Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Cyklostezka Hvězdná byla slavnostně otevřena

V pátek 13. června byl za účasti několika desítek cyklistů a bruslařů slavnostně otevřen poslední úsek cyklostezky spojující Šternberk s Olomoucí. Nová cyklostezka dostala název Hvězdná. Náklady na více než pěti kilometrový úsek cyklostezky mezi Bohuňovicemi a Štarnovem přesáhly 20 milionů korun, přičemž více jak 16 milionů pokryly evropské dotace, půl milionem přispěl také Olomoucký kraj a 600 tisíc korun přidal také Šternberk. Na nové stezce lidé nejvíce oceňují fakt, že konečně získali bezpečné spojení mezi Olomoucí a Šternberkem. „Stezka je zkolaudovaná, takže lidé ji již smí plnohodnotně využívat," vzkazuje starosta Bohuňovic Jiří Petřek.

Město Šternberk vydalo k propagaci cyklostezky Hvězdná nový propagační materiál, který je k dispozici v Městském informačním centru v Olomouci a ve Šternberku, dále ve Šternberku na hradě a bývalém augustiniánském klášteře.     

V novém propagačním materiálu najdou cykloturisté přehled zajímavých tras v okolí Šternberka, které jsou vedeny ve směru od Olomouce a přivedou cyklisty do míst, která stojí za to poznat. Obce po trati i Šternberk nabízejí příjemná odpočinková zastavení a příležitosti k občerstvení i poznání. Letošní novinkou je dokončení cyklostezky Hvězdná z Olomouce do Šternberka, je označena číslem 6104, měří 14 kilometrů a je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro cyklisty i bruslaře. Ve Šternberku mohou cyklisté i turisté využít úschovnu kol a zavazadel, která bude otevřena v průběhu června na Horním náměstí 2 (naproti radnici), další úschovna kol je k dispozici v bývalém augustiniánském klášteře.

Popis trasy Hvězdná: Cyklostezka 6104 začíná v Olomouci, v městské části Chválkovice, kde můžeme využít odstavné parkoviště pro auta. Pokračujeme k nadjezdu v Černovíře, odkud se vydáme podél železnice, kterou máme po pravé straně tratě směr Olomouc – Zábřeh na Moravě. V místě křížení s Trusovickým potokem se cyklostezka odklání směrem na Hlušovice. Jedeme po levém břehu Trusovického potoka kolem obce Hlušovice, kde se u mostu přes potok napojíme na cyklostezku do Bohuňovic. Pokračujeme stále podél Trusovického potoka do Bohuňovic. Odtud se můžeme vydat dál podél potoka po cyklostezce 6029 do sousední obce Bělkovice-Lašťany. Zpět se vrátíme do Bohuňovic stejnou cestou. Pokud nepojedeme do Bělkovic-Lašťan, budeme pokračovat z Bohuňovic stále po cyklostezce 6104, která vede podél železniční trati na Šternberk. Po cestě si můžeme udělat přestávku s občerstvením v obci Štarnov a potom nás cyklostezka 6104 zavede stále podél trati až do Šternberka.

http://www.cyklomesta.cz/novinky/byla-otevrena-nova-hvezdna-cyklostezka-olomouc-sternberk/ (www.cyklomesta.cz)
http://www.ceskojede.cz/rubriky/aktuality/cyklostezka-olomouc-sternberk/
http://www.ceskojede.cz/rubriky/cyklotipy-pro-rodiny-s-detmi/8:olomoucky/192:hvezdna-cyklostezka-sternberk-olomouc

https://www.youtube.com/watch?v=dBlPI_RgAeY&feature=youtu.be

Přejeme vám mnoho krásných zážitků z jízdy a bezpečných kilometrů.

460 Hvazdna copy

pdfCyklotrasy Mikroregionu Šternbersko pdfMapa cyklotras Mikroregionu Šternbersko

 

Hvezdna 1 Hvezdna 2 Hvezdna 3 Hvezdna 4 Hvezdna 5 Hvezdna 6 Hvezdna 7 Hvezdna 8 Hvazdna 9 Hvazdna 10

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže