• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

  Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

 • V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

  V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 5 plus 1 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Vlaďka: odpadkový koš

Dobrý den, chtěla bych upozornit, že na autobusové zastávce na Hvězdném údolí chybí odpadkový koš. Dříve tam byl, po provedené rekonstrukci se na něj nejspíš zapomnělo. Děkuji.

 

Vážená paní, 

s osazením koše v lokalitě  se počítá, nejpozději do konce příště týdne bude odpadkový koš na zastávce umístěn.   

S pozdravem  

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

 

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 25.04.2017
+Pavel S.: Požár

Dobrý den, bude pod záštitou města nějaká veřejná sbírka na rodinu poškozenou požárem na sídlišti Uničovská? Pokud vím tak při podobném neštěstí v Hnojicích se vybrala hezká částka která postižené rodinné velmi pomohla. Věřím, že i ve Šternberku jsou lidé solidární a že by taková pomoc přišla vhod. Děkuji za odpověď

Vážený pane,

veřejná finanční sbírka na pomoc rodině poškozené požárem na sídlišti Uničovská byla vyhlášena 26. dubna 2017. Sbírku pořádá Charita Šternberk ve spolupráci s městem Šternberk. Vyhlášena bude také věcná sbírka, opět ve spolupráci s Charitou Šternberk.

Město Šternberk nabídlo rodině vhodné ubytování, prostřednictvím odboru sociálních věcí nabídlo rodině pomoc při zprostředkování psychologické pomoci všem členům rodiny, při vyřizování dokladů, při vyřizování mimořádné okamžité pomoci, která se poskytuje v případě, že rodinu postihne vážná mimořádná událost jako je právě požár, kdy poskytovatelem je úřad práce, atd.

Za město Šternberk je koordinátorkou pro pomoc rodině Ing. Jitka Zajacová, vedoucí odboru sociálních věcí, na kterou se občané můžou obracet s dotazy ohledně pomoci.

Kontakt: zajacova@sternberk.cz, tel. 585 086 527, 725 765 695.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 88.102.233.33 Dotaz z: 25.04.2017
+krejča jan: občan

chtěl bych se zeptat na kompost ze šternberské kompostárny, je na prodej a za kolik, či zda jako občan města štbk mám nárok na určité množství zdarma děkuji

Vážený pane Krejčo,

kompost je na městské kompostárně poskytován občanům Šternberka zdarma v provozní době kompostárny (pondělí a středa 14-16 hod. a sobota 10-12 hod.), a to v maximálním množství jednoho vozíku za osobní auto. Před odebráním kompostu prosím předložte obsluze kompostárny občanský průkaz k prokázání, že máte ve Šternberku trvalý pobyt. K prodeji kompost určen není.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 217.196.125.197 Dotaz z: 24.04.2017
+Infit Šumperk, Lenka Strouhalová: Infit

Prosím o jakýkoliv kontakt na firmu zaregistrovanou ve vašem městě - R. Kostorek- výroba nápletů. Moc děkuji))

Vážená paní,

kontakty na podnikatele nejsou součástí údajů evidovaných v registru živnostenského podnikání (dále jen IS RŽP), které jsou povinné pro identifikaci podnikatele. Identifikační znaky jsou taxativně dány zákonem o živnostenském podnikání, je to zejména  jméno a příjmení u fyzické osoby, sídlo podnikání a identifikační číslo, dále pak i předmět podnikání.  Tyto údaje jsou součástí veřejné části živnostenského rejstříku, který  je informačním systémem veřejné správy, jehož správcem je Ministerstvo průmyslu a obchodu a provozovateli obecní živnostenské úřady. Odkaz na něj najdete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu české republiky -  http://www.rzp.cz/.

Další kontakty, jako například telefon anebo e-mail podnikatelů, nemáme k dispozici.

Bc. Iveta Tomečková
vedoucí odboru obecní živnostenský úřad 

IP: 109.183.144.104 Dotaz z: 20.04.2017
+Jaroslav: CHCEME ZNÁT PRAVDU

Dobrý den. ZNOVU SE PTÁM : V současnosti je opravován mlýn pod hradem.Majitel,přerovský podnikatel,v něm prý staví 27 malometrážních bytů pro nepřízpusobivé.To jsou informace od pracovníků na této stavbě. Proto se znovu ptám,doposud mi nebylo na dřívější dotaz zodpovězeno,CO JE PRAVDY NA TOM ŽE V TĚCHTO BYTECH MAJÍ BÝT NASTĚHOVÁNI SOCIÁLNĚ NEPŘÍZPUSOBIVÍ NEBO DOKONCE "UTEČENCI " ? Dostane i tento "podnikatel " dotace protože rekonstruuje v památkové zóně ? Děkuji za odpověď.

 

Vážený pane, 

vlastníkem objektu bývalého mlýna a investorem rekonstrukce je soukromá společnost z Olomouce, vlastněná osobami taktéž z Olomouce (jak je dohledatelné z veřejných rejstříků, např. katastr nemovitostí nebo obchodní rejstřík). Byty, které rekonstrukcí vzniknou, bude tato společnost (jak jsem byl informován a jak je uvedeno i na webových stránkách projektu) určeny k prodeji koncovým vlastníkům, nikoliv k nájmu.

Více informací vč. kontaktů můžete získat například zde - http://www.bdpassinger.cz/

S pozdravem 

Ing. Stanislav Orság
starosta města Šternberka

IP: 2a00:1028:83cc:7722: Dotaz z: 19.04.2017
+b.o.: rychlost vozidel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné umístit kameru na měření rychlosti v směru na Lužice (u hřbitova) jako tomu je na Olomouc. Často auta sjíždějí velkou rychlostí z nadjezdu, je zde přechod na hřbitov a také zastávka, na které stojí děti do školy. Dále mám dotaz, zda by na ulici Závodní mohla být omezena rychlost na 30 km/hod. Myslím si, že 50 km/hod. v takové ulici je hodně, navíc se nedodržuje ani tato rychlost.

 

Vážený pane,

návrh na omezení rychlosti jízdy na 30 km/h na ulici Závodní byl již v minulosti projednáván v dopravní komisi, která toto omezení rychlosti nedoporučila. V této ulici je komunikace široká, samostatný chodník je od vozovky oddělen širokým zeleným pásem. 

Co se týká měření rychlosti, v dopravní komisi již byly zvažovány a projednávány další lokality pro měření rychlosti a ulice Dlouhá je jednou z nich. Nyní se prověřují možnosti technického řešení měření rychlosti v těchto vytipovaných lokalitách.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 15.04.2017
+Pančochová Renata: dotaz

Prosím, chtěla bych se zeptat , za jakým účelem je pravděpodobně pronajmut pozemek (v majetku státu dle katastru) v ulici Nad Nemocnicí - dříve cičiště psů. V případě, že jde znovu o cvišitě, kde bych mohla dostat informaci o provozní době , provozním řádu a provozovateli. Děkuji Pančochová

 

Vážená paní Pančochová,

vzhledem k tomu, že město Šternberk není vlastníkem uváděného pozemku, nemáme informace k aktuálnímu smluvnímu či plánovanému užívání pozemku.

Kontaktujte prosím v této věci vlastníka pozemku, kterým je ČR - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (odkaz na kontaktní osobu naleznete zde).

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 62.209.222.139 Dotaz z: 12.04.2017
+Alena Železná: Hodina narození

Dobrý den, mám dotaz na matriku. Narodila jsem se ve Šternberku v roce 1968 a ráda bych věděla svou hodinu a minutu narození. Chci se zeptat jestli se napsána v matričním záznamu. Po případně jak to zjistit a na koho se obrátit. Děkuji Alena Železná

 

Vážená paní,

hodina narození bohužel v matriční knize zaznamenána není.

S vaší žádostí se obraťte na matriku Krajského úřadu Olomouckého kraje, kde Vám tento údaj zjistí ze sbírky listin vedené k Vašemu narození. Kontakt: JUDr. Blanka Dostálová, tel.: 585 508 528 - odbor majetkový, právní a správních činností, oddělení správních činností, Jeremenkova 40a Olomouc. 

S pozdravem

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí 

IP: 192.162.96.72 Dotaz z: 11.04.2017
+Jan: Rozkrádání odpadu

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli bude romům tak jako každý rok umožněno při svozu velkoobjemového odpadu odnášet kovy a rozebírat ledničky na šrot.Myslím že by bylo vhodnější kdyby kovový odpad prodalo město či remit.O ekoligiii nemluvě. Děkuji

Vážený pane,

o odpověď na Váš dotaz jsme požádali oblastního manažera svozové firmy Marius Pedersen a. s. pana Miroslava Petrů. Odpověď je zveřejněna níže.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

Odpověď oblastního manažera firmy Marius Pedersen a. s.

Vážený pane,

jistě jste si všiml, že již druhým rokem má naše společnost nad každým sběrným místem zajištěn dohled. Bohužel nejsme schopni zamezit některým občanům v tom, aby odebírali odpad přímo od dalšího občana, který odpad na sběrné místo doveze.

Dovolte mi uvést můj osobní pohled na věc. Ve Šternberku mají občané nadstandardní službu spojenou s otevřeným sběrným dvorem, a to šest dní v týdnu. Zde se jistě nestane, že bychom někomu umožnili zcizit odpady. Z vlastní zkušenosti vím, že při organizovaných tzv. mobilních svozech odpadů o sobotách, většina občanů doveze tyto odpady na místo svým vozem. Myslím si, že toto je trochu nelogické, protože veškerý odpad mohou taktéž odevzdat ve sběrném dvoře mimo bioodpadu, který je nutno odvést na městskou kompostárnu (otevřena tři dny v týdnu).

Myslím si, že sobotní svozy by měly sloužit spíše pro občany bez vlastní dopravy. Svozů by mohlo být určitě méně, na méně místech a s méně kontejnery. Dokonce si myslím, že tato služba má smysl na vesnici a ne ve městě, kde je takto nadstandardně otevřený sběrný dvůr. Město by mohlo ušetřit prostředky, které by mohlo využít efektivněji v rámci nakládání s odpady a pro Váš vyšší komfort.

Od našich zaměstnanců opravdu nečekejte, že budou některé druhy odpadů bránit vlastním tělem. Snažíme se, aby tato služba byla odvedena profesionálně, ale vše má své limity. Moje vyjádření berte však jen jako názor zástupce firmy, která tyto služby ve městě zajišťuje.

S pozdravem

Ing. Miroslav Petrů
oblastní manažer Marius Pedersen a. s.

IP: 85.70.132.240 Dotaz z: 11.04.2017
+Marcela: Hřiště

Dobrý den, chtěla bych vám za sebe i za ostatní rodiče touto cestou moc poděkovat za nový herní prvek na dětském hřišti na ul. Dřevařská. Chci se zároveň zeptat, zda se počítá do budoucna ještě s něčím jiným např. houpačka, nebo je to prozatím vše? Děkuji.

Vážená paní,

za základě doporučení komise pro sport a volný čas ze dne 29.03.2017 se dětské hřiště na ulici Dřevařská ve Šternberku dále nebude doplňovat o další herní prvky. Na tomto hřišti bude probíhat běžná údržba.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 10.04.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

duben 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže