• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

  Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Novinky ve Šternberku

Zveme veřejnost na ustavující zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve středu 31. října od 15 hodin v konferenčním sále Kulturního domu. Na programu bude složení slibu členů zastupitelstva města, stanovení počtu uvolněných členů zastupitelstva, volba starosty, volba místostarostů a volba členů Rady města Šternberka. Dále budou projednány odměny a další nároky členů zastupitelstva města, delegace zástupce města na valnou hromadu společnosti VHS Sitka, s. r. o., schválení finančního a kontrolního výboru. Na závěr proběhne diskuse členů zastupitelstva města a diskuse občanů.

kulturní dům 460

 

 

VHS SITKA, s. r. o. vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo ředitel/ředitelka společnosti. VHS Sitka, s. r. o. je společností, jejímiž společníky (majiteli) jsou výhradně veřejnoprávní subjekty, město a obce. Hlavní činností společnosti je provozování vodohospodářské infrastruktury, tj. vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod v regionu Šternberka. Doplňkově poskytuje společnost i další služby například i v oblasti zemních a stavebních prací apod.

Firma nabízí zázemí stabilní, finančně zdravé a zavedené společnosti. Ředitel/ředitelka získá vrcholnou pozici ve vedení společnosti s odpovídajícími finančními podmínkami a možností mimořádných odměn při plnění prémiových ukazatelů. Samozřejmostí jsou také nejrůznější zaměstnanecké benefity. Přihlášku se všemi požadovanými dokumenty v uzavřené obálce označené nápisem „NEOTEVÍRAT - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ŘEDITEL“ zašlete na adresu VHS SITKA, s. r. o., Vinohradská 2288/7, 785 01 Šternberk. Uzávěrka příjmu přihlášek je 19. listopadu 2018. Podrobné podmínky najdete v přiloženém dokumentu. 

voda 460

pdfPříloha 1

 

 

 

 

Letošní významné výročí vzniku Československa si připomínáme nejen ve Šternberku po celý rok. Hlavní program oslav 100. výročí od vzniku samostatného československého státu graduje právě v tomto týdnu.

Na čtvrtek 25. října připravila městská knihovna besedu s názvem Sto let republiky ve Šternberku, kterou můžete navštívit od 17 hodin. Jak už z názvu vyplývá, řeč tady bude hlavně o našem městě a jeho historii. Besedou provedou Jan a Miroslav Horcí. Přijďte si obohatit znalosti a zavzpomínat na staré časy. Vstup je zdarma.

V pátek 26. října budou oslavy zahájeny v Kulturním domě ve Šternberku slavnostním koncertem orchestru Harmonie Šternberk s hlavním hostem Bárou Basikovou. Věříme, že při poslechu výkonů našeho vynikajícího orchestru pocítíte náležitou hrdost nejen na hudebníky Harmonie, ale i na naše město a vlast.

Oslavy pak vyvrcholí v neděli 28. října programem na náměstí Svobody. Cca v 16:15 hodin vyjde slavnostní průvod od Kulturního domu z Masarykovy ulice na náměstí Svobody. Pro zájemce budou připraveny balonky v barvách trikolory. Průvod doprovodí mažoretky a dechový orchestr. Na náměstí Svobody se uskuteční tradiční pietní akt s kladením věnců a kytic u sochy Svobody. Čestnou stráž slavnostního aktu u sochy Svobody zajistí členové šternberských skautů, Sokola a stráže v prvorepublikových uniformách. Budou požehnány dvě nově vysazené lípy a v programu vystoupí Městský dechový orchestr, Olomoucké mažoretky, soubory Základní umělecké školy a Pěvecký sbor Šternberk. Lidé si budou moci na místě vyzvednout svíčku a zapálenou ji položit k pomníku. V závěru se můžete těšit na ohnivou show.

V Expozici času  je k vidění  do konče října výstava věnovaná 100 letům republiky. Vydejte se na cestu časem prostřednictvím expozice na které vás čeká sbírka unikátních předmětů, které se vážou k období 1918 – 1968. Můžete se těšit na fotografie, které vám zprostředkují pohled na dobovou podobu Šternberku. Vyzkoušejte si například, jaké to bylo tehdy zasednout do školní lavice, či pracovat v dobovém obchodě. 

Před 100 lety dosáhly naše národy Čechů, Moravanů a Slováků vytoužené svobody, samostatnosti a suverenity. Dovolujeme si Vás tedy tímto pozvat ke společnému prožití tohoto nejdůležitějšího svátku naší země.

pozvánka Republika 100 002 460

pozvánka Republika 100 002

Republika 100 28 10 2018 program copy 100 let republiky v Šternberku 002 plakat 213x300

 

 

Informujeme občany a návštěvníky hřbitova ve Šternberku, že s více než měsíčním předstihem byly dokončeny stavební práce na vybudování nového urnového háje se vsypovou loučkou včetně jednotlivých přístupových chodníků s ozeleněním příslušných ploch.

Urnový háj se vsypovou loučkou je umístěn západně od páteřní komunikace, a to mezi urnovým hájem se stávající vsypovou loučkou a hroby padlých vojáků. Realizací urnového háje vzniklo 230 nových urnových míst.  

Stavební práce byly provedeny na základě výsledku veřejné zakázky stavební firmou pana Karla Zelinky z Hnojic za cenu 750.000 korun bez DPH. 

V této souvislosti děkujeme uživatelům i návštěvníkům hřbitova, že v období realizace stavby dbali zvýšené opatrnosti a tolerovali drobná omezení v přístupu k jednotlivým hrobovým místům bezprostředně sousedících s prováděnou stavební činností. 

3 hrbitov urnovy haj 461

1 hrbitov urnovy haj 2 hrbitov urnovy haj 3 hrbitov urnovy haj 4 hrbitov urnovy haj 5 hrbitov urnovy haj 6 hrbitov urnovy haj 7 hrbitov urnovy haj urnová místa před stavbou 001 urnová místa před stavbou 002 urnová místa před stavbou 003

 

Město Šternberk opět pro občany zajistilo autobusovou dopravu na městský hřbitov a zpět v sobotu 3. a v neděli 4. listopadu 2018, cestující mají dopravu zdarma, jízdné hradí město Šternberk.

Návštěvníci městského hřbitova ve Šternberku mohou využít pro parkování vozidel parkoviště před hlavní branou a také parkoviště u severní brány, ke kterému je přístup ze silnice II/44 ve směru na Uničov. Kapacita tohoto parkoviště je 26 parkovacích míst.

dusicky copy

pdfDušičkový jízdní řád

Bus Dušičky

 
Strana 1 z 227

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2018:
13 600

Kalendář akcí

říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže