Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Zahradní slavnost pro Tomáše Moravíka

Ve čtvrtek 28. června 2012  se v prostorách šternberského hradu konala Zahradní slavnost,  kterou pořádala Obecně prospěšná společnost rodičů a příznivců Gymnázia Šternberk a Gymnázium Šternberk ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Olomouci.

Mimo prezentace práce gymnázia měla jeden hlavní cíl: podpořit vzdělání a rehabilitaci studenta 4. ročníku gymnázia, spolužáka a kamaráda Tomáše Moravíka, který měl vloni na Štědrý den vážnou dopravní nehodu a je upoután na invalidní vozík. Chtěli jsme Tomáše i jeho rodinu podpořit finanční částkou, která vzešla z dobrovolného vstupného, prodeje nápojů a sladkostí, dražby darů a prací studentů. S velkou radostí oznamujeme, že se pro Tomáše touto cestou podařilo získat 110 960 Kč !

Program slavnosti byl bohatý, vystoupily hudební skupiny z řad studentů, konal se druhý ročník soutěže Gympl má talent, zazpíval komorní sbor gymnázia, konala se dražba ve prospěch Tomáše, představila se skupina brazilského bojového tance kapuera. Na slavnosti byli odměněni nejlepší studenti a studentky za školní rok 2011/2012 a proběhlo i velmi důstojné poděkování řediteli Gymnázia Šternberk  Jiřímu Hackenwaldovi. Starosta Stanislav Orság předal řediteli u příležitosti odchodu z funkce pamětní list a finanční dar.

Velký dík patří zástupkyni ředitele Gymnázia Šternberk paní Birgit Klukové, která celou akci vymyslela a ve spolupráci se studenty a pedagogickým sborem připravila. Děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli slavnost uskutečnit, a samozřejmě i rodičům, prarodičům a rodinným příslušníkům našich studentů, kteří se do akce zapojili.

Text a foto: Renata Zavadilová, Gymnázium Šternberk   
the_shapes
rozlouceni_s_reditelem

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže