Menu
Město Šternberk
MěstoŠternberk
rozšířené vyhledávání

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 119
Podzimní Šternberk

Právě vyšly říjnové Šternberské listy, přejeme příjemné čtení!

Datum: 30. 9. 2022

Vážení a milí čtenáři, říjnové vydání Šternberských listů najdete již dnes na webu města. V tištěné podobě si číslo můžete přečíst od pondělí 3. října 2022, kdy se magazín objeví na tradičních distribučních místech. Přejeme Vám příjemné čtení a pohodový začátek podzimu!

Herec Lubor Tokoš

Herec Lubor Tokoš má ve Šternberku pamětní desku

Datum: 29. 9. 2022

Český divadelní, filmový a televizní herec Lubor Tokoš má od čtvrtku 29. září 2022 ve Šternberku na Horním náměstí pamětní desku, která byla umístěna na jeho rodný dům u příležitostí 100. výročí narození tohoto charizmatického herce, které si připomeneme v příštím roce.

10 000 kroků grafika

Říjnová výzva 10.000 kroků. Překonáme počet přihlášených z jara?

Datum: 28. 9. 2022

Šternberk se opět připojil k vyhlášené říjnové výzvě Deset tisíc kroků, kterou organizuje Partnerství pro městskou mobilitu. Výzva začíná v sobotu 1. října, končí v pondělí 31. října 2022.

Cyklostezka Hvězdná

V říjnu začne plánovaná oprava cyklostezky Hvězdné

Datum: 28. 9. 2022

V pondělí 3. října 2022 začne plánovaná oprava cyklostezky Hvězdné, a to v úseku od čistírny odpadních vod v Bohuňovicích po podjezd pod trasou železnice včetně rozšíření úzkého profilu na začátku úseku. Předpokládaný termín dokončení celé stavby je stanoven na červen 2023.

#

Odpady lze odevzdat ve sběrném dvoře zdarma s podmínkami!

Datum: 28. 9. 2022

Občané ve Šternberku mohou odevzdat odpad celoročně, kterýkoliv den v týdnu, s výjimkou neděle ve sběrném dvoře společnosti Marius Pedersen a.s., na Uničovské ulici číslo 64 ve Šternberku. Provozní doba, kdy lze odevzdat odpad, je od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Je rozhodnuto! Zvolili jsme si zastupitele pro následující volební období!  1

Zastupitelé města Šternberka pro nové volební období jsou zvoleni

Datum: 27. 9. 2022

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Šternberka v novém složení proběhne buď 19. nebo 26. října 2022 ve velkém sále kulturního domu ve Šternberku. Termín bude v předstihu zveřejněn na úřední desce, webových stránkách www.sternberk.eu a sociálních sítích.

Učebna po rekonstrukci

Žáci základní školy Dr. Hrubého se učí v moderní učebně přírodovědných předmětů

Datum: 25. 9. 2022

Žáci základní školy Dr. Hrubého zahájili výuku v nově zrekonstruované učebně přírodovědných předmětů. Třída prošla velkou proměnou. Mimo kompletní výměny podlahy a nové podlahové krytiny byly vybudovány nové rozvody vody, opraveny omítky, elektroinstalace i osvětlení.

Představujeme vám novou šternberskou turistickou mapovou aplikaci 1

Představujeme vám novou šternberskou mapovou aplikaci

Datum: 25. 9. 2022

Nejen pro návštěvníky města, ale i pro šternberskou veřejnost jsme vytvořili novou turistickou aplikaci, ve které najdete cyklotrasy, turistické trasy, naučné stezky a pro lepší orientaci v terénu také rozcestníky.

Ilustrační foto  -  odpad

Nabízíme nádoby na separaci papíru, plastu a bioodpadu zdarma. Třiďte správně!

Datum: 23. 9. 2022

Zaměstnanci společnosti Marius Pedersen, a.s., Uničovská 64, Šternberk vydávají barevné popelnice v provozní době sběrného dvora, a to po registraci žádosti na Městském úřadě Šternberk. Starším a nemohoucím spoluobčanům zajistí dovoz nádoby odbor životního prostředí městského úřadu.  

Ilustrační foto peníze

Milostivé léto umožní splatit exekuce bez úroků

Datum: 22. 9. 2022

V září byla spuštěna druhá fáze tzv. „milostivého léta“. Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků. Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný soudním exekutorem, se otevírá možnost splnit svůj dluh finančně výrazně méně nákladným způsobem.

Na Stráni - před opravou

Pustili jsme se do opravy ulice Na Stráni, dokončena bude v listopadu

Datum: 19. 9. 2022

V pondělí 19. září byla z rozpočtu města zahájena oprava místní komunikace v ulici Na Stráni, kde bude provedena oprava povrchu komunikace formou recyklací za studena. Tato technologie využívá původní konstrukční vrstvu komunikace s přidáním cementového pojiva.

Generála Eliáše, Lidická - po rekonstrukci

Stavební úpravy ulice Generála Eliáše a Lidické dokončeny

Datum: 19. 9. 2022

Město Šternberk dokončilo velmi rozsáhlé stavební úpravy ulic Generála Eliáše a Lidické a zčásti i v prostoru nemocnice.

#

Senioři diskutovali se starostou a místostarosty na tradičním setkání

Datum: 16. 9. 2022

Ve středu 14. září proběhlo v kulturním domě tradiční setkání seniorů s představiteli města. Pozváno bylo více než šest stovek šternberských seniorů, kteří v letošním roce dovrší věku osmdesáti let a všichni starší, osobně se jich zúčastnilo 180. Setkání seniorů pořádá Sbor pro občanské záležitosti.

Křest Dějin Šternberka na nádvoří hradu 7. září 2022

Dějiny Šternberka jsme představili veřejnosti, máte je již v knihovně?

Datum: 11. 9. 2022

Výpravná publikace Dějiny Šternberka byla ve středu 7. září za velkého zájmu veřejnosti pokřtěna na nádvoří šternberského hradu za účasti starosty Stanislava Orsága, rektora Univerzity Palackého v Olomouci Martina Procházky, vedoucího autorského kolektivu Davida Papajíka a mnoha dalších hostů.

Dějiny Šternberka

Zajímavosti o nových Dějinách Šternberka! Víte, že…?

Datum: 7. 9. 2022

Dějiny Šternberka vyšly v nákladu 1 000 kusů a jedna kniha váží 3 570 g? Na jejich vytvoření se podílel jedenadvacetičlenný tým historiků, kniha obsahuje celkem 800 stran a obrazovou část tvoří výběr z více než 1 000 shromážděných fotografií a dokumentů?

Květinová výzdoba města

Známe vítěze soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu ve Šternberku

Datum: 6. 9. 2022

V sobotu 3. září byly na Hlavním náměstí ve Šternberku vyhlášeny na venkovských trzích výsledky letošního ročníku tradiční soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu ve Šternberku.
Všem účastníkům a zejména výhercům srdečně blahopřejeme!

Dějiny Šternberka

Výpravné Dějiny Šternberka představíme veřejnosti 7. září na hradě!

Datum: 6. 9. 2022

Dlouho očekávaný okamžik je tady, ve středu 7. září v 15 hodin slavnostně představíme na nádvoří šternberského hradu světu Dějiny Šternberka. Zveme všechny příznivce a milovníky historie!

Ilustrační foto -  třída dětí

Přání školákům, pedagogům i rodičům do nového školního roku  

Datum: 1. 9. 2022

Milí prvňáčci a všichni školáci, vážené paní učitelky a páni učitelé, vážení rodiče, přejeme vám všem klidný start do nového školního roku, hodně sil a chuti do učení, také hodně štěstí, mnoho úspěchů, pohodu ve škole, a hlavně pevné zdraví!

Nový protihlukový val ve Lhotě

Ve Lhotě vyrostl nový protihlukový val, bude osazen zelení  

Datum: 31. 8. 2022

Zástupci společnosti Keestrack - CZ, s.r.o.,  jednatel Pavel Doležel a manažer výroby Antonín Tylšar, představili starostovi Stanislavu Orságovi a místostarostům Jiřímu Krausovi a Liboru Šamšulovi  nový protihlukový val, který společnost vybudovala na pozemcích města.

Ilustrační foto interny Šternberk

Nemocnice AGEL Šternberk stěhuje interní oddělení do nového pavilonu

Datum: 29. 8. 2022

Nový moderní pavilon interních oborů v Nemocnici AGEL Šternberk konečně přivítá první pacienty. Prostory, které se budovaly z finančních prostředků Olomouckého kraje více než 30 měsíců, nyní zaplní veškeré potřebné přístroje, vybavení, a samozřejmě také pacienti a personál.

Ilustrační foto -  kočka

Pomáháme šternberským kočkám v nouzi, jeden kočičí kluk zrovna potřebuje pomoci!

Datum: 27. 8. 2022

V pondělí 22. srpna byl strážníky před šternberským gymnáziem odchycen zraněný mladý kocourek. Ujala se jej paní ze spolku Depozitum Elinka, který se stará o místní opuštěné kočky, kocourek dostal jméno Šimonek.

Smíšená  stezka pro chodce a cyklisty Lhota - Štarnov

Lhota: projeďte se po nové smíšené stezce. Je dokončená!

Datum: 9. 8. 2022

Město Šternberk ukončilo stavbu nové komunikace pro chodce a cyklisty ve Lhotě u železničního přejezdu ve směru na Štarnov. Nová stezka plynule navazuje na již postavenou trasu z ulice Věžní.

Sazka Tour ve Šternberku

Šternberkem prosvištěl prestižní cyklistický závod Sazka Tour

Datum: 8. 8. 2022

V neděli 7. srpna byl Šternberk hostitelem závěrečné etapy nejprestižnějšího silničního cyklistického závodu na českém území, který se jel od 4. do 7. srpna převážně na Olomoucku a v Moravskoslezském kraji.

#

Mezi Šternberkem a Dolním Žlebem jen padesátkou!

Datum: 4. 8. 2022

Místní si nejspíš již všimli, že mezi Šternberkem a jeho místní části Dolním Žlebem je snížena povolená rychlost na padesátku. Důvodem je zejména zvýšený pohyb cyklistů a chodců v tomto úseku, ale i další faktory.

Ilustrační foto vyschlého koryta řeky

Ve Šternberku je omezeno nakládání s povrchovými vodami

Datum: 3. 8. 2022

Městský úřad Šternberk, odbor životního prostředí, s okamžitou platností do odvolání, podle ust. § 6 odst. 4 zákona o vodách a v souladu s ust. § 115a zákona o vodách
zakazuje obecné nakládání s povrchovými vodami ze všech vodních toků a vodních nádrží v celém správním území ORP.

Tehdejší starosta Petr Skyva předává čestné občanství města Erice Pedretti

Zemřela švýcarská spisovatelka a šternberská rodačka Erica Pedretti

Datum: 18. 7. 2022

Ve věku 92 let zemřela švýcarská spisovatelka a výtvarnice Erica Pedretti. Narodila se ve Šternberku, odkud musela jako Němka po druhé světové válce odejít.

#

Město Šternberk získalo 2. místo v celostátní soutěži Obec přátelská seniorům

Datum: 12. 7. 2022

Město Šternberk uspělo v soutěži vyhlášené Ministerstvem práce a sociálních věcí Obec přátelská seniorům 2022 a umístilo se celorepublikově ve své kategorii na krásném 2. místě!

#

A co děti, mají si kde hrát? Ve Šternberku rozhodně!

Datum: 21. 6. 2022

Šternberská alej na Masarykově ulici se rozzářila barvami a dětskými motivy, právě v těchto dnech byla dokončena nová herní skákací stezka pro děti. Kromě klasického panáka mohou děti využít bludiště, běžeckou dráhu, skákací dráhy různé náročnosti i odpočinková místa.

ocenění mladých matematiků na radnici

Nadaní matematici převzali na radnici ocenění

Datum: 17. 6. 2022

Sourozenci Radka a Jirka Zakuťanští ze Šternberka reprezentovali svoje školy i město v celostátní soutěži Matematický klokan 2022. A to velmi úspěšně, oba mají na diplomu velkou jedničku za první místo ve své kategorii!

Pavilon interny ve Šternberku

Nemocnice AGEL Šternberk slavnostně otevřela nový moderní interní pavilon

Datum: 15. 6. 2022

Prostorný, maximálně moderní a komfortní pro pacienty i zdravotníky – takový je zbrusu nový interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk, který právě dnes nemocnice slavnostně otevřela. Slavnostního otevření se zúčastnili také starosta Stanislav Orság a 1. místostarosta Jiří Kraus.

Zobrazeno 1-30 ze 119

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26
8
27
9
28
15
29
13
30
12
1
20
2
11
3
10
4
10
5
10
6
12
7
10
8
12
9
10
10
9
11
9
12
10
13
14
14
10
15
9
16
8
17
9
18
10
19
7
20
9
21
7
22
7
23
7
24
6
25
10
26
9
27
9
28
7
29
10
30
7
31
6
1
4
2
4
3
4
4
4
5
5
6
4

Sociální sitě

Facebook
Instagram
YouTube

Informační centrum

Informační centrum Šternberk

Informační centrum Šternberk

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program zaměstnanost

Web vytvořen z projektu Operačního programu Zaměstnanost s názvem „Městský úřad Šternberk
= vstřícný, přívětivý
a profesionální úřad“ registrační číslo CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/ 0014375