těšit!

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

nahled cerven 2018 002

„KVĚTINOVÉ“ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

V sobotu 12. května proběhnou další trhy z letošního již 8. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk, tyto trhy jsme nazvali trhy „květinovými“. Tradičně budou obohaceny o nabídku různých kytek, kytiček, skalniček, keříků, přísad, bylinek, balkonových květin a všeho, co se vztahuje k zahradničení.

Město Šternberk zde opět vyhlásí soutěž „O nejlepší květinovou výzdobu okna, balkonu a předzahrádky“ pro rok 2018, vítězové jednotlivých kategorií pak budou vyhlášeni na trzích v měsíci září.

Mimo toto vše trhy návštěvníkům nabídnou jako již tradičně kvalitní potraviny všeho druhu, a další zboží, které souvisí s venkovským stylem života.

K poslechu nám všem zahraje kapela EXSTRES, na našich trzích už několikrát s velkým úspěchem vystupovala, a proto jsme rádi, že i v letošním roce k nám do Šternberka přijedou. A jak kapelu charakterizuje jejich kapelník?  Píše, že: „Pro existenci kapely je nezbytné, abychom se sami hraním při hudebních produkcích bavili, nenechali se nikým ani ničím stresovat (proto EXSTRES) a stejně tak působili i na své posluchače.“

Jste na jejich vystoupení všichni srdečně zváni!

STEJNĚ TAK JAKO NA TRZÍCH PŘEDCHÁZEJÍCÍCH, TAK I NA TĚCHTO SI KAŽDÝ Z NÁVŠTĚVNÍKŮ U NÁS NAJDE TO SVÉ ZBOŽÍ A MY SE NA VŠECHNY JIŽ MOC TĚŠÍME.

kveten fb 002

VELIKONOČNÍ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK, JIŽ  24. BŘEZNA 2018!

I v roce 2018 jsou pro Vás připraveny již tradiční akce v podobě oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Poprvé v tomto roce se na Hlavním náměstí ve Šternberku sejdeme v sobotu  24. března 2018, týden před  nejkrásnějšími svátky jara – Velikonocemi.  Představí se cimbálovka  FOLKLORE QUINTET, budou připraveny ukázky velikonočních zvyků  a  ochutnávky velikonočních pokrmů, dílničky pro děti i dospělé, kde můžete vyzkoušet například zdobit i velikonoční kraslice, ale hlavně plno zboží od našich již tradičních prodejců.

Těšit se můžete na pečivo, uzeniny, sýry, nakoupit můžete ale také k vyzdobení Vašich příbytků různá  krásná velikonoční aranžmá, můžete vyzkoušet plést pomlázky i nakoupit na ně různobarevné mašle či kraslice anebo čokoládové speciality pro koledníky.

Určitě si tuto akci nesmíte nechat ujít, na všechny se těší tým pořadatelů akcí Venkovské trhy Šternberk!

Trhy na web

 

ŘÍJNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Rozloučení s letošní sezónou venkovských trhů bude v sobotu 7.  října!

Srdečně Vás zveme na poslední letošní Venkovské trhy Šternberk. Poslední trhy budou ještě v duchu babího léta, vinobraní, dýní a dalších plodů a radostí a krás nadcházejícího podzimu. Těšit se můžete na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, burčák, dýně a regionální zeleninu a doplňky související s venkovským způsobem života.

K poslechu zahraje kapela TUČÉŇÁCI  z Tučína na Přerovsku, která rozhodně není na našich trzích nováčkem a už v uplynulých letech sklízela velký úspěch.

A protože jsou toto trhy poslední, rozloučíme se s nimi jak se patří a na všechny z vás, příznivce trhů, se moc těšíme!

Výborná spolupráce města Šternberka a Automotoklubu ECCE HOMO Šternberk přivedla organizátory na myšlenku udělat letos společné rozloučení – rozloučení se sezónou trhů a zároveň i s motoristickou sezónou 2017.  V rámci posledních letošních Venkovských trhů proběhne také prezentace jezdců domácího Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK. Budete mít možnost vidět vozy našich jezdců i závodníky samotné, kteří pro Vás a Vaše děti budou mít připraveny podpisové karty, plakáty a můžete se se svými favority vyfotit. Ze šternberských jezdců se můžete setkat s novopečeným mistrem České republiky ve své kategorii Lukášem Tomečkem, který na náměstí přiveze svoje závodní náčiní VW Golf I GTI Oettinger, jeho bývalý vůz předvede další domácí jezdec Petr Kůs, oba ze stáje Tomeček motorsport, uvidíme i nováčka v závodním prostředí, šternberského podnikatele a člena pořadatelského sboru AMK Ecce Homo Lukáše Malíka s vozem Opel Astra OPC.

 Na šternberském náměstí budeme mít možnost vidět i "závodní stáj" z nedalekého Štěpánova, která představí velmi atraktivní vozy, např. Demon Car Zdeňka Kráčmara nebo krásnou zelenobílou Normu Zdeňka Chudoby.

 Jedním z nejočekávanějších vozů bude na náměstí Ligier ze stáje Trnka Racing. Vůz a především jezdec předvedli v letošní sezóně skvělé výkony v rámci mistrovství Evropy. Jeden z nejrychlejších evropských jezdců Petr Trnka se taktéž zúčastní prezentace závodníků hájících barvy šternberského AMK Ecce Homo na Hlavním náměstí.

A to není vše, sejde se jich mnohem víc. Určitě se za námi přijďte podívat, budeme se na Vás těšit!

Nenechte si ujít symbolické rozloučení našich jezdců s letošní závodní sezonou na šternberském náměstí při tradiční akci venkovské trhy.

Říjnovými trhy sice končíme tuto sezónu, ale rozhodně nekončíme s trhy a už se nyní vymýšlí a připravuje další ročník – rok 2018!

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Další odkazy: http://www.eccehomo.cz/
https://www.facebook.com/groups/eccestbk/

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

Trhy rijen 07 10 2017 kopie

 

ZÁŘIJOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Venkovské trhy Šternberk se nám už dostávají pomalu do finále a zářijové trhy jsou předposledními v tomto kalendářním roce!

Tyto  trhy, které se konají každoročně a  tradičně v duchu babího léta, vinobraní, burčáku, dýní a dalších plodů a radostí a krás nadcházejícího podzimu se budou konat v sobotu 2. září 2017 a kde jinde, než v krásném centru města na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.  

Těšit se můžete  jako vždy hlavně  na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, burčák, dýně a  regionální  zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku.

Na těchto trzích budou také vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší květinovou výzdobu města Šternberka pro rok 2017 a vítězové zde budou  představeni a odměněni.

K poslechu nám tentokrát zahraje kapela COUNTRIO, je to country skupina z Hodonína, která představí hudbu country a bluegrass, a rozhodně není na našich trzích nováčkem.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

september kopie

 

SRPNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Venkovské trhy Šternberk žijí i o prázdninách a v době dovolených!

Další z řady trhů se budou konat dne 5. srpna 2017 a kde jinde, než v krásném centru města na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.  

Těšit se můžete  jako vždy hlavně  na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot ,  regionální  zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu nám tentokrát zahraje  naprostý nováček na našich trzích a to brněnská folkrocková skupina BOKOMARA, která působí na české hudební scéně od roku 1986. BOKOMARA je držitelem autorské porty z roku 1991. Hlavním protagonistou a zakládajícím členem je Luboš Javůrek, který mimo skupinu hostoval na  vystoupeních  dalších známých folkových a folkrockových osobností - jako např. Jaroslav Samson Lenk, Jří Vondrák, Slávek Janoušek,Vlasta Redl, Pavel Žalman Lohonka a dalších BOKOMARA hraje především vlastní skladby, hudba je skoro bezvýhradně dílem kapelníka Luboše Javůrka,který spolupracuje s textaři jako Jiří Moravský Brabec, Milan Jablonský, Rea Černá a dalšími.  

K dalším vystupujícím na srpnových trzích budou patřit i manželé Svobodovi ze Šternberka, kteří určitě potěší milovníky hry na balalajku, která doprovodí jejich zpěv.

Dále jsme pro vás připravili i možnost svézt se po historickém centru města na koních z řídečské stáje pana Lorence.

Už po druhé letos se na trzích setkáme i s prezentací zdejší nemocnice. Zdravotníci  budou určitě přínosem se svými radami  týkajícími  se zdravotního stavu každého z nás, jejich stánek bude nachystán po celé dopoledne, abyste mohli zjistit vše o možnostech poskytování zdravotní péče této nemocnice a vše, co vás bude zajímat nejen o  nemocnici, ale i co udělat pro to, abychom si zachovali své zdraví!      

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

venkovske trhy srpen copy

ČERVENCOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

Venkovské trhy Šternberk žijí i o prázdninách a v době dovolených! Další z řady trhů se budou konat v sobotu 15. července 2017 a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.  

Těšit se můžete jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, a také už i na regionální  zeleninu a řadu doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku.

K poslechu nám tentokrát zahraje všem jistě velmi dobře známá šternberská kapela GAMA.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

Venkovske trhy 15 07 2017

 

ČERVNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK BUDOU JAHODOVÉ! 

Červnové trhy budou ve znamení jahod, ovoce a zeleniny, kytek, přísad a bylinek - toto vše dne 10. června 2017 a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku. Těšit se můžete ale jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, masa a spousty dalších dobrot , a také už i na regionální zeleninu a spousty doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Na těchto trzích se představí poprvé i profesionálové z nově otevřené oční optiky Gemini, která sídlí na Horním náměstí zde ve Šternberku a budou měřit zrak přímo na náměstí. Kromě toho je pochopitelně možné odborného poradenství oční optiky Gemini využít každý všední den přímo v provozovně na Horním náměstí 47/2 a vybrat si moderní brýle za dostupné ceny.

Jako vždy bude pro děti nachystán doprovodný program a k poslechu nám tentokrát zahraje kapela EXSTRES. Kapela na svých webových stránkách uvádí, že jejich hudba zahrnuje písničky, které poskytují širokou nabídku stylů od tradiční lidové muziky, přes styl country a folk až k rockovým peckám našich i zahraničních interpretů. A protože na našich trzích nehrají poprvé, jsme přesvědčeni, že určitě se máme všichni na co těšit!

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

CERVEN TRHY

KVĚTNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK BUDOU VE ZNAMENÍ KVĚTIN!

Květiny, kytky, balkónovky, přísady, keře, bylinky – toto vše bude hlavním tématem květnových trhů, které se budou konat 6. května 2017 a kde jinde, než na Hlavním náměstí zde u nás ve Šternberku.  

Těšit se můžete ale  jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty a spousty dalších dobrot , a také už i na nějakou jarní zeleninu a spousty doplňků do zahrad.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Na těchto trzích bude také vyhlášena soutěž o nejlepší květinovou výzdobu ve městě Šternberku, kterou již každoročně město Šternberk vyhlašuje a výherci budou pak vyhlášeni a odměněni  na trzích v měsíci září. Do soutěže „o nejhezčí okno, balkon a předzahrádku“ se může přihlásit každý majitel nebo nájemce nemovitosti na území města Šternberka a jeho místních částí, přivítáme i aktivity a přihlášky podnikatelů, kteří zkrášlují své provozovny anebo sídla firem. Pojďme se pokusit udělat naše město letní květinovou výzdobou ještě krásnější, než nyní je!

Překvapením pro všechny návštěvníky trhů bude tentokrát i přítomnost šternberské nemocnice, která je  členem skupiny AGEL a na našich trzích nabídne měření krevního tlaku, složení těla (tuky, jejich rozložení), poradenství k výživě s odkazy na nutriční poradnu, měření glykémie, možnost nácviku kardiopulmonální resuscitace na modelu a nabídku služeb zdejší nemocnice. Můžeme se zde naučit správné hygieně rukou, protože  dne 5.5. je mezinárodní den hygieny rukou, správnou hygienu bude možné vyzkoušet i pod UV lampou.

Tvořivé dílničky hlavně pro děti budou nachystány opět jak jinak, než ve stylu květinek.

K poslechu nám v květnu zahraje kapela HUBERTUS z Uničova, kapelník Andrej Csik  - v jedné osobě autor písní, kapelník, zpěvák, hráč na kytary, banjo, dobro, foukací harmoniku a jiné hudební nástroje především baví sebe a se stejnou vervou i všechny hudbymilovné příznivce stylu country, folk, bluegrass i na lidovou notečku.

 JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

web květen

 

LETOŠNÍ PRVNÍ TRHY JSOU TADY – STARTUJE 7. ROČNÍK VENKOVSKÝCH TRHŮ ŠTERNBERK!

Poprvé v tomto roce se na Hlavním náměstí zde ve Šternberku sejdeme v sobotu 8. dubna v krásném předvelikonočním období. Představí se cimbálovka Folklore Quintet z Olomouce, celé trhy budou v duchu Velikonoc, velikonočních zvyků, zdobení kraslic, můžete zde vidět komentované ukázky stříhání oveček, česání vlny, předení na kolovratu, dále pak dílničky pro děti, pletení košíků, Vizovické pečivo, a k jaru a Velikonocům také jarní mláďátka, která nám přiveze ukázat pan Hrdlička z Ovčího statku u Hrdličků.

Hlavně ale bude pro vás všechny nachystáno plno zboží od našich již tradičních prodejců. Samozřejmě budou nachystány i některé novinky na našem trhu, například výrobky z pravé rodinné manufaktury z Itálie, kterou nám nabídne Bianchi Paolo žijící tady v našem regionu, můžete se těšit na pečivo, uzeniny, sýry, nakoupit můžete k vyzdobení Vašich příbytků různá velikonoční aranžmá, můžete vyzkoušet plést pomlázky i nakoupit na ně různobarevné mašle či kraslice anebo čokoládové speciality pro koledníky. V nabídce bude ale také spousta dalšího zboží, které budeme postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

Letošní první trhy proběhnou týden před oslavou Velikonoc, kdy tyto svátky vychází na jaro, a proto jim říkáme „svátky jara“. Lidé cítí při návratu jara „novou mízu“, a někdy dokonce i uprostřed našich měst cítíme nový dech života. U nás v České republice jsou Velikonoce spojovány se svátky jara, většině lidí se při slovu Velikonoce vybaví pomlázka, kraslice a nově nastupující jaro, proto se těšíme, že se zase všichni po delší zimní odmlce setkáme u nás v krásném historickém centru města Šternberka. Jsme moc rádi, že můžeme být součástí oslav svátků jara i my s našimi trhy!

Venkovske trhy sternberk

 

PRÁZDNINOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK  

Venkovské trhy Šternberk se nám přehouply do druhé poloviny letošního roku a tyto prázdninové trhy  přivítají  všechny návštěvníky  na Hlavním náměstí v sobotu 9. července.   

Těšit se můžete jako vždy na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, maso, mošty a spousty dalších dobrot. Ale na trzích nenabízíme pouze vše „od jídla“, ale také doplňky a vše, co souvisí s životem na venkově.

V červenci si můžete na trzích nechat vytvořit svou karikaturu od velice známých karikaturistů Martina Hrona a Pavla Skury. 

Těšit se ale můžete i na pásmo tanců s názvem Hanácká beseda  lidového souboru Hagnózek pod vedením Lenky  a Miroslava Kořenkových  z Hnojic . A pro děti bude tentokrát připraven  dobový kolotoč.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů,  budeme jako vždy postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku.

K poslechu nám v červenci  zahraje šternberská kapela  Josefové  a Bohouš.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

trhy červencec_copy

 

 ČERVNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY OŽIVÍ KOVÁŘ, KONĚ I HRNČÍŘSKÝ KRUH 

Červnové Venkovské trhy Šternberk všechny návštěvníky přivítají na Hlavním náměstí v sobotu 11. června a protože se již kvapem blíží prázdniny, budou určeny nejen dospělým, ale také dětem!

Těšit se můžete jako již tradičně na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty a spousty dalších dobrot, kytky, balkonovky, přísady, bylinky, jarní zeleninu a spousty doplňkového kvalitního zboží.

Děti se mohou těšit na různé dílničky, hrnčířský kruh, jízdu na koních, ale i na jízdu kočáře. Připraven bude ale i kovář, který přímo na náměstí oková koníky a zároveň vysvětlí, k čemu podkovy vlastně slouží a jaké druhy podkov se používaly dříve a nyní. Je všeobecně známo, že podkova především slouží jako ochrana kopyt koní před opotřebováním, ale málokdo z nás viděl na vlastní oči, jak se koně kovají. Všichni jste srdečně zváni na zajímavou a určitě i poučnou podívanou.

Jednotlivé prodejce, kteří se budou účastnit našich trhů, budeme jako již tradičně postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na facebooku. K poslechu nám v květnu zahraje kapela TUČEŇÁCI.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

june trhy_copy_copy

KVĚTEN VE ZNAMENÍ KYTEK, BYLINEK, PŘÍSAD A VŠEHO PRO ZAHRADNIČENÍ

Květnové venkovské trhy přivítají své návštěvníky na Hlavním náměstí v sobotu 7. května a právem ponesou podtitul květinové. Jako obvykle se lidé mohou těšit na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty a spoustu dalších dobrot. Nakoupit si ale tentokrát budete moci hlavně kytky, balkonovky, přísady, bylinky a také jarní zeleninu a spoustu doplňků do zahrad.

Trhy v květnu navštíví mimo jiné Albert II. ze Šternberka, který s sebou přinese spoustu her pro děti i dospělé. Bude také vyhlášena tradiční soutěž o nejlepší květinovou výzdobu ve městě, jejíž výsledky budou oznámeny na venkovských trzích v září. Další doprovodnou akcí bude prezentace odpadové společnosti EKO-KOM, která přiveze skákací hrad pro děti. Řádit budou moci přímo na svozovém automobilu.

Překvapení chystá na 7. května na Hlavním náměstí i Střední odborná škola lesnická a strojírenská ve spolupráci s Domem dětí a mládeže. K poslechu zahraje všem návštěvníkům, prodejcům i pořadatelům doprovodných akcí šternberská kapela Gama.

Všichni jste srdečně zváni!

trhy copy

NA HLAVNÍM NÁMĚSTÍ SE OPĚT ROZHOSTÍ VENKOV 

Dubnové Venkovské trhy Šternberk přivítají na Hlavním náměstí všechny své prodejce a návštěvníky v sobotu 16. dubna a to již v čistě jarní náladě. Jako tradičně se lidé mohou těšit na čerstvé kvalitní pečivo, voňavé uzeniny, chutné sýry, lahodnou kávu, opojné víno, zdravé mošty a spoustu dalších dobrot a pochutin. K dostání už budou také přísady, bylinky, jarní zelenina a spousta doplňků do domácnosti, spojených se životem na venkově. Návštěvníci zde seženou nejrůznější hrnečky, košíky, šperky a další radosti. Jednotlivé prodejce, kteří budou na dubnových trzích k vidění, bude město postupně představovat na facebookovém profilu Venkovských trhů Šternberk. K poslechu a dobré pohodě zahraje v sobotu 16. dubna na Hlavním náměstí kapela Countrio z Hodonína, která bude na venkovských trzích nováčkem. „Všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás, přijďte vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu! “ vzkázala čtenářům Šternberských listů Iveta Tomečková, vedoucí obecního živnostenského úřadu, který má venkovské trhy ve své režii. Letos oživují Hlavní náměstí už šestým rokem.

Další termíny venkovských trhů: sobota 7. května sobota 11. června sobota 9. července sobota 6. srpna sobota 10. září sobota 15. října vždy od 7:30 do 12:30.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!

dubnové trhy_copy_copy

 

VELIKONOČNÍ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

I v roce 2016 jsou pro Vás připraveny již tradiční akce v podobě oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Poprvé v tomto roce se na Hlavním náměstí zde ve Šternberku sejdeme na Velký pátek 25. března 2016. Představí se cimbálovka Záletníci, budou nachystány ochutnávky velikonočních pokrmů, plno dílen a dílniček pro děti i dospělé, kde můžete vyzkoušet například zdobit i velikonoční kraslice, ale hlavně plno zboží od našich již tradičních prodejců. Představí se ale i některé novinky na našem trhu, jednou z novinek budou například i šnečí speciality ze šnečí farmy přímo tady od nás z regionu – z Olomouce.

Těšit se můžete na pečivo, uzeniny, sýry, nakoupit můžete ale také k vyzdobení Vašich příbytků různá velikonoční aranžmá, můžete vyzkoušet plést pomlázky i nakoupit na ně různobarevné mašle či kraslice anebo čokoládové speciality pro koledníky. V nabídce bude ale také spousta dalšího zboží, které budeme postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku - https://www.facebook.com/VenkovskeTrhySternberk

Venkovské trhy_Šternberk

TĚŠÍME SE NA VÁS VŠECHNY!

LETOS CHYSTÁME PRO VÁS TRHY V TĚCHTO TERMÍNECH...

I letos zůstáváme věrni SOBOTÁM (s výjimkou Velikonoc), šternberskému Hlavnímu náměstí, času od 7:30 do cca 12:30 hodin. Začínáme Velikonocemi, které v letošním roce budeme slavit poslední březnový víkend a pondělí:

25.03.2016 - výjimečně pátek - VELKÝ PÁTEK !!!!!

16.04.2016

07.05.2016

11.06.2016

09.07.2016

06.08. 2016

10.09.2016

15.10.2016

TĚŠÍME SE NA VÁS VŠECHNY!

Probělo v předchozích ročnících...  

ZÁŘIJOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK  

Venkovské trhy Šternberk potěší svoje příznivce také tento měsíc. Budou se konat v sobotu 12. září v dopoledních hodinách jako vždy na Hlavním náměstí. Na své si samozřejmě přijdou ti, kdo budou chtít nakoupit kvalitní regionální potraviny a výrobky. Čerstvou zeleninu, sýry, pečivo a mnohé další dobroty si budete moci odnést domů. Určitě byste neměli přehlédnout vybrané novinky: třeba nakládaná sušená rajčata od firmy z Prostějova nebo některý ze čtyř druhů česneku, pod kterým je „podepsaný" pěstitel z Bohuňovic. Z čeho vybírat bude i při nákupu ostatních potravin, alkoholických i nealkoholických nápojů či doplňkového zboží ruční výroby.

Zářijové venkovské trhy zpříjemní cimbálová muzika Šumica z Náměště na Hané, svoji účast přislíbili i členové folklórního souboru Hanačka z Litovle, který by měl hudební produkci doprovodit tancem. K cimbálové muzice neodmyslitelně patří i víno, a právě na skleničku vína nebo burčáku z jižní Moravy se můžete také nechat pozvat.

Letošní sezonu ukončí 10. října 2015 poslední Venkovské trhy Šternberk. Organizátoři z odboru obecní živnostenský úřad děkují všem účastníkům za stálou podporu.

zářijový copy

pdfProdejci_12_09_2015_copy.pdf

 

SRPNOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

V sobotu 8. srpna proběhnou další trhy z řady 5. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Trhy se budou tradičně konat na Hlavním náměstí, přinesou bohatou nabídku kvalitních potravin, ovoce, zeleniny, sýrů, uzenin, masa, pečiva, vína, piva a doplňků souvisejících s venkovským způsobem života.

Tyto trhy budou opět ve znamení léta...bohatá nabídka kvalitních potravin všeho druhu a chybět nebudou pochopitelně ani tentokrát květiny, kytičky, bylinky, skalničky a keříčky.

Srpnové trhy se ponesou v duchu prezentace potravin oceněných značkou Regionální potravina Olomouckého kraje, které budou moci návštěvníci zdarma ochutnat a některé z nich i zakoupit.

Dalším oceněním, kterým se mohou naši prodejci pyšnit, je i „Výrobek Olomouckého kraje" s právem označení „Výrobek OK ®", který uděluje Agrární komora Olomouckého kraje od roku 2005, tradičně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce získává toto ocenění 18 výrobků, celkem se značkou pyšní již 138 výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

Jedním z oceněných je v tomto roce i šternberský „medař" pan Leo Czabe se svým skvělým výrobkem med medovicový, který je pravidelným účastníkem našich trhů. Bude i na těchto srpnových trzích.

Mimo toto vše trhy návštěvníkům nabídnou další kvalitní potraviny všeho druhu.

K poslechu, ale i třeba k tanci, tentokrát zahraje kapela HEŘMÁNEK DOLANY a v rámci trhů bude návštěvníkům představena i putovní výstava „Má vlast cestami proměn", která na Hlavním náměstí bude instalována i po další 2 týdny.

Další termíny Venkovských trhů Šternberk: 12. září: vinobraní, 10. října: konec sezony.

Trhy _08_08_2015_copy

PRÁZDNINOVÉ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK 

V sobotu 11. července a 8. srpna proběhnou další trhy z řady 5. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Trhy se budou tradičně konat na Hlavním náměstí a přinesou bohatou nabídku kvalitních potravin, ovoce, zeleniny, sýrů, uzenin, masa, pečiva, vína, piva a doplňků souvisejících s venkovským způsobem života. A protože červencové a srpnové trhy se ponesou ve znamení léta, nemůžou chybět ani květiny, bylinky, skalničky nebo keříky.

Červencové trhy zpestří ukázky některých lidových řemesel; nejen pro děti bude jistě zajímavé nahlédnout do mistrovského kumštu kováře, košíkářky nebo přadleny. Srpnové trhy potom nabídnou prezentaci potravin oceněných značkou Regionální potravina Olomouckého kraje, které budou moci návštěvníci zdarma ochutnat a mnohé z nich si také zakoupit.

Dalším oceněním, kterým se mohou naši prodejci pyšnit, je i „Výrobek Olomouckého kraje" s právem označení „Výrobek OK ®", který uděluje Agrární komora Olomouckého kraje od roku 2005, tradičně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce získalo toto ocenění 18 výrobků, celkem se značkou pyšní již 138 produktů z odvětví potravinářství a zemědělství. Jedním z oceněných je letos i pravidelný účastník trhů, šternberský „medař" Leo Czabe se svým výrobkem med medovicový.

Také na letních trzích si budete moci zakoupit čerstvé hovězí maso z horských svahů z okolí Rýmařova v biokvalitě, které se návštěvníkům poprvé představilo na květnových trzích.

K poslechu všem tentokrát v červenci zahraje kapela Záskok a v srpnu náměstí oživí skupina Heřmánek Dolany.

venkovske trhy_11_07_2015_copy_copy

pdfProdejci_11_07_2015.pdf

 „JAHODOVÉ" VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

 V sobotu 13. června proběhnou na Hlavním náměstí od 7:30 další trhy z letošního již 5. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Tentokrát bude v nabídce již více rané zeleniny od regionálních pěstitelů, ale i květin, skalniček, keříků, přísad, bylinek, balkonových květin a podobně.

 A protože červen je také měsícem jahod, nesou tyto trhy název „jahodové". Akci opět navštíví Dílny DC 90 o. p. s., které budou prodávat keramiku a další svoje výrobky; stejně jako na minulých trzích si zájemci budou moci vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu. Těšit se můžete i na Danu Ptáčkovou, která je oficiálním mistrem lidové umělecké výroby v pletení košíků z proutí a pedigu.

 Na trzích samozřejmě nebudou chybět kvalitní potraviny všeho druhu včetně čerstvého hovězího masa z horských svahů z okolí Rýmařova v biokvalitě, které se návštěvníkům poprvé představilo na květnových trzích.

 Součástí červnových trhů bude i program zaměřený na zdraví a správný životní styl. Jedná se o preventivní akci, kdy si všichni zájemci budou moci nechat bezplatně změřit cholesterol, cukr, tlak, puls a tuk a mohou se poradit o zdravé výživě, která je vhodná právě pro ně.

 Krátké pásmo písniček představí Hudební školu Yamaha, jež pomáhá rozvíjet schopnost soustředit se a vnímat u dětí již od věku čtyř měsíců. K poslechu tentokrát zahraje kapela Josef a Bohouš.

venkovske trhy_sternberk_13_06_copy_copy_copy

 pdfProdejci_13_06_2015.pdf

„KVĚTINOVÉ" VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK

V sobotu 9. května proběhnou další trhy z letošního již 5. ročníku oblíbených Venkovských trhů Šternberk, tyto trhy jsme nazvali trhy „květinovými". Jako již tradičně budou obohaceny o nabídku různých kytek, kytiček, skalniček, keříků, přísad, bylinek, balkonových květin a všeho, co se vztahuje k zahradničení.

Město Šternberk zde opět vyhlásí soutěž „O nejlepší květinovou výzdobu okna, balkonu a předzahrádky" pro rok 2015, vítězové jednotlivých kategorií pak budou vyhlášeni na trzích v měsíci září.

Těšit se všichni mohou na Dílny DC 90 o.p.s., kteří nabídnou jednak prodej keramiky spolu s možností vyzkoušení si práce na hrnčířském kruhu přímo na místě. Představí se Střední odborná škola řezbářská z Tovačova s ukázkami prací studentů a prodejem jejich výrobků. V nabídce nebude chybět levandule z vlastního sběru a výrobky z ní, výrobky z proutí a pedigu a novinkou budou kokedamy - originální floristické dekorace z živých květin a mechu.

Pivovaru Kosíř se u nás na posledních trzích nesmírně líbilo a proto přislíbili opět účast s nefiltrovaným nepasterizovaným pivem, chybět nebude ani víno z Velkých Pavlovic.
Mimo toto vše trhy návštěvníkům nabídnou kvalitní potraviny všeho druhu, zmínit musíme novinku na našem trhu v podobě čerstvého hovězího masa z horských svahů z okolí Rýmařova v biokvalitě.

K poslechu nám všem zahraje kapela NEPIJOU a krátké ukázky hanáckých tanců představí spolek Hagnózek.

STEJNĚ TAK JAKO NA TRZÍCH PŘEDCHÁZEJÍCÍCH, TAK I NA TĚCHTO SI KAŽDÝ Z NÁVŠTĚVNÍKŮ U NÁS NAJDE TO SVÉ ZBOŽÍ A MY SE NA VŠECHNY JIŽ MOC TĚŠÍME.

venkovske trhy_09_05_2015

pdfProdejci_09_05_2015.pdf 

V sobotu 4. dubna 2015 zahájíme již 5. ročník oblíbených Venkovských trhů Šternberk

Vzhledem k tomu, že trhy proběhnou v období velikonočního víkendu, bude se nabídka zboží zaměřovat převážně na tyto křesťanské svátky, které jsou právem nazývány svátky jara – nádherné kraslice, velikonoční aranžmá, paličkovaná krajka paní Pickové, velikonoční pečivo a spousty dalších nádherných věcí. Techniku zdobení kraslic rytím si mohou vyzkoušet děti i dospělí návštěvníci na workshopu paní Horákové z jižní Moravy, stejně tak jako malování na různé velikonoční dárky pro sebe i pro své blízké.

Velikonoce symbolizuje nyní již ne moc známé velikonoční pečivo Jidáše polévané medem – jedná se o pečivo z kynutého těsta ve tvaru válečku symbolizující provaz, na kterém se oběsil Jidáš. I toto zde bude v nabídce. 

Velikonoční zvyky a tance nám připomene spolek manželů Kořenkových a Jany Weinlichové Hagnózek z Hnojic. Velikonoční pokrmy a degustaci návštěvníkům nabídne Střední škola gastronomie a farmářství z Jeseníku.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky a prodej výrobků Střední školy řezbářství z Tovačova, ale třeba i klientů zdejšího poskytovatele sociálních služeb Vincentina a příspěvkové organizace Sociální služby Šternberk. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na velikonoční medové pivo, které nám nabídne minipivovar Kosíř. Samozřejmostí bude nabídka pletení pomlázek a tvorba velikonočních aranžmá a věnců.
K poslechu nám všem zahraje kapela TUČEŇÁCI.

STEJNĚ TAK JAKO V LETECH PŘEDCHÁZEJÍCÍCH, TAK I V LETOŠNÍM ROCE SI KAŽDÝ Z NÁVŠTĚVNÍKŮ U NÁS NAJDE TO SVÉ ZBOŽÍ A MY SE NA VŠECHNY JIŽ MOC TĚŠÍME.

plakat duben_2_trhy

14. 08. 2014

V sobotu 16.srpna se konají další trhy ze série Venkovských trhů Šternberk jako již tradičně v historickém centru města přímo na Hlavním náměstí formou tradičního stylového stánkového prodeje. Tyto trhy zde ve Šternberku probíhají již 4. sezonu a staly se skutečně tradicí, která je hojně navštěvována obyvateli nejen ze Šternberka, ale i ze širokého okolí. Za tuto dobu našimi trhy prošlo mnoho desítek prodejců, v naprosté většině se jedná o prověřené chovatele, pěstitele a výrobce zboží souvisejícího s venkovským stylem života, kteří se k nám do Šternberka rádi vrací. Každé trhy jsou výjimečné, jiné.....snažíme se, aby trhy byly nejen místem pro nákup kvalitního zboží domácí produkce, ale i místem, kde se lidé rádi potkávají, nakoupí, posedí, poslechnout country hudbu a nasají atmosféru pravého venkovského trhu. Trhy doplňujeme také dalšími programy pro návštěvníky, ať už je to vystoupení divadelníků ze Šternberka, kteří vystupují pod názvem ŠOK, anebo spousta zábavy a ukázek jak pro děti, tak i pro dospělé.
V tuto sobotu přivítáme některé nové prodejce, kterými je například se svým pivem 1.selský pivovárek z Kroměříže, Štefan Gúber z Města Albrechtic se svou nádhernou a netradiční keramikou, nově k nám také zavítá Zdeňka Dostálová, se svými svatebními koláčky, které peče tradiční metodou a podle staré rodinné receptury, Václav Herzán z Čejkovic s přívlastkovým vínem , výroba pochopitelně z hroznů z vlastní produkce. Nováčkem na našich trzích bude i Jana Krušová z Leštiny s uzeninou – její nabídka bude zahrnovat uzenou vepřovou plec, vepřový bok a špek. Vše bez rychlosolí a konzervantů, maso je uzeno dřevěným kouřem. Maso získalo ocenění Regionální produkt Jeseníků. Opět nás navštíví a nabídne své výpěstky SOLAGRO – farma Skrbeň, které znají návštěvníci již z předcházejících trhů, kdy nabízeli jahody a okurky, nyní opět přijedou a nabídnou okurky nakladačky. Na trzích bude v také Ludvík Tisovský, se svojí zeleninou, jistě návštěvníkům utkvěly v paměti jeho nádherné barevné papriky a spousty jiných druhů zeleniny, vše vlastní produkce. Se širokou nabídkou zeleniny přijede i Radmila Škrobánková z Opavy – Malých Hoštic. Naprostým nováčkem našich trhů je i Vladislav Utíkal z Bruntálu s nabídkou květového, smíšeného a medovicového medu z vlastní produkce a mýdlem s propolisem.
Na trzích bude své zboží tentokrát nabízet zhruba 50 prodejců a myslím si, že si každý najde to své zboží. K poslechu zahraje dvojice Šternberanů působící pod názvem "JOSEF A BOHOUŠ".
Spolupráce je navázána s pěstiteli, chovateli a prvovýrobci přímo z našeho regionu, kteří jsou pak následně i zpracovateli svých produktů, například sadaři, kteří sami i zpracovávají z ovoce mošty, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, výrobci sýrů včetně kozích a ovčích, ryby, ale i výrobci doplňků, které souvisí právě s venkovským stylem života.
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Venkovské trhy

 pdfprodejci_16_08_2014.pdf

  

12.07.2014 Letní Venkovské trhy Šternberk 

Na sobotu 12. července jsme připravili pro všechny milovníky Venkovských trhů Šternberk další akci, která se bude jako již tradičně konat na Hlavním náměstí ve Šternberku od půl osmé ráno.  Věříme, že nakupování potravinářských produktů a dalších výrobků si všichni užijí, bude z čeho vybírat! K poslechu tentokrát zahraje country kapela Heřmánek Dolany.

Prodejci, kteří nám přislíbili účast pro sobotní termín, jsou součástí přílohy a současně jsou zveřejněni i na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku.

Návštěvníci se mohou těšit na čerstvě natrhané „neoveské marhule“ za velice příznivé ceny, dále pak v nabídce bude čerstvá zelenina z farmy Tisovský, pečivo, uzenina, mléčné výrobky a spousty nádherného doplňkového sortimentu.

Trhy oživí předvádění řemesel s možností si některé druhy řemesel vyzkoušet přímo na místě, například techniku paličkování s Janou a Ivou Pickovou ze Šternberka, zdobení keramiky, perníčků, se svým koňským povozem přijede Michal Hrdlička z Brníčka, kde přímo z vozu nabídne svoje vynikající sýry z kravského a ovčího mléka, které vyrábí na svém ovčím statku v Brníčku. Určitě si zde každý najde to svoje zboží a zábavu.

Vzhledem k rozsahu venkovských trhů jsme přistoupili  od červnových trhů k uzavření části ulice Partyzánská. Jedná se o tu část ulice, která spojuje jednotlivé části náměstí. Uzavírka Partyzánské  přispěje k lepšímu a bezpečnějšímu průběhu akcí. Partyzánská ulice bude uzavřena vždy jen po dobu konání trhů.

 
web 3
 
 
 
14.06.2014 Červnové Venkovské trhy Šternberk podpoří fotograf Jindřich Štreit  
 
Tradiční červnové „jahodové" proběhnou v sobotu 14. června na Hlavním náměstí od půl osmé ráno. Podařilo se pro vás zajistit prodejce s čerstvě natrhanými jahodami z plantáže ze Skrbeně. Jahody jsou pěstované na slámě, jsou skutečně čerstvé a naprosto čisté, což jsme ověřili na vlastní oči.

Červnových trhů se opět zúčastní i Charita Šternberk, v jejich stánku bude možné zakoupit výrobky Denního pobytu Rozkvět a Klubu Želva. Hostem charitního stánku bude mezi 10 a 11 hodinou významný fotograf Jindřich Štreit, člen Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Slezské univerzitě v Opavě. Výtěžek z prodeje na stánku bude použit na podporu služby Denní pobyt Rozkvět. Také zde bude připraveno opět něco dobrého, tentokrát bramboráčky a sladké vafle.

Máme pro vás připraveno na čepu pivo z olomouckého pivovaru Moritz a jako novinku grilované lahůdky k výběru dle vaší chuti – krkovička, klobásy, hermelín. Další nabídka zboží bude od prodejců, kteří se do Šternberka pravidelně vrací, takže se můžete těšit na oblíbené potravinové produkty a spoustu dalších výrobků. Červnové trhy obohatí prodej zeleniny, ale bude například k dispozici i ukázka práce na hrnčířském kruhu. V současné době na našich trzích nabízí své zboží téměř 70 prodejců, a protože je nabídka široká a každého zaujme něco jiného, zveřejníme seznam přislíbených prodejců a jejich produktů.

Stejně tak jako v loňském roce zde bude představen projekt „Nakupuj na kole" - k zapůjčení bude připraveno oproti předložení dokladu o totožnosti nákupní kolo nebo koloběžka a nabídneme tak možnost si vyzkoušet ekologickou nemotorovou pomoc při nakupování.

K tomu všemu bude hrát a zpívat country kapela „Kamila a přátelé".

Vzhledem k rozsahu Venkovských trhů Šternberk jsme přistoupili od červnových trhů k uzavření části ulice Partyzánská. Jedná se o tu část ulice, která spojuje jednotlivé části náměstí, uzavření přispěje k bezpečnějšímu průběhu akce. Partyzánská ulice bude uzavřena vždy jen po dobu konání trhů.

Denní pobyt Rozkvět nabízí výchovné, aktivizační a sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Centrum denních služeb je v letošním roce finančně ohroženo sníženou podporou ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí. Z tohoto důvodu nabízíme tuto další aktivitu - seznámit veřejnost s činností DP Rozkvět, ukázat, že i osoby s postižením dokáží nejen vyrábět krásné výrobky, ale i sami prodávat a být přirozenou součástí obyvatel města Šternberka.

 
plakat 6_2014_copy_copy
 

10.05.2014 Květinové trhy navštíví ministr zemědělství Marian Jurečka  

Venkovské trhy s přívlastkem „květinové“ navštíví v sobotu 10. května i ministr zemědělství Marian Jurečka.  Setkat se s ním můžete v prodejním stánku Charity Šternberk, kde bude spolu se zaměstnanci této organizace nabízet tradiční české vdolky ve slané i sladké variantě. Podporu Charitě Šternberk a jejím službám můžete vyjádřit také zakoupením perníčků a drobných dekorací z dílny centra denních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením​ DP Rozkvět.

Květinové Venkovské trhy Šternberk budou zaměřeny na rozšířenou nabídku květin, keřů, přísad a všeho, co souvisí se zahradničením. Tradičně nabídnou sortiment keramiky a čerstvé zboží od regionálních farmářů a výrobců.  

Město Šternberk na těchto trzích seznámí veřejnost se systémem separace a svozu biologicky rozložitelných odpadů ve Šternberku.

Vyhlášena bude soutěž „O nejlepší květinovou výzdobu okna, balkonu a předzahrádky“ pro rok 2014,  vítězové pak budou oceněni na trzích v měsíci září.

Hudebním doprovodem  textaře, skladatele a písničkáře Pavla Dobeše jistě potěšíme  všechny jeho příznivce. Pavel Dobeš s námi bude trávit  sobotní dopoledne a zazpívá návštěvníkům svoje nejznámější  skladby, nebude určitě chybět i „Něco o lásce“.

Na trzích vystoupí také skupina  ŠOK (Šternberští ochotničtí komedianti), kteří zahrají loutkovou pohádku O Budulínkovi.

venkovske trhy soutez predzahradka

pdfProdejci_10_05_2014_copy.pdf

 

19.04.2014 začíná další již 4. sezóna Venkovských trhů Šternberk
 
Na ty první z nich, které se budou konat v předvelikonočním období v sobotu 19. dubna 2014 se přihlásilo veliké množství prodejců, takže se všichni návštěvníci mohou těšit na široký sortiment zboží, vše jak je u nás zvykem čerstvé od regionálních farmářů a výrobců, přijede i Tvarůžková cukrárna a nebude chybět ani Bystročické zelí. Vzhledem k tomu, že trhy proběhnou v období Velikonoc, bude v nabídce i hodně zboží souvisejících s tímto svátkem – nádherné kraslice, velikonoční aranžmá, paličkovaná krajka paní Pickové, velikonoční pečivo a spousty dalších věcí. Techniku zdobení kraslic si mohou vyzkoušet děti na workshopu paní Horákové z jižní Moravy (kraslice viz. foto)
K poslechu zahraje cimbálovka a návštěvníci mohou ochutnat vynikající velikonoční kuchyni Pavla Dudy.
 
Trhy se budou konat tradičně v sobotní dopoledne na Hlavním náměstí ve Šternberku v těchto termínech:
 
19. dubna 2014 – trhy se zaměřením na Velikonoce
10. května 2014 – rozšíření o květinový jarmark, prodej keramiky, maňáskové divadlo pro děti, proběhne prezentace likvidace bioodpadu
14. června 2014
12. července 2014 – trhy se zaměřením na ukázky řemesel, výstava panenek
16. srpna 2014
13. září 2014 – živá ZOO, karikaturista
11. října 2014 - podzimní vaření s Pavlem Dudou
 
Doprovodné programy jednotlivých trhů budou postupně zveřejňovány na oficiálních stránkách města Šternberka a na facebookovém profilu Venkovských trhů Šternberk.
V LETOŠNÍM ROCE SI KAŽDÝ Z NÁVŠTĚVNÍKŮ U NÁS NAJDE TO SVÉ ZBOŽÍ A MY SE NA VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY JIŽ MOC TĚŠÍME.
 
plakat trhy 3 copy kraslice
 
  
12.10.2013 Venkovské trhy uzavírají 12. října sezonu 2013 

V sobotu 12. října se pro letošek rozloučíme s Venkovskými trhy Šternberk. Říjnové trhy se budou tradičně konat na Hlavním náměstí, přinesou bohatou nabídku kvalitních potravin, ovoce, zeleniny, sýrů, uzenin, masa, pečiva a doplňků souvisejících s venkovským způsobem života. V nabídce budou i živé ryby, Báťkovy bylinkové sirupy a kvalitní burčák.
Pro velký úspěch ze zářijových trhů zopakujeme zpestření sobotního dopoledne karikaturistou, který bude opět zdarma k dispozici návštěvníkům trhu. Naše pozvání tentokrát přijali dva umělci Pavel Skura a Martin Hron. K poslechu a zpestření pozdního podzimního dne zahraje skupina GAMA.
 
JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS !!!
 
venkovske trhy_12_10_copy
 
14.09.2013
Tak jako každý měsíc, tak i v září se budou konat Venkovské trhy Šternberk, a to v sobotu 14. 9. 2013. Trhy se budou konat jako vždy na Hlavním náměstí ve Šternberku a budou jednou z nejvýraznějších akcí z celého letošního ročníku Venkovských trhů Šternberk. Svou návštěvou nás poctí folkový písničkář a trampský bard Wabi Daněk, autor novodobé trampské hymny, jíž se stala píseň Rosa na kolejích, která také zazní na náměstí . Vystoupí společně s Milošem Dvořáčkem.
ŠOK aneb šternberští ochotničtí komedianti připravují pro děti tak jako v loňském roce minizoo se zvířátky našeho venkova. Celé dopoledne také zpestří karikaturista, který bude zdarma k dispozici návštěvníkům trhu.
V průběhu doprovodného programu vyhlásí Město Šternberk vítěze soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu okna, balkonu či předzahrádky pro rok 2013.
Máme přislíbenou účast rodiny Poštulkových z Loštic s jejich vynikajícími tvarůžkovými moučníky a dalších prodejců oceněných Regionální potravinou Olomouckého kraje. A třešničkou na našem trhovém dortu bude pochopitelně vaření s finalistou soutěže Masterchef Pavlem Dudou, který ukáže návštěvníkům, jak lze dobře a chutně vařit z čerstvých a domácích produktů, bez používání polotovarů. Jako vždy se můžete hlavně těšit na kvalitní potraviny, ovoce, zeleninu a doplňky související s venkovským způsobem života.

JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ ZVÁNÍ A TĚŠÍME SE NA VÁS !!!

mp3TRHY_ŠTERNBERK-_září.mp3

pdfProdejci_na_Venkovských_trzích_Šternberk_14_9_2013.pdf

 
Venkovské trhy_Daněk_copy
 
10.08.2013 
Na sobotu 10. srpna 2013 opět připravujeme na Hlavním náměstí ve Šternberku od 7:30 hod. Venkovské trhy Šternberk. Počasí slibuje mírné ochlazení, tak snad se bude všem dobře nakupovat a příjemně se pobavíte. Mezi cca 50 prodejci se opět objeví i několik nových prodejců se svými produkty. Patří mezi ně bohatá nabídka ovoce, zeleniny a kytek – mečíky, jiřiny a astry od pana Tisovského ze Studénky, kvalitní český česnek z Babic, víno vyráběné z černého rybízu z Hodonína, patchworkové výrobky a české korálky z Babic a nově budou k dostání také výrobky mycích, čistících a pracích prostředků české ekologické výroby. Další novinkou u nás bude také Josef Nejedlý, který působí pod názvem Damodara se svým rodinným projektem, který vznikl v roce 2001 a zabývá se výrobou a distribucí vegetariánských potravin, jako například luštěninových pochoutek, zavářek do polévek, kaší, tyčinek a spousty dalších pochutin.
Zveme vás také na skvělé uzeniny „Pandrhola" grilované „na kameni" zrovna tak jako grilované Ferancovy sýry.
Nabídku překrásných kaktusů i poskytnutí rad, jak správně kaktusy pěstovat, abyste se dočkali právě na tom svém kaktusu co nejvíce květů, má pro všechny návštěvníky připravenou šternberský pěstitel pan Fiala.
Toto je jen malý výběr toho, co na trzích tuto sobotu bude k mání a protože je nabídka široká a každého zaujme něco jiného, připravili jsme seznam přislíbených prodejců a jejich produktů.
K tomu všemu bude hrát a zpívat dolanská kapela Heřmánek, připraveno bude i občerstvení.
 
 
venkovské trhy_copy
 
 
 
17.7.2013
Venkovské trhy Šternberk, které se budou konat na Hlavním náměstí ve Šternberku v sobotu dne 20. července, nabídnou návštěvníkům nejen bohatou nabídku čerstvého zboží z domácích regionálních výroben, chovů a dvorů, ale i mnoho kulturních zážitků. Jako vždy tyto trhy doprovodí kvalitní country hudba.
Pro tuto sobotu jsme pro vás připravili předvádění řemesel, jako je například výroba mýdla a s tím spojené ruční praní prádla, mletí obilí a výroba pečených placek, dále pak výroba ručního papíru. Všechny tyto aktivity si mohou vyzkoušet jak děti, tak i dospělí návštěvníci trhů.
Budete taky moci shlédnout na vlastní oči, jak se vyrábí některé výrobky nabízené na trzích, konkrétně zde uvidíte řezbářské práce, paličkování krajky, háčkování, výrobu patchworku, ruční tahání sýrových nití, malování na textil a výrobu keramiky.
Na sobotu je také připravována rozsáhlá, zajímavá a velmi poutavá výstava panenek v originálních ručně háčkovaných dobových kostýmech, která se bude jistě líbit všem holčičkám. Výstava je také prodejní.
Co se týká nabídky zboží, určitě doporučujeme vyzkoušet zakysané a mléčné výrobky a kozí sýry, které se na našich trzích objevují nově a poprvé, účast přislíbil sadař s meruňkami z jižní Moravy, nabídneme také nyní již velký výběr zeleniny, včetně okurků, rajčat, květáku, mrkve, cibule a česneku, bio zeleniny, chlazené a uzené ryby a spousty dalších výrobků, počínaje medem, pečivem, uzeninami atd., přesný seznam prodejců včetně sortimentu bude doplněn v nejbližších dnech.
V neposlední řadě musím také zmínit krásné a precizně vypracované budky pro ptáčky, které vás všechny určitě nadchnou a jejichž autorem a tvůrcem je šternberský občan.
Účast prodejců se k dnešnímu dni blíží k číslu 55, takže se máme všichni opravdu na co těšit.
Srdečně zvou pořadatelé.
 
 
plakat 20_7_2013
 
 
12.6.2013 
Na sobotu 15. června 2013 opět připravujeme na Hlavním náměstí ve Šternberku od 7:30 hod. Venkovské trhy Šternberk. Věříme, že po delších nepříjemných deštích konečně zaplaví náměstí slunce a budeme si moci užít nakupování potravinářských produktů a dalších výrobků v příjemných letních teplotách. Mezi cca 50 prodejci se objeví i několik nových prodejců se svými produkty. Pestřejší nabídka by již měla být v sortimentu zeleniny od Hoštické zeleniny s.r.o., od pana Dvořáka z Olomouce i bio zelenina, nově řeznictví Žabčík nabídne své zabijačkové a uzenářské speciality a ochutnáme koláče, frgály a jiné sladké dobroty od nového výrobce z Hnojic. Protože je nabídka široká a každého zaujme něco jiného, připravili jsme opět seznam přislíbených prodejců a jejich produktů. Představen bude projekt „Nakupuj na kole" - k zapůjčení bude připraveno oproti předložení dokladu o totožnosti nákupní kolo nebo koloběžka a nabídneme tak možnost si vyzkoušet ekologickou nemotorovou pomoc při nakupování. K tomu všemu bude hrát a zpívat dolanská kapela Heřmánek, připraveno bude i občerstvení.
SRDEČNĚ VÁS VŠECHNY ZVEME !!!
 
trhy2012-cerven
 
 
20.5.2013
Na Venkovských trzích Šternberk v sobotu 11. května 2013 byla vyhlášena soutěž O nejhezčí květinovou výzdobu okna, balkonu či předzahrádky. Zájemci o účast v soutěži se mohou přihlásit na odboru životního prostředí Městského úřadu Šternberk, Opavská 1, tel. 585 086 565, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 16. srpna 2013. Vítězům budou předány věcné ceny na Venkovských trzích Šternberk v sobotu 14. září 2013.
 
Květinová soutěž
  
 
 
9.5.2013 
Sobotní dopoledne 11. května bude Hlavní náměstí ve Šternberku patřit opět Venkovským trhům. Tyto trhy, mající v podtextu název „KVĚTINOVÉ", přinesou radost zvláště všem zahrádkářům, pěstitelům a milovníkům kytek. Ale nejen jim. Vybrat si budete moci z množství sazenic a přísad kytek a zeleniny, kuchyňských bylinek, balkónových kytek, okrasných dřevin, skalniček, kaktusů i pokojových květin. Z potravinářských produktů nabídneme např. oblíbené tvarůžkové moučníky, nově uzené a chlazené ryby od certifikovaného prodejce společnosti FISH MARKET, a.s. z Třeboně, opět víno z Velkých Pavlovic, masové delikatesy firmy Designfoods, s. r. o., pečivo z lupinové mouky nebo některou jarní zeleninu od pana Dvořáka z Olomouce, vlastnící certifikát bio a mnoho dalšího. Z čeho vybírat bude i mezi dekorativními a užitkovými předměty vlastní výroby. Nabídneme skutečně okouzlující bytový textil VOPE design paní Viktorinové, šperky, keramiku, dětské oděvy a spousty dalšího zboží. Sobotní trh doplní občerstvení, hudební doprovod tentokrát od šternberské skupiny GAMA a vyhlášení soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu.
SRDEČNĚ VŠECHNY ZVEME !
 
vt2013-kveten
 
 
11.4.2013
 
V sobotu 13. dubna od 8 hodin zveme na Hlavní náměstí ve Šternberku, které nabídne další z tradičních Venkovských trhů. Tentokrát nás navštíví i oceněný Živnostník roku 2012 Olomouckého kraje pan Poštulka se svými originálními moučníky z tvarůžkové cukrárny, ale např. i paní Půlpánová, která peče své výrobky z netradiční lupinové mouky, přislíbeny máme i ovocné stromky a růže ze zahradnictví z Kožušan. Kromě těchto novinek bude nabídka opět široká, očekáváme cca 40 prodejců a věříme, že každý návštěvník se zastaví u nejednoho stánku. K Venkovským trhům Šternberk neodmyslitelně patří i hudební kulisa a o tuto se tentokrát postará kapela Záskok. Všichni jste srdečně zváni.
 
vt2013 04_03
 
25.3.2013
 
Po dlouhém zimním spánku se Venkovské trhy Šternberk probouzí opět k životu. Letošní první trh proběhne již v tuto sobotu 30. března od 8 hodin na Hlavním náměstí ve Šternberku a přijedou již tradiční prodejci s pečivem, uzeninou, sýry, vínem, rybami, kořením, keramikou, šperky, a mnohými dalšími žádanými produkty, ale i noví, kteří nabídnou výrobky s ryze velikonoční tematikou. Nebude tedy chybět v nabídce např. jarní osení, ručně malované kraslice, velikonoční dekorace, pštrosí kraslice. Nováčkem na Venkovských trzích tentokrát bude country kapela B.G. Nova Šumperk , která se pokusí rozproudit Vám krev pro nadcházející jaro a Velikonoce. Nenechte si ujít zahájení sezóny a jste všichni srdečně zváni! Těšíme se na Vás!

Přijďte prosím podpořit naše regionální prodejce!

plakat2013-1
 
 
 
 
AKTUÁLNĚ PRO PRODEJCE
V současné době se již pilně chystá další ročník Venkovských trhů Šternberk a tak jako v roce 2012 chceme návštěvníkům trhů opět po celý rok nabízet pouze poctivé a kvalitní regionální či tuzemské produkty. Na zahajovacím trhu 30. března Vám chceme nabídnout mimo jiné i výrobky jakkoli spjaté s Velikonocemi, zejména pak bychom rádi oslovili i drobné producenty vajec, kraslic a různých dekoračních předmětů. Jestliže máte co nabídnout nebo víte o lidech, kteří takové produkty vyrábí a jsou vhodné pro tento typ trhů, neváhejte nás kontaktovat na telefonních číslech: mob. 734 262 882 nebo tel. 585 086 533 či e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi Vám poskytneme veškeré další informace.
 
  
Všem prodejcům i návštěvníkům adventních Venkovských trhů Šternberk roku 2012 děkujeme za přízeň a rádi bychom Vás již nyní, začátkem roku, seznámili s termíny Venkovských trhů Šternberk pro rok 2013. Zahajovací trhy budou v termínu předvelikonočním, tj. v sobotu 30. března, následující vždy v sobotní dopoledne, a to 13. dubna, 11. května, 15. června, 13. července, 10. srpna, 14. září a 12. října. Květnové trhy chystáme s rozšířenou květinovou nabídkou, některé z letních trhů budou rozšířeny o nabídku řemeslných výrobků s ukázkami jejich výroby a zářijové pak zahrnou i tradiční ekojarmark s nabídkou eko a bio výrobků. Průběžně Vás budeme aktuálně informovat o připravovaných akcích. Těšíme se s Vámi na shledanou a zachovejte nám svoji přízeň !
Adventní Venkovské trhy Šternberk 09.12.2012

V neděli 9. prosince se na Hlavním náměstí uskutečnily již druhé adventní Venkovské trhy Šternberk. Návštěvníci trhů mohli ochutnat nejen punč, ale také výborný guláš nebo dršťkovou polévku od Pštrosí farmy s.r.o. a sladké a slané plněné palačinky. V nabídce byly masové delikatesy, sýry, koření, uzenina, sušené ovoce, Šternberské oplatky a další. Nabídku doplnilo množství stánků s výrobky s vánoční tematikou nebo vhodných jako vánoční dárek - skleněné, korálkové vánoční ozdoby a dekorace, svíčky, vánoční vazby, čaje, pečenády, přírodní mýdla a kosmetika, výrobky z kanafasu, patchwork, originální šperky, výrobky z ovčí vlny, kožešiny, originální keramika, aj. V tuto adventní neděli se o program postaral Dům dětí a mládeže Šternberk. Připraveno bylo vánoční soutěžení, hrálo se o tři vánoční kapry!

Součástí trhů bylo kulturní vystoupení dětí z MŠ Lužice, MŠ Komenského a z Yamaha Class a Mortimer.

Video z první adventní neděle:
http://www.youtube.com/watch?v=hLi4hGfN6k4&feature=plcp

Video z druhé adventní neděle:
http://www.youtube.com/watch?v=ITbRAcYYwMg&feature=plcp

Video z třetí adventní neděle: 
http://www.youtube.com/watch?v=HSv7aS93hwQ

Video z čtvrté adventní neděle: 
http://www.youtube.com/watch?v=5mJP2XYWkfM

dscn2933


16.11.2012

Adventními Venkovskými trhy Šternberk a doprovodným kulturním programem Městská kulturní zařízení, p. o. a Město Šternberk přispějí v letošním roce k vytvoření příjemné sváteční atmosféry v našem městě.

Po čtyři adventní neděle (2. 12., 9. 12., 16. 12. a 23. 12.2012) Vás bude od 13 hodin lákat na Hlavní náměstí kořeněná vůně svařáků a punčů, pražených oříšků, pečených trdelníků a masa z komína udírny. Když vás vůně přitáhne až do samého centra dění, objevíte množství stánků nabízejících nejen něco do žaludku, ale i pod vánoční stromeček Vašim blízkým.

Od 14 hodin oživí náměstí doprovodný kulturní program.

První adventní neděli, tj. 2. prosince v 17 hodin se za zvuku vánočních koled rozsvítí vánoční strom, ale i před tímto vyvrcholením je připraven bohatý kulturní program za účasti několika hudebních formací na náměstí zaplněném stánky. Kromě neodmyslitelných vánočních punčů, svařáků a teplých medovin bude nabízen i horký sladový nápoj, ohřívaný vaječný likér se šlehačkou a výborná káva.

Těšit se můžete tentokrát i na tvarůžkové moučníky, oceněné jako Haná regionální produkt®, Česká chuťovka 2010 a Regionální potravina Olomouckého kraje 2011, ale také na množství dalších kvalitních výrobků, taktéž se získáním regionálních ocenění. Přislíbené jsou i ručně malované foukané skleněné vánoční ozdoby, korálkové svícny a dekorace. Přijďte se naladit na tu správnou vánoční strunu a strávit příjemný čas s přáteli. Všichni jste srdečně zváni.

advent3

 

8.10.2012

Zřejmě letos poslední „letní den" 6. října velkou měrou přispěl ke zdaru a skvělé atmosféře sobotních Venkovských trhů Šternberk. Tímto dnem jsme zakončili šňůru Venkovských trhů Šternberk pro letošní rok.

Hlavní náměstí bylo doslova zaplněno prodejci, nakupujícími či pouhými návštěvníky, ale i sluníčkem, spokojenými úsměvy, příjemnou hudbou a pohodovou náladou. Všem, kteří svou návštěvou podporují tyto akce, děkujeme a už nyní se spolu s námi můžete těšit na březen příštího roku, kdy bude připraven zahajovací trh s velikonoční tematikou.

Věříme, že se nám daří uskutečňovat vizi venkovského trhu tak, jak jsme si přáli a dosáhli jsem toho, že tyto akce jsou oblíbené a hojně navštěvované a Hlavní náměstí ve Šternberku je místem, kde se lidé rádi potkávají.

Nabízíme fotogalerii a video ze sobotního dopoledne a opět připomínáme, že fotografie dětí se zvířátky je možno od nás získat zdarma v původní velikosti, pokud budete kontaktovat pracovníky živnostenského úřadu.

01.10.2012

V sobotu 6. října v dopoledních hodinách proběhnou poslední Venkovské trhy Šternberk v letošním roce. Srdečně zveme všechny příznivce na Hlavní náměstí, kde za zvuku kapely Heřmánek budete mít letos poslední možnost nakoupit zejména dobroty na Váš stůl, ale i jiné rukodělné výrobky. Nyní, v době sklizně ovoce a zeleniny, bude v nabídce větší výběr jablek, hrušek i zeleniny na uskladnění, z dalších darů přírody zpracovaných šikovnýma rukama se bude prodávat burčák a víno z vinařství z Jižní Moravy, pečené čaje a pečenády, kečupy, ovocné mošty. Před zimní sezónou přijde vhod nabídka medu, medoviny, výrobků z ovčí vlny, ale třeba také dřevěných ptačích krmítek vyráběných místním kutilem. Děti pobaví naše minizoo, opět možnost vyfocení Vašich dětí se zvířátky.
V nejbližších dnech doplníme aktuální seznam všech výrobků a prodejců.

Rozhlasový spot 239.18 Kb
Seznam prodejců 6.10.2012 248.04 Kb

plakat12-10

4.9.2012

Desáté Venkovské trhy Šternberk, které se konaly dne 1. září, jsou již minulostí a přestože noční a ranní vytrvalý déšť vypadal téměř hrozivě, nakonec vše dopadlo perfektně a kolem deváté hodiny ranní déšť ustal. Prodejci , až na malé výjimky, přijeli téměř všichni, a velké množství nakupujících a návštěvníků nás opravdu mile překvapilo a je vidět, že trhy si získaly oblibu u skutečně široké veřejnosti bez ohledu věku. Trhy skvěle doplnil „živý koutek se zvířátky" šternberských divadelních ochotníků ŠOK.

 

Zveme Vás k prohlídce fotogalerie a videa z těchto trhů.
Ti z Vás, kdo jste si nechali fotit svoje děti se zvířátky, pokud máte zájem, napište nám čísla fotografií a my Vám je zašleme ZDARMA v původní velikosti přes úschovnu.cz. Autorkou fotografií je Věra Zinková - http://fotozinkova.blog.cz

Kontaktní e-mail pro zaslání fotografií je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

POSLEDNÍ LETOŠNÍ VENKOVSKÉ TRHY ŠTERNBERK SE BUDOU KONAT V SOBOTU DNE 6. ŘÍJNA 2012.


1.9.2012
 

Své malé výročí v sobotu 1. září „oslaví“ Venkovské trhy Šternberk. Téměř přesně před rokem byla odstartována nyní již tradice venkovských trhů v našem městě a současně již podesáté vás všechny srdečně zveme na Hlavní náměstí ve Šternberku k nákupu ovoce a zeleniny, potravin, originálně ručně vytvořených výrobků a v neposlední řadě i k setkání s vašimi známými. Tentokrát mnohé jistě potěší první letošní burčák z vinařství z Velkých Pavlovic, živé ryby či oblíbená čerstvě vařená káva HENRI, vše za doprovodu tónů country kapely HEŘMÁNEK. Seznam prodejců najdete v příloze. Kolorit venkova navodí koutek s několika domácími zvířaty k pomazlení či vyfotografování se s nimi, a to hlavně pro děti na památku na letošní prázdniny. Za organizační tým zve kolektiv pracovníků obecního živnostenského úřadu.

Rozhlasový spot 238.37 Kb
Seznam prodejců 1.9.2012 219.72 Kb

plakat_web_copy_copy_copy


6. 8. 2012

 

Další letní měsíc se překlopil do srpna a proto všechny srdečně zdravím a chci upozornit na tradiční akci dne 11.8.2012 - viz plakát + rozhlasový spot. O doprovodný program se tentokrát postará folková kapela Záskok. Prodejní kapacita stánků bude opět zastoupena co nejširším sortimentem.
Další doplňující informace a fotogalerii najdete na nových webových stránkách města Šternberk pod sekcí turistika/kulturní, sportovní a společenské akce/ VENKOVSKÉ TRHY.

 

Přijďte podpořit naše drobné pěstitele a nakoupit si kvalitní, čerstvé produkty přímo ze zahrádky.

 
 
trhy12-08
16. 7. 2012

Další z letních Venkovských trhů Šternberk máme za sebou, počasí nám opět přálo, i když opravdu jen na dobu konání trhů.....ráno pršelo a po skončení se opět spustil déšť, ale nám to prostě opět úžasně vyšlo! Nálada a atmosféra byla perfektní, nabídka zboží byla bohatá a všestranná, návštěvníci - nakupující i prodejci spokojeni, takže co si více přát? Zachovejte nám přízeň a těšíme se na vás všechny opět v sobotu 11. srpna 2012 a prohlédněte si naši fotogalerii a video z těchto posledních trhů:

Pokud budete mít na nás jakékoliv dotazy, týkající se trhů nebo náměty na zlepšení, co byste si zde ve Šternberku přáli, nebo co by vás zajímalo, ozvěte se nám, prosím na telefony nebo maily zveřejněné v kontaktech.

 
14.7.2012

trhy14_7_2012

 


7.6.2012

Za organizátory i prodejce Vás srdečně zveme na další, tentokrát již klasické Venkovské trhy Šternberk, které proběhnou v sobotu dopoledne 16. června od 7:30 hod. na Hlavním náměstí ve Šternberku. Výběr zboží bude opět pestrý, přislíbenou účast máme k dnešnímu dni od 37 prodejců, jejichž výčet včetně jejich nabídky naleznete v aktualitách sekce Venkovských trhů Šternberk. A jak se stalo již tradicí, preferujeme kvalitní, místní potraviny, vyráběné s láskou a respektem k životnímu prostředí, krajině, zvířatům i lidem. Věříme, že každý si nejde to své oblíbené, proč stojí za to přijít v sobotní dopoledne na Hlavní náměstí. Zazní i tóny tradiční country kapely a kulturní program tentokrát doplní krátké vystoupení šternberských divadelníků ŠOK.

Prodejci na Venkovských trzích Šternberk 16.06.2012 151.61 Kb

vt2012-06

4.5.2012

Srdečně zveme na Venkovské trhy Šternberk, které proběhnou v sobotu 5. května v obvyklém čase od 7:30 do 12 hodin na Hlavním náměstí zde ve Šternberku. Májový trh bude opět zaplněn stánky s oblíbenými výrobky: ovčí a kravské sýry, čerstvé pečivo všemožných chutí, maso a uzeniny, včetně jehněčího, králičího a živých ryb, přírodní ovocné šťávy, med, čerstvé bylinky, koření, spousta jarních přísad, kytek, skalniček a mnoho dalších produktů. Vůně čerstvě pražené kávy HENRI ve starobylé pražírně na dřevěné uhlí Vás bude lákat k ochutnávce. Atmosféru tohoto jarního trhu podbarví a náladu pozvedne pražský harmonikář Václav Koubek.
trhy12-05v

5.4.2012

Venkovské trhy Šternberk: 14. dubna 2012 startuje II. ročník 150.28 Kb

27.3.2012

STARTUJE 2. ROČNÍK VENKOVSKÝCH TRHŮ ŠTERNBERK
Už 14. dubna bude svými prvními letošními trhy zahájen v pořadí 2. ročník oblíbených Venkovských trhů Šternberk. Jen pro připomenutí ....... jedná se o trhy, které jsou zaměřeny prvořadě na podporu pěstitelů a chovatelů regionu a prvovýrobců především potravinářských výrobků a v neposlední řadě vytvoření nové, příjemné tradice v našem městě, kde se lidé budou rádi setkávat. Letos se tyto trhy uskuteční v termínech 14. dubna, 5. května, 16. června, 14. července, 11. srpna, 1. září, 6. října.

Sledujte další informace na oficiálních webových stránkách města Šternberka - VENKOVSKÉ TRHY, které Vám přiblíží jednotlivé prodejce, chovatele a pěstitele našeho regionu a také pochopitelně doprovodné programy jednotlivých trhů.

Všichni jste srdečně zváni!
Těší se na Vás realizační tým Venkovských trhů Šternberk - odbor obecní živnostenský úřad

27. února 2012

Audio pozvánka na Venkovské trhy 388.50 Kb

6. prosince 2011

Rok 2012 nastartuje druhý ročník Venkovských trhů Šternberk, které se uskuteční vždy v sobotu jedenkrát v měsíci, a to v těchto termínech: 14. dubna, 5. května, 16. června, 14. července, 11. srpna, 1. září, 6. října.
Všem, kdo si naše trhy oblíbili, děkujeme za přízeň a těšíme se s Vámi všemi na shledanou v příštím roce!

Všem příznivcům Venkovských trhů Šternberk přejeme klidné a spokojené Vánoční svátky, úspěšný a šťastný rok 2012.

Realizační tým Venkovských trhů Šternberk
Odbor obecní živnostenský úřad

 

 

Pravá strana stránek

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2022:
13 417


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže

Skočit na začátek stránky