Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Oblíbená lokalita v Dolním Žlebu se postupně zvelebí

Město Šternberk chystá kromě velkých projektů, jako je nový bazén či dům pro seniory, také několik dalších investic. Jednou z nich je revitalizace oblasti okolo rybníka v Dolním Žlebu. Návrh podpořila i Komise cestovního ruchu a městské památkové zóny.

„První fáze revitalizace bude zahrnovat opravy laviček a doplnění nových dřevěných prvků. Jednáme s vedením Střední odborné školy lesnické a strojírenské Šternberk, která s námi v tomto bude spolupracovat. První lavičky máme v plánu osadit letos v létě,“ přiblížil místostarosta města Libor Šamšula.

Vedení města nechá zpracovat dlouhodobou koncepci rozvoje této oblíbené lokality, která byla v minulosti hojně navštěvovaná. „Postupnými kroky bychom se chtěli dopracovat k tomu, aby byl rybník v Dolním Žlebu i jeho okolí opět využíván turisty. I proto, že tímto směrem chceme letos začít stavět cyklostezku,“ doplnil místostarosta. „Naší vizí je, že tato oblast nebude využívaná jen ve dva nebo tři letní měsíce, ale po celý rok,“ uzavřel šternberský místostarosta Libor Šamšula.

dolni zleb 460

 

rybník Dolní Žleb 006 copy

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže