Skočit na obsah Skočit na kompletní navigaci Skočit na zkrácenou navigaci Skočit na pravou stranu webu

Navigace

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Doporučené aktuality

Ovládání doporučených aktualit je možné pomocí klávesových zkratek, pro zastavení nebo spuštění přepínání aktualit lze pomocí klávesy mezerník. Samotné přepínání mezi aktualitami je možné pomocí levé a pravé šipky na klávesnici.

Pozastavit automatické přepínání aktualit Zobrazit předchozí aktualitu Zobrazit následující aktiualitu
 • Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

  Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

 • Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

 • Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

  Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

 • Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

  Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

 • Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

  Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

Obsah webu Šternberk.eu

Slovo starosty a místostarostů k aktuálnímu dění ve městě

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás seznámit se současným děním ve Šternberku. Jak to vypadá s přípravou krytého plaveckého bazénu, stavbou atletického stadionu či jak je na tom personálně městská policie?

Krytý plavecký bazén

V prosinci loňského roku vyhlásila Národní sportovní agentura příjem žádostí o dotace, kde jednou z možností byla i podpora výstavby zařízení jako je naše. Technické požadavky agentury jsou přísnější než parametry FINA (Mezinárodní plavecká federace), proto jsme se zhotovitelem, společností Strabag, všechny parametry a jejich splnění znovu posoudili. Všechny parametry jsou splnitelné, některé samozřejmě za cenu mírných víceprací. Žádost o dotaci jsme podali hned první možný termín a jsme zaregistrováni s pořadovým číslem 1.  Nyní probíhá dopracování některých změn a zhotovitel dokončuje dokumentaci pro provedení stavby. Agentura s námi komunikuje, vidíme velkou snahu nám pomoci a vyhovět případným nejasným podmínkám. Rozhodnutí o dotaci ale asi nemůžeme čekat příliš brzy.

Atletický stadion

Před koncem roku 2020 jsme uzavřeli se zhotovitelem dohodu o prodloužení termínu dokončení. Byla to nezbytná podmínka Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro vydání nového rozhodnutí o dotaci s posunutými závaznými termíny. Se zhotovitelem pak proběhlo v lednu jednání o změnách projektu. Tyto se týkaly doplnění systému zavlažování, některých nových nepropustných vrstev, bezpečnostního přepadu retenčních nádrží, změněné skladby trávníku apod. Jako samostatné dodávky pak řešíme zásobování vodou ze studny a přípojku elektrické energie. Pro letošní rok by měl být atletický stadion dokončen tak, aby byl plně funkční. Zázemí pro sportovce a správce plánujeme realizovat formou kontejnerových buněk, kde budou umístěny šatny, sociální zázemí a sprchy, šatny pro trenéry, sklady. Jejich samotné pořízení však zvažujeme nejdříve v příštím roce. S Atletickým klubem Šternberk již řešíme i budoucí provoz. Atleti pořizují s podporou Českého atletického svazu a Olomouckého kraje některé vybavení stadionu.

Hotel m

V hotelu probíhá rekonstrukce všech pokojů včetně koupelen, podlah, repasuje se nábytek, bude provedena nová výmalba. Navazovat bude nutná oprava chodeb. V tuto chvíli jsme pozastavili vyhlášení soutěže na nájemce objektu. Obáváme se, že v současné nejisté situaci ohledně všech omezujících nařízení vlády, nám nebude nikdo schopen relevantní nabídku podat.

Apartmány Dalov

Objekt je rekolaudován na ubytovací zařízení, je již plně vybaven a čekáme na dodávku protipožárních dveří. Pak bude možné již, dle aktuálních nařízení vlády, spustit nabídku ubytování pro školky, sportovní kluby, volnočasové spolky, ale i soukromé využití.

Interna Nemocnice Šternberk

Tento projekt sice není přímo investicí města, ale město Šternberk přispělo částkou 4 mil. korun na jeho výstavbu a také se jedná o významnou investici pro občany našeho města. Ve čtvrtek 4. února 2021 jsme byli s kolegy pozváni na kontrolní den, kdy jsme si mohli prohlédnout průběh stavby. Vše zatím probíhá dle harmonogramu a s dokončením stavby je počítáno v roce 2022.

Městská policie Šternberk

Na městské policii se po velmi intenzivní osobní práci podařilo zcela naplnit tabulkový stav. Na volná místa přicházejí jak zkušení strážníci z jiných měst, tak i zcela noví strážníci.

Kamerový systém

Do konce roku se podařilo s podporou Olomouckého kraje instalovat nové kamerové body. I pro letošní rok máme z rozpočtu města alokovány finanční prostředky k rozvoji kamerového systému městské policie, o další prostředky jsme stejně jako v loňském roce zažádali Olomoucký kraj, který bude rozhodovat o přidělení dotace k tomuto účelu.

Stanislav Orság, starosta
Jiří Kraus, 1. místostarosta
Libor Šamšula, 2. místostarosta

radnice 460 copy

 

Pravá strana stránek

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2021:
13 479


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže

Skočit na začátek stránky