• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Kadetky Sokola získaly pro Šternberk volejbalové zlato!

V seniorské kategorii patří volejbalistky Sokola Šternberk již ke stálicím domácí extraligové scény. O největší úspěch klubu z nejmenšího města hrajícího nejvyšší soutěž ve volejbalu žen se teď ale postaraly šternberské hráčky do sedmnácti let, tedy kadetky. Ty na finálovém turnaji mistrovství České republiky své věkové kategorie vybojovaly zlaté medaile a titul domácích šampionek. Blahopřejeme!

Finálový turnaj mistrovství republiky volejbalových kadetek uspořádal o prvním březnovém víkendu na své palubovce vítěz dlouhodobé části extraligy, kterým byl tým Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Brno. Kadetky Sokola Šternberk se na něj kvalifikovaly díky druhému místu v tabulce, čtveřici adeptů na zlato doplnil ještě PVK Olymp Praha a Volejbal Plzeň. Všechny týmy se nejprve střetly systémem každý s každým a dva nejlepší celky z tohoto klání si vybojovaly právo utkat se na závěr o vysněný titul.

Mladé Šternberanky sice na úvod turnaje podlehly domácímu SG Brno 2:3, po excelentním výkonu proti pražskému Olympu a výhře 3:1 si ale s předstihem zajistily vstupenku do boje o zlato. Rozhodla o tom výhra Brna nad Olympem, takže v posledním utkání skupiny proti Plzni již Sokolu o nic nešlo, což se možná odrazilo i na výsledku 1:3 z pohledu Šternberka.

Nedělní finálový duel hostila Městská sportovní hala ve Vodově ulici, v níž hrají svá ligová utkání také ženy Králova Pole Brno. Soupeřkami hanáckého celku byly opět jako v úvodu turnaje volejbalistky Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka s výraznou fanouškovskou podporou v hledišti. A právě burcující ochozy ženou domácí tým k jasné výhře 25:14 v prvním setu.

„Naše děvčata se však nenechávají zaskočit a hned v úvodu druhé sady se dostávají do vedení díky kvalitnímu servisu a špičkové souhře mladé nahrávačky Dosoudilové s elitní útočnicí Orvošovou. Zisk setu poměrem 25:19 tým skvěle nastartuje a ve třetí části tvrdě drtíme soupeře i díky smrtícímu podání Hanouskové a zlepšené obraně v poli libera Oborné," okomentoval průběh finálového duelu trenér šternberských kadetek Jan Drešl.

Jeho svěřenkyně získávají třetí dějství vysokým rozdílem 25:7, jenže vzápětí se vracejí opět do útlumu z úvodu střetnutí. Brno drží hned od počátku dvoubodový náskok a nic nepomáhají složené míče Ambrožové ani kvalitní bloky Soldánové a Vrabcové. Naopak nepozornost Šternberanek v koncovce znamená výhru Brna 25:21 a vyrovnání na 2:2.

Sokolský tým si tak z Brna vedle zlatých medailí pro novopečené kadetské mistryně republiky odváží i ceny pro Denisu Dosoudilovou coby nejlepší nahrávačku turnaje, Lucii Hanouskovou jako nejlépe podávající a Gabrielu Orvošovou coby nejvíce bodující volejbalistku.

Mistrovský titul je velkým úspěchem nejen pro samotný Sokol Šternberk, ale i pro olomoucký ženský volejbal. Oba kluby totiž dlouhodobě úzce spolupracují a největší olomoucké talenty současnosti získávají ostruhy právě ve šternberských mládežnických družstvech v extralize. Naopak hráčky zlatého kadetského družstva Gabriela Orvošová a Barbora Oborná jsou už letos také členkami seniorského týmu žen Univerzity Palackého.

„V Olomouci vždy vyrůstaly velké individuality ženského volejbalu, což se samozřejmě odráželo i v kolektivních úspěších zdejších mládežnických celků. V nedávné minulosti se ale tato tradice trochu zadrhla a výsledkem je mimo jiné i to, že seniorský tým musel a stále ještě musí draze pořizovat opory z jiných tuzemských klubů i ze zahraničí. To samozřejmě není dobře a nejde to tak dělat v dlouhodobé perspektivě. Jsem proto velice rád, že na loňský titul mistryň republiky pro olomoucké starší žákyně letos navázaly právě šternberské kadetky, přičemž v řadě případů jde o ty stejné talentované hráčky," připomněl předseda Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc Jiří Zemánek.

Kadetky Sokola Šternberk vedla do bojů o zlaté medaile jako kapitánka Kristýna Soldánová, spolu s ní v základní sestavě nastupovaly Gabriela Orvošová, Michaela Ambrožová, Denisa Dosoudilová, Lucie Hanousková, Anna Vrabcová a jako libero Barbora Oborná. Na úspěchu týmu se z pozice střídajících hráček podílely Ema Kneiflová, Monika Jančová, Kristýna Jarošová, Monika Navrátilová a Tereza Dvořáková. Trenéru Janu Drešlovi pomáhali jako asistenti Miroslav Jehlář a Aneta Tobiášová, nezbytný servis zajišťovali statistik Filip Koryčanský a fyzioterapeut Ondřej Laštovička.

volejbal 13 460

volejbal 1 volejbal 2 volejbal 3 volejbal 4 volejbal 5 volejbal 6 volejbal 7 volejbal 8 volejbal 9 volejbal 10 volejbal 11 volejbal 12 volejbal 13

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže