Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Evropské stříbro pro šternberského běžce Michala Bořánka

Mistroství Evropy dorostu v orientačním běhu hostilo od pátku 30. června do neděle 3. července polské město Jarosław. Šternberský závodník Michal Bořánek přivezl stříbrnou medaili ze sprintového závodu, ve stejné disciplíně letos získal i titul Mistra České republiky.

Evropský šampionát byl pro závodníky velmi náročný. Závod na klasické trati i závod štafet se běžel za velkého horka ve fyzicky i orientačně hodně náročném terénu, tzn. řadě různě velkých rýh a zářezů v kopcovitém terénu s bujnou vegetací. Závěrečný sprintový závod se běžel v samotném centru města Jarosław za mírného deště.

Michal závodil v kategorii M16. Na klasické trati se nevyvaroval zbytečných chyb a skončil na solidním 12. místě, v závodě štafet si doběhlo české trio Ondra Volák, Michal Bořánek a Honza Rusín pro 9. místo. Ve sprintovém závodě dokázal Michal i přes chybu v závěru trati potvrdit své fyzické kvality a vybojoval skvělé 2. místo!

Českému dorosteneckému výběru patřilo v hodnocení Poháru národů zasloužené 2. místo za týmem Finska, třetí skončilo družstvo Maďarska.

Blahopřejeme k vynikajícím výsledkům a děkujeme za reprezentaci Šternberka a České republiky!

Vyhlaseni vitezu 460

Czech team Czech team2 MED Boranek Michal zavod_stafet Michal zavod_ve_sprintu Vyhlaseni vitezu

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže