Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Tomáš Poštulka reprezentoval na astronomické olympiádě

Tomáš Poštulka ze Základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku úspěšně reprezentoval školu na astronomické olympiádě. Ze školních kol, kterých se z celé republiky účastnilo 4 032 soutěžících, postoupil do kola krajského spolu s dalšími 816 žáky. Díky své cílevědomosti a pracovitosti se probojoval až do finále, kam postoupil ze druhého místa v krajském kole.

Finále se konalo 24. května 2013 na Akademii věd ČR v Praze. Motivace pro žáky je zde veliká, protože ceny pro první tři řešitele jsou astronomické dalekohledy. Náročnost tohoto kola je také velmi vysoká, často přesahuje nejen úroveň základní školy, ale mnohdy je zapotřebí zvládnout určité úseky učiva střední, někdy dokonce i vysoké školy.

Tomáš se pečlivě připravoval, studoval doma i ve škole, učil se nové věci, o kterých dříve ani neslyšel. Ve finále se pak setkal s „ostřílenými vlky", kteří tuto soutěž řeší již čtvrtým rokem, a proto i jejich zkušenosti jsou bohaté. Přes všechny tyto nástrahy se Tomášovi podařilo vybojovat krásné 14. místo! Pouze o jedno místo mu utekla možnost jet na třídenní soustředění do Valašského Meziříčí, kde se budou vybírat tři nejlepší zástupci do mezinárodního kola, které se bude letos konat v Litvě.

Tomášovi děkujeme za reprezentaci školy i města, za skvěle odvedenou práci a přejeme mnoho dalších úspěchů ve všem, do čeho se pustí.

postulka 460

postulka web

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže