• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2019 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2019 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu v roce 2019

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu v roce 2019

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Plánovaná uzavření závodní trati Ecce Homo v roce 2019

  Plánovaná uzavření závodní trati Ecce Homo v roce 2019

 • Velkoobjemový odpad: poslední termín v sobotu 27. dubna!

  Velkoobjemový odpad: poslední termín v sobotu 27. dubna!

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

X. ročník Rally Jeseníky ovládl jezdec Roman Odložilík

Napínavý průběh měla obnovená premiéra jesenické rally ve Šternberku a jeho okolí. Favorit byl jasný, ale zhruba v polovině soutěže to tak přesvědčivě nevypadalo. Nakonec Roman Odložilík s Martinem Turečkem prokázali své kvality a odvezli si poháry za první místo v Rally Jeseníky.

První rychlostní zkoušku Jívová – Hraničné Petrovice vyhrál právě Odložilík a hned ze startu ukázal všem ostatním, kdo bude hrát prim. První vložka byla nejdříve pozastavena kvůli rozraženému retardéru, později bohužel úplně zrušena, kvůli zdravotním problémům. Stalo se tak až před jejím závěrem, velká většina jezdců ji tak stihla projet. V „jedničce“ odstoupilo několik posádek pro technickou závadu, jedna pro defekt a posádka Navrátil – Cibulka pro zdravotní problémy.

Ani druhá zkouška Dalov – Chabičov se neobešla bez problémů. Havárie posádky se startovním číslem 33 Šimík - Šimík způsobila přerušení rychlostní zkoušky. Během této vložky havaroval ještě jezdec Jaromír Helis se Škodou 120S Rallye, ale průběh soutěže se nijak zvlášť nenarušil. Po druhé RZ stále ve vedení Roman Odložilík.

Třetím testem byl Mutkov – Paseka, který seděl Martinovi Vlčkovi, jež rychlostní zkoušku vyhrál. Celkově to ale na Odložilíka s Turečkem nestačilo. To se změnilo čtvrtou „erzetou“, kde se Vlček ujal vedení, ale jen na malou chvíli. Posádka Martin Vlček – Jindřiška Žáková si po druhém průjezdu Jívová – Hraničné Petrovice užívala první místo, které jim záhy uzmul Odložilík s Turečkem. Prvenství už jim nikdo nesebral až do cíle samotného.

Každá rychlostní zkouška se jela dvakrát, první dokonce na tři průjezdy. První a třetí průjezd zkoušky Jívová – Hraničné Petrovice vyhrál Roman Odložilík, druhý průjezd Martin Vlček. Do závodu odstartovalo 73 posádek a soutěž dokončilo celkem 58 dvojic. Devět posádek ukončilo své počínání v jesenické kvůli technické závadě, tři posádky havarovaly.

Na rampě si poháry, věnce a šampaňské za první místo převzala dvojice Roman Odložilík – Martin Tureček na voze Ford Fiesta R5 s odstupem 6,9 s, druzí ze Šternberka odjíždí Martin Vlček – Jindřiška Žáková z KOWAX racing, taktéž na voze Ford Fiesta R5 a třetí, stejně tak, jak jim byla přiřazena startovní čísla, se umístili Karel Trněný s neměckým kolegou Christianem Doerrem. Ti závodili na voze Škoda Fabia WRC. Bramborovou příčku obsadila posádka Rujbr – Římalová a Škoda Fabia R5 a TOP 5 uzavírá Mini John Cooper Works WRC, který ovládala smíšená posádka Kurka – Janovská.

Ředitel Rally Jeseníky Boleslav Krejčíř touto cestou děkuje všem zúčastněným; jezdcům, ukázněným divákům a pořadatelům, kteří odvedli dobrou práci. Stejně velký dík patří všem dotčeným obcím, městu Šternberk a Olomouckému kraji za spolupráci.

Desátý ročník Rally Jeseníky je minulostí, gratulujeme všem posádkám, kteří projeli cílovou rampou a vítěznému týmu Odložilík – Tureček, především.

rally

Rally Jeseniky copy

pdfTisková zpráva rally pdf

 Více informací na: http://rallyjeseniky.cz/

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže