Handkeho galerie je dalším klenotem města. V bývalém augustiniánském klášteře je k vidění unikátní obraz mistra barokní malby - Jana Kryštofa Handkeho.
Město Šternberk si zaslouží přívlastek město výtvarníků. Současná tvorba akademického malíře Petra Zlamala, akademického sochaře Petra Kuby či tvorba Libora Vojkůvky navazuje na výtvarnou tradici šternberských umělců zvučných jmen - jako např. akademického malíře Paula Kašpara, Kurta Grögera, Ferdinanda Kuschela a Wilhelma Zlamala. Nadějné budoucí výtvarníky připravuje ve Šternberku výtvarný obor Základní umělecké školy.
Šternberské kulturní léto
Ve Šternberku působí široká plejáda uměleckých i amatérských souborů, které se podílejí na kulturním životě města i regionu. Od roku 1996 má ve Šternberku tradici Šternberské kulturní léto, které probíhá od května do září a v rámci něhož se koná celá řada akcí pro děti, mládež i seniory. Oblíbeným místem konání koncertů a dalších kulturních aktivit je areál Státního hradu Šternberk, kde se pravidelně koná jedna z největších akcí - rockový festival Šternberský kopec, dále nádvoří bývalého augustiniánského kláštera, kde se pravidelně odehrává festival předZAHRADA a prostor Hlavního náměstí. Pro mládež jsou v centru města dvě diskotéky a speciálně pro ni jsou organizovány open party v lokalitě Dolního Žlebu. Senioři si přijdou na své při poslechových pořadech, posezení u cimbálu či dechovky. Kulturní scénu obohacující také koncerty v Chrámu Zvěstování Panny Marie nebo v nové sportovní hale Ecce Homo. Kulturní život města oživují také Městská kulturní zařízení nabídkou divadelních a filmových představení, koncertů vážné i populární hudby i besedami a přednáškami v městské knihovně.