Skočit na obsah Skočit na kompletní navigaci Skočit na zkrácenou navigaci Skočit na pravou stranu webu

Navigace

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Doporučené aktuality

Ovládání doporučených aktualit je možné pomocí klávesových zkratek, pro zastavení nebo spuštění přepínání aktualit lze pomocí klávesy mezerník. Samotné přepínání mezi aktualitami je možné pomocí levé a pravé šipky na klávesnici.

Pozastavit automatické přepínání aktualit Zobrazit předchozí aktualitu Zobrazit následující aktiualitu
 • Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

  Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

 • Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

 • Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

  Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

 • Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

  Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

 • Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

  Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

Obsah webu Šternberk.eu

Plavci pozor, stavba krytého bazénu ve Šternberku začala!

V pondělí 10. května 2021 byly slavnostně zahájeny práce na výstavbě nového krytého bazénu ve Šternberku, hotovo by mělo být za 18 měsíců. Stavbu realizuje pro město Šternberk společnost STRABAG, a to metodou Design and Build. To znamená, že od týmu zhotovitele vzešel i architektonický návrh, a že před samotným zahájením výstavby musel tento tým připravit také kompletní projektovou dokumentaci.
 
„Zahájením stavby se naplňuje přání, které občané města pravidelně vyslovují od 90. let, kdy byl ve Šternberku uzavřen provoz tehdejšího krytého bazénu. Navazujeme tak na úsilí všech zastupitelstev, ale i sportovních klubů a aktivních občanů, kteří řadu let myšlenku vybudování krytého bazénu prosazovali a následně i připravovali. Ke stavbě zařízení jsme přistoupili metodou Design and Build, která se nám osvědčila při stavbě například mateřských škol. Jsme rádi, že smluvním partnerem se stala silná společnost, jakou je STRABAG a.s. Věříme, že v následujících měsících v našem městě vyroste regionálně jedinečné zařízení, které bude dělat všem radost,“ uvedl Stanislav Orság, starosta města.
 
Víceúčelový krytý bazén s kapacitou 300 návštěvníků vyroste v sousedství nemocnice a bude součástí nového sportovního komplexu spolu s atletickým stadionem. Budova krytého bazénu bude rozdělena na tři části. Hlavní částí bude 25metrový plavecký bazén se šesti dráhami zhotovený podle předpisů FINA II, které jsou podmínkou pro možnost pořádat lokální i národní plavecké závody. Další částí komplexu je zážitková část, sousedící s hlavním bazénem a část wellness. V části wellness bude návštěvníkům k dispozici klasická sauna, finská sauna, ochlazovací bazén, relaxační část a venkovní vířivka. Zážitková část pak bude určena zejména dětem. Její součástí bude výukový bazén, dětský bazén pro nejmenší a zážitkový bazén jehož součástí bude i „divoká řeka“. V neposlední řadě bude v zážitkové části i 90 metrů dlouhý tobogán se samostatným dojezdem. Chybět nebudou ani vnitřní a venkovní vířivky.
 
Zázemí bazénu bude vybaveno moderním vstupním systémem umožňující plynulý a pohodlný pohyb návštěvníků mezi jednotlivými částmi komplexu i možnost občerstvení v mokrém bazénu a wellness. Čekající doprovod bude moci své ratolesti sledovat z divácké galerie nebo se pohodlně usadit v gastro části nacházející se v suché části bazénu.
 
Smluvní cena za stavbu krytého bazénu byla stanovena na 169,2 mil. korun bez DPH.
 
STRABAG má jako generální partner v realizačním týmu dva důležité partnery – projekční kancelář Ateliér 11 Hradec Králové a firmu Bazenservis, která bude v objektu realizovat bazénovou technologii.

První výkop na stavbě krytého bazénu ve Šternberku 10. května 2021

 
bazen 1 bezen Vizualizace
 003 copy 012 015 026 033
 
Foto: DS Foto Šternberk, David Sedlák 
 
Kompletní fotogalerii najdete na profilu města na Facebooku.  
 

Pravá strana stránek

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2021:
13 479


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže

Skočit na začátek stránky