Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

I my pomáháme, šijeme roušky pro děti i seniory

Na šternberské radnici se do šití roušek zapojily na dvě desítky zaměstnankyň. Už od pondělí 16. března šijí šikovné maminky, které jsou aktuálně doma s dětmi nebo ty, co chodí do práce, ve volném čase, roušky pro seniory a děti v mateřské škole na Světlově, vybaveni ručně šitými rouškami byli také zaměstnanci městského úřadu a strážníci městské policie ve Šternberku.

Mateřská škola Světlov ve Šternberku byla rozhodnutím hejtmana Olomouckého kraje určena k vykonávání péče o děti za nouzového stavu a paní učitelky se nyní od středy 18. března starají o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, policie a poskytovatelů zdravotních služeb či příslušníků ozbrojených sil. Paním učitelkám MŠ Světlov děkujeme!

Všechny naše dobrovolnice ušily ke dnešními dni již více než pět set roušek a stále se šijí další.

Kromě toho městský úřad pomáhá seniorům nad 70 let a osobám se zdravotním postižením s donáškami nákupu základních potravin či vyzvedávání léků. Služba a dovoz oběda jsou zajištěny pracovníky organizace Sociální služby Šternberk, případně strážníky Městské policie Šternberk a pracovníky odboru sociálních věcí městského úřadu. Tyto služby jsou poskytovány přednostně osaměle žijícím osobám.

rousky deti MS Svetlov 460

 1 ochranne rousky 4 ochranne rousky rousky deti MS Svetlov

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže