• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 16 plus 7 se rovná

Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Ludmila: Třídím odpad -kontejner na papír

   Koho mám oslovit, aby zařídil výměnu poničeného kontejneru na papír?

   Všimla jsem si, že se na některých místech objevily nové modré a žluté  kontejnery. U Vrby 10 je modrý kontejner už déle poničený, nelze víko zavřít  a při dešti do nádoby prší a obsah se znehodnotí.

Už dříve jsem na to upozornila ŽP. Na místo U Vrby 8-10-12 se nějak nedostalo,

nebo jen zapomělo ?

 

Vážená paní,

stav kontejnerů v lokalitě U Vrby monitorujeme  a jakmile budeme mít nové kontejnery na papír k dispozici, výměnu provedeme, předpokládaný termín výměny je začátek roku 2018.    

Kontejnery na separaci plastu budou v průběhu měsíce září vyměněny na všech separačních stanovištích.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem  

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

   

IP: 185.199.84.35 Dotaz z: 21.08.2017
+Jaroslav: Etický kodex

Dobrý den.

Vymezuje nějakým způsobem Etický kodex pro státní zaměstnance i to jakým způsobem se mají či nemají chovat státní zaměstnanci  ve svém osobním životě ?

Vážený pane,

etický kodex pro státní zaměstnance se vůbec nevztahuje na zaměstnance územních samosprávných celků, tedy ani na zaměstnance Města Šternberka. Pracovní poměr úředníků územních samosprávných celků reguluje kromě zákoníku práce ještě zákon o úřednících územních samosprávných celků (312/2002 Sb.), který zahrnuje jen jedno ustanovení, které by mohlo být chápáno i pro osobní život, a sice "úředník je povinen zdržet se jednání, jež by závažným způsobem narušilo důvěryhodnost územního samosprávného celku".

Město Šternberk má navíc pro všechny zaměstnance zařazené do městského úřadu (včetně "neúředníků") ve svém pracovním řádu začleněn etický kodex, který mimo jiné obsahuje ustanovení:  "Zaměstnanec se v soukromém životě vyhýbá takovým činnostem, chování a jednání, které by mohlo snížit důvěru ve veřejnou správu v očích veřejnosti, nebo dokonce zavdat příčinu k vydírání zaměstnance v důsledku jeho jednání v rozporu s právními předpisy nebo etickými normami".

S pozdravem 

Bc. Ing. Naděžda Studecká
tajemnice městského úřadu

IP: 2a00:1028:83cc:7722: Dotaz z: 21.08.2017
+Veronika: nové chodníky

Dobrý den, proč se na sídlišti Uničovská nepokračuje ve výměně chodníků? Konkrétně za panelákem č.90,91 je už přes 3 týdny rozkopaný chodník a už 14 dní se tu nepracuje. Přijde Vám to normální něco rozkopat a nechat stát? Možná byste si pracovníci Sternsatvu měli uvědomit, že tu bydlí lidi.. Teď se nedá vjet zezadu autem ani nic stěhovat. Kdy se bude pokračovat? Děkuji

Vážená paní,

firma ŠTERNSTAV CZ spol. s  r. o.  v současnosti zajišťuje pro město Šternberk kromě rekonstrukce chodníků na sídlišti Uničovská i stavební úpravy chodníků v Sadové ulici. Termínové plnění na této stavbě bylo přímo závislé na dokončení rekonstrukce komunikace Olomouckým krajem.

Vzhledem k tomu, že Sadová ulice je hlavní pěší trasou velké části školáků, navštěvujících ZŠ Svatoplukova, požádali jsme stavební firmu o posílení kapacit na této stavbě tak, aby byla dokončena před zahájením školního roku. To se bohužel podařilo zajistit pouze jejich přesunem z akce "Chodníky sídliště Uničovská".

Okamžitě po dokončení chodníků na Sadové ulici budou práce na sídlišti Uničovská pokračovat tak, aby celá stavba byla dokončena v dohodnutém smluvním termínu.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek  

IP: 2a00:1028:83ce:5c0a: Dotaz z: 21.08.2017
+Občan: Dotaz

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli můžete zařídit vysekání náletových dřevin na cyklostezce do Lužic od železničního přejezdu k bývalé vrátnici delty? Když se sešeri,tak se tam člověk boji chodit,je to velmi nepříjemný pocit. Dekuji 

Vážený pane,

k Vaší připomínce sdělujeme, že uvedené pozemky nepatří městu, ale soukromému vlastníkovi. Nejedná se ani o zemědělské pozemky, u kterých má vlastník povinnost je udržovat (zbavovat nežádoucích organismů).

Pokusíme se s majitelem pozemku dohodnout, aby náletové dřeviny odstranil, popř. provedl na podzim jejich prořezání.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 37.48.47.94 Dotaz z: 18.08.2017
+Jirka: Orientační cedule

Dobrý den. Ve Šternberku, jako i v jiných městech, jsou umístěny směrové cedule k orientaci po městě. Ve Šternberku na Horním náměstí je také jedna, ale s chybou. Možná to je záměr učit anglicky mluvící lidi česky, ale spíš je to velká ostuda pro město. Jak dlouho tam tento rozcestník ještě bude, kdo je za toto zodpovědný a z jakých finančních prostředků bude náprava hrazena, zaplatí město nebo odpovědná osoba (takto provedenou zakázku přeci nelze přijmout jako bezchybnou). Děkuji za konkrétní a jasnou odpověď.

Vážený pane,

nový informační systém pro pěší byl nainstalován ve Šternberku na začátku července. Hlavním posláním nového systému je pohodlně navigovat návštěvníky k atraktivitám a turistickým cílům ve městě, k důležitým záchytným bodům či službám pro turisty.

Na 16 stanovištích jsou postaveny směrovky na samostatných sloupcích, směrovky obsahují názvy jednotlivých cílů v češtině a angličtině, piktogram, šipku a orientační vzdálenost k cíli v metrech.

V textech na jednotlivých tabulkách chyba není, naopak je záměrem co nejvíce zahraničním návštěvníků orientaci ve městě usnadnit, proto bylo po konzultaci s překladateli a odborníky na cestovní ruch použito např. označení Hlavní náměstí jako HLAVNÍ SQUARE, a ne Main Square, pod kterým by se turista ve městě nezorientoval, protože se takto název v překladu nepoužívá a dvojjazyčné označení ulic a objektů se neplánuje.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí  

 

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 18.08.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže