Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Příprava výstavby krytého plaveckého bazénu pokračuje

Příprava výstavby krytého bazénu ve Šternberku je pro letošní rok pro vedení města prioritou, členové rady města v těchto dnech navštěvují v rámci získávání zkušeností provozovatele podobných zařízení v republice, např. ve Valašském Meziříčí či Novém Městě na Moravě, a do projektu šternberského bazénu jsou zapracovávány připomínky a zkušenosti provozovatelů těchto zařízení.

Projekt počítá i s využitím nových technologií jako je čistění vody a její zpětné využívání s ohledem na úsporu provozních nákladů bazénu. Na přípravě projektu aktuálně spolupracují odborníci z firmy, která se provozem bazénů zabývá a již byla uzavřena smlouva se společností, která připravuje výběrové řízení. Výběrové řízení na projektovou přípravu a stavbu bazénu bude vyhlášeno v první polovině letošního roku. Cílem nyní je co nejvíce výstavbu urychlit.

Současně připravuje město založení městské organizace, která krytý bazén a případně i další sportoviště bude provozovat.

Krytý bazén bude obsahovat plavecký bazén (6 drah x 25 metrů), výukový bazén, dětský bazén, zábavný bazén, masážní a relaxační prvky, dále bude v zařízení wellness centrum, tobogán a bufet. 

Výstavbu krytého bazénu ve Šternberku jednomyslně schválili zastupitelé města 23. května 2018, výstavba krytého bazénu ve městě je častým a dlouhodobým tématem, kterým se minulá i stávající zastupitelstva města mnohokrát zabývala.

bazen web 2

Související odkazy:

https://www.sternberk.eu/novinky-ve-sternberku/3966-verejne-zasedani-zastupitelu-ve-stredu-22-cervna-v-kulturnim-dome.html

https://www.sternberk.eu/novinky-ve-sternberku/4601-zastupitele-diskutovali-o-studii-na-kryty-bazen.html

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže