Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Kalendář akcí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Rok Měsíc Týden Dnes Vyhledat Přejít na měsíc
Začíná cyklus Podvečery s hudbou, zahajovací koncert zazní 27. ledna
neděle, 27. leden 2019, 18:00

Pro všechny milovníky klasické hudby připravila Městská kulturní zařízení, ve spolupráci s městem Šternberk a Základní uměleckou školou Šternberk, cyklus s názvem Podvečery s hudbou. Koncerty se budou konat každý měsíc v Kulturním domě, zahajovací koncert zazní v neděli 27. ledna od 18 hodin. Představí se na něm dětský sbor Kantiléna.

A jaký bude program? V první části koncertu zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Sergeje Rachmaninova nebo Bohuslava Martinů. Po přestávce si návštěvníci budou moci poslechnout známé lidovky, ale také písně od Billyho Joela (Lullabye) nebo Beatles (Michelle). Kromě již zmíněného sboru dětí a mládeže při Filharmonii Brno Kantiléna se představí ještě Jiří Klecker (housle), Marek Paľa (klavír) a sbormistři Jakub Klecker a Michal Jančík.

Pěvecký sbor Kantiléna účinkoval na více než 1500 koncertech, v 17 evropských zemích, ale také v Kanadě, USA, Japonsku nebo Rusku. Dvousettisícovému shromáždění věřících zpívala Kantiléna na mši, kterou celebroval v Praze při své návštěvě České republiky Jan Pavel II. V roce 2008 Kantiléna vybojovala dvě zlaté medaile na Světové sborové olympiádě.

Na projektu Podvečery s hudbou spolupracuje rovněž Základní umělecká škola Šternberk: nejen tím, že vybírá jednotlivé interprety, ale na některých koncertech žáci školy přímo účinkují.

V únoru se můžete těšit na cembalové vystoupení Martina a Jany Hrochových; v dalších měsících se potom představí Petrof piano trio, Smetanovo trio či Miroslav Ambroš se Zuzanou Ambrošovou, kteří zahrají na housle a klavír.

Podvecery s hudbou

Místo Kulturní dům Šternberk

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže