Menu
Město Šternberk
MěstoŠternberk
rozšířené vyhledávání

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 175
#

Ocenili jsme šternberské pedagogy u příležitosti jejich svátku

Datum: 31. 3. 2023

Celkem 11 šternberských pedagogů z mateřských, základních i středních škol převzalo ve čtvrtek 30. března 2023 u příležitosti Dne učitelů ocenění za kvalitní práci ve školství.

Ilustrační foto velikonoční venkovské trhy

Přijďte ochutnat Venkovské trhy Šternberk v sobotu 1. dubna!

Datum: 31. 3. 2023

Venkovské trhy proběhnou na Hlavním náměstí od 7:30 do 12:30 hodin a ponesou se v duchu velikonočních svátků. Na novém podiu zahraje kapela Slatinský Schrummel a děti budou moci obdivovat živá zvířátka!

Ilustrační foto děti

ZŠ Svatoplukova zve děti i dospělé na návštěvu!  

Datum: 30. 3. 2023

ZŠ Svatoplukova zve všechny děti, jejich rodiče i další  zájemce z řad veřejnosti na den otevřených dveří v sobotu 1. dubna. Součástí bude také vernisáž Vincenta Chigniera.

#

Celostátní akce Ukliďme Česko proběhne v sobotu 6. května!

Datum: 30. 3. 2023

Pozor: původně avizovaný termín akce s názvem Ukliďme Česko se v sobotu 1. dubna ruší! Akce proběhne v náhradním termínu 6. května 2023. Pro zájemce, kteří se chtějí do akce zapojit zveřejňujeme potřebné odkazy.

Ilustrační foto  babyboxu ve Šternberku

Ve Šternberku máme vlastní babybox v areálu nemocnice

Datum: 29. 3. 2023

Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován. Nová generace zařízení je přitom ještě bezpečnější a přesnější.

Ilustrační foto -  Čechova ulice Šternberk

Upozorňujeme na bezvýkopové opravy kanalizace na Čechově a ČSA ve Šternberku

Datum: 29. 3. 2023

Uzavírky jsou vyznačeny přechodným dopravním značením, v rámci částečné uzavírky místních komunikací se objízdná trasa nestanovuje, po celou dobu realizace akce zůstane zachován průjezd vozidel minimálně v jednom jízdním pruhu a zůstane plně zachován bezpečný průchod chodců po uvedených ulicích.

#

Uzavření sběrného dvora a kompostárny v době velikonočních svátků

Datum: 28. 3. 2023

Sběrný dvůr a kompostárna budou v době velikonočních svátků uzavřeny pro veřejnost. Jedná se o pátek 7. a pondělí 10. dubna 2023. Dále upozorňujeme občany města, že nefunkční elektrozařízení mohou zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře, nebo v elektro obchodě při nákupu nových zařízení.            

Šternberské listy duben 2023 -  obálka

Právě vyšly dubnové Šternberské listy, nabízejí novou službu pro čtenáře!

Datum: 28. 3. 2023

Vážení a milí čtenáři, dubnové vydání Šternberských listů je vám k dispozici již dnes na webu města. Nadšenci elektronické verze Šternberských listů zajásají, máme pro ně komfortní službu, díky které budou dostávat Šternberské listy přímo do svých e-mailových schránek.

Ilustrační foto -  děti ve školní lavici

Zápis budoucích prvňáčků proběhne v pátek 21. dubna

Datum: 26. 3. 2023

Zápis dětí do 1. tříd základních škol pro školní rok 2023/2024 je naplánován na pátek 21. dubna 2023 v době od 9 do 17 hodin, a to v těchto šternberských základních školách: Základní škola Svatoplukova 7, Základní škola Dr. Hrubého 2 a Základní škola nám. Svobody 3.

Lokalita Nad Nemocnicí

Atraktivní lokalita pro výstavbu rodinných domů ve Šternberku

Datum: 24. 3. 2023

Tímto krokem je završeno téměř dvouleté úsilí města nabídnout v jedné z nejatraktivnějších lokalit ve městě prostor pro výstavbu dalších rodinných domů, navíc v místě, kde budoucí stavebníci ocení bezprostřední blízkost lesa a kvalitní občanskou vybavenost.

Ilustrační foto peníze

Dotace na rok 2023 z rozpočtu města Šternberka rozděleny!

Datum: 24. 3. 2023

Do vyhlášených dotačních programů města v oblasti sociálních věcí, humanitární pomoci a zdravotnictví, sportu a volného času, kultury a cestovního ruchu bylo podáno celkem 89 žádostí, dotace byly schváleny zastupitelstvem města v celkové výši 11 250 000 korun.

10 000 kroků grafika

Dubnová výzva 10.000 kroků. Překonáme počet přihlášených z loňska?

Datum: 23. 3. 2023

Šternberk se již popáté připojil k vyhlášené výzvě Deset tisíc kroků, kterou organizuje Partnerství pro městskou mobilitu. Výzva začíná v sobotu 1. dubna, končí v neděli 30. dubna 2023.

Ilustrační foto z Horního náměstí ve Šternberku

Vyhlašujeme 25. ročník soutěže o nejhezčí okno, balkon a předzahrádku

Datum: 16. 3. 2023

Soutěž pro všechny milovníky květin slaví čtvrtstoletí!  

Šternberk -  pohled na město

Šternberk na televizních obrazovkách více než 3 milionů televizních diváků v zahraničí!

Datum: 16. 3. 2023

Záběry ze Šternberka uvidíte cca v 17 minutě celkem 30 minutového televizního pořadu, který byl vytvořen ve spolupráci s Olomouckým krajem.

Aquacentrum Šternberk -  ilustrační foto

Aquacentrum Šternberk: dejte mu svůj hlas v soutěži o stavbu roku Olomouckého kraje!

Datum: 10. 3. 2023

Aquacentrum Šternberk soutěží v kategorii č. 2 Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor pod číslem 42.

Babybox

Babybox ve Šternberku, 85. v České republice  

Datum: 2. 3. 2023

“Od čtvrtku 2. března odpoledne je již babybox plně funkční,” uvedl zakladatel babyboxů v České republice Ludvík Hess, který pro šternberský babybox hledá dárce či sponzory.

Horní náměstí 2, Šternberk

Nabídka pronájmů městských bytů ve Šternberku

Datum: 27. 2. 2023

Město Šternberk aktuálně nabízí pronájem jednoho bytu v domě na Horním náměstí a dvou bytů v domech na Bezručově ulici. Bližší informace k nabídce pronájmů bytů podá odbor správy majetku města, paní Jana Czabeová, tel. 585 086 451, e-mail: czabeovaj@sternberk.cz.

Automat na PET lahve ve šternberském Kauflandu

Jednorázové PET obaly lze vracet do automatu ve šternberském Kauflandu

Datum: 24. 2. 2023

Na prodejně ve Šternberku je k dispozici vratný automat na odběr plastových nápojových lahví. Přijďte si ho vyzkoušet. Odevzdejte 6 a více kusů a získejte slevu na vybrané produkty.

#

Setkání organizátorů kulturních a společenských akcí ve Šternberku  

Datum: 23. 2. 2023

Organizátoři kulturních a společenských akcí na území města se společně potkali a diskutovali s vedením města a členy komisí kulturní a cestovního ruchu a městské památkové zóny. Toto historicky první společné setkání se uskutečnilo ve středu 22. února 2023 ve šternberském kulturním domě.  

#

Masopustní veselí oživilo centrum Šternberka

Datum: 20. 2. 2023

Všichni příznivci dobrého jídla, tance a veselé zábavy si užili masopustní veselí v sobotu 18. února ve Šternberku. Do tradičního masopustního průvodu v maskách a do masopustního reje na Hlavním náměstí se zapojily stovky návštěvníků.

Podpis deklarace o spolupráci 9. února 2023

Na radnici byla podepsána deklarace o spolupráci na rozvoji školství ve Šternberku

Datum: 10. 2. 2023

Ve čtvrtek 9. února byla v kanceláří starosty slavnostně podepsána deklarace o spolupráci na rozvoji školství ve Šternberku, čímž vyvrcholila dlouhodobá snaha města Šternberka a MAS Šternbersko o co nejužší komunikaci a spolupráci s hlavními zaměstnavateli našeho města a regionu.

Ilustrativní foto

Nová mobilní aplikace MobilOK new pro snadnější cestování v Olomouckém kraji  

Datum: 9. 2. 2023

Aplikace je připravována tak, aby si ji první zájemci mohli nainstalovat už koncem ledna 2023. Vyzkoušejte a pomozte nám s případným vylepšením nové mobilní aplikace MobilOK new, která pro Vás bude dostupná prostřednictvím Google Play nebo App Store.

Ústava České republiky

Bývalí studenti gymnázia se vracejí na místo činu

Datum: 8. 2. 2023

Soudce Ústavního soudu JUDr. Tomáš Lichovník přednášel studentům gymnázia, pan soudce je absolventem šternberského gymnázia a jeho inspirativní návštěva zpestřila výuku studentům den před letošními pololetními prázdninami. Přednášel dvěma třídám druhého ročníku a podělil se s nimi o cenné zkušenosti

Ilustrační foto ŘSD

Jak nahradit škodu způsobenou nerovností, výmolem, výtlukem a jinou závadou na vozovce

Datum: 7. 2. 2023

Majitel vozidla může požádat Ředitelství silnic a dálnic ČR o náhradu škody způsobené nerovností, výmolem, výtlukem a jinou závadou na vozovce. Nejjednodušším postupem je navštívit oficiální web www.rsd.cz a pod odkazem „Organizace ŘSD ČR“ zvolit možnost „Hlášení škodní události“.

Foto děti

Životní podmínky 2023 – výběrové šetření v domácnostech

Datum: 6. 2. 2023

Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 360 domácnostech, které byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného počítačem. Vlastní šetření proběhne v době od 4. února do 18. června 2023 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů.

Uzavírka Hvězdné

Cyklostezka Hvězdná bude uzavřena od 6. února do 31. března

Datum: 3. 2. 2023

Dovolujeme si informovat veřejnost, že od pondělí 6. února do pátku 31. března 2023 bude úplně uzavřena cyklostezka Hvězdná v úseku mezi Hlušovicemi a Bohuňovicemi a od 6. února do 30. dubna 2023 bude úplně uzavřena cyklostezka Hvězdná na území Štarnova z důvodu plánovaných stavebních prací.

Jak správně topit a ušetřit?

Jak správně topit a ještě ušetřit?

Datum: 1. 2. 2023

Nová webová stránka Ministerstva životního prostředí „Jak správně topit“ radí, jak účelně využívat kotle nebo kamna. Nabízí informace o vhodných palivech, o tom, jaké používat kotle a na co si dát pozor při jejich instalaci a údržbě nebo jaké dotace využít a snížit tak náklady na vytápění.

Foto: Zdeněk Adámek

Šternberk je Historickým městem roku 2022 v Olomouckém kraji!

Datum: 1. 2. 2023

Vítězem v soutěži O cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v Olomouckém kraji se pro rok 2022 stalo město Šternberk.

#

Majitelé psů si zase mohou vyzvedávat speciální sáčky

Datum: 30. 1. 2023

Znají to všichni obyvatelé měst, Šternberk není výjimkou. Procházka centrem či okrajovými částmi města není jen o kochání se pohledem na okolí nebo nahlížení do výloh. Často je mnohem důležitější koukat se pod nohy. Stačí chvíle nepozornosti a stojíte v psím exkrementu a oprávněně se zlobíte.

Foto z druhého kola prezidentských voleb ve Šternberku.

Zvolili jsme si prezidenta republiky!

Datum: 28. 1. 2023

Volební účast ve Šternberku byla 66,95%! I u nás zvítězil s počtem hlasů 3 788 Petr Pavel. Fotografie z druhého kola prezidentských voleb jsou z volebních místností na Gymnáziu Šternberk.

Zobrazeno 1-30 ze 175

Šternberské listy, news

Šternberské listy elektronická verzeFacebookInstagramYouTube

Informační centrum

Informační centrum Šternberk

Informační centrum Šternberk

Kvalita ovzduší

Kvalita ovzduší ve Šternberku

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program zaměstnanost

Web vytvořen z projektu Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Městský úřad Šternberk
= vstřícný, přívětivý
a profesionální úřad“ registrační číslo CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/ 0014375