Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Připravujeme výstavu šternberského rodáka a výtvarníka Ferdinanda Kuschela

Připravujeme pro veřejnost výstavu šternberského rodáka, sochaře a malíře Ferdinanda Kuschela, jejíž vernisáž se uskuteční v pátek 6. září 2013 v prostorách bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku. Ferdinand Kuschel byl z bývalého Československa vysídlen v roce 1946 a zbytek života prožil v německém Kemptenu. Jeho práce nalezneme v Kemptenu, Šternberku, Olomouci nebo v Mladějovicích a u soukromých sběratelů. Informace o tomto rodákovi jsou prezentovány také v muzeální expozici Moderní posel historie v bývalém augustiniánském klášteře ve Šternberku.

Město Šternberk obdrželo před třemi lety v Kemptenu jako dar od synovců tohoto umělce 20 akvarelů k prezentaci veřejnosti. Snahou města bylo najít těmto dílům důstojné místo i vhodnou příležitost k vystavení, a ta se naskytla letos. U příležitosti zářijového setkání partnerských měst Šternberka proběhne vernisáž sochařských prací i darovaných akvarelů. Na uspořádání výstavy se podílí Město Šternberk, občanské sdružení Prohlubování česko-německých vztahů a partnerské město Günzburg, které dopravilo do Šternberka některá sochařská díla Ferdinanda Kuschela.

Občanské sdružení Prohlubování česko-německých vztahů ve Šternberku chce v objevování dalších významných osobností našeho města ve spolupráci s radnicí pokračovat.

Kuschel 460

Kuschel plakát

pdfPozvánka a informace o Ferdinandu Kuschelovi

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže