• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

  V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 14 plus 12 plus 16 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Hana: sklo

Dobrý den,po požáru na Uničovské 80 ze zadní strany paneláku směrem k městu je stále kolem chodníku a na trávě spousta střepů.Kdo toto bude uklízet?

 

Vážená paní,

děkujeme Vám za upozornění. Vlastníka panelového domu vyzveme ke zjednání nápravy.

S pozdravem  

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 217.196.127.249 Dotaz z: 19.06.2017
+Pavel Rábek: Konec Scolarestu

Chtěl bych "poděkovat" členům petičního výboru za vyštvání firmy Scolarest. Mým dětem jídlo velice chutnalo a je to nejen můj názor, že to byl krok kupředu od "klasické" jídelnové stravy. Nevím, jestli rodiče, kteří petici podepsali, jídlo vůbec ochutnali (my v rámci jídlonosičů když byly děti nemocné můžeme potvrdit že jídlo bylo dobré), co se týče velikosti porce - ta byla více než dostatečná. Jestli jsou děti rodičů kritizujících porce zvyklé se doma přejídat, tak to už je jiný problém... Doufám, že městu se podaří (když už ne v příštím školním roce, tak alespoň v přespříštím) zajistit podobného dodavatele, který by dětem nabídl i jinou, lehčí a zdravější alternativu ke klasické velkovývařovně, včetně výběru z několika jídel.

 

Vážený pane,

děkujeme za Vaši připomínku. Rada města deklarovala, že zajištění kvality, množství a pestrosti stravy, které mají odpovídat současným normám pro zdravé stravování, je její největší prioritou.

Budeme strávníky a jejich zákonné zástupce informovat o připravovaném postupu.

S pozdravem

Ing. Stanislav Orság
starosta 

IP: 167.114.102.230 Dotaz z: 16.06.2017
+Marek Mlčák: dotaz

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možno poslat e-mailem kopii rodného listu dítěte

Vážený pane,

vydání matričního dokladu je možné pouze osobně nebo poštou, a to po ověření totožnosti oprávněné osobě.

V případě dalších dotazů Vám doporučuji obrátit se na pracovnice matriky paní Dagmar Šarnikovou, tel.585 086 551, Zdenku Chmelovou tel.585 086 552.

S pozdravem

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 77.92.202.19 Dotaz z: 15.06.2017
+K.Pokorny: Stravování Scolarest

Dobrý den Žádám tímto o zveřejnění jmen osob,které jednaly s městským úřadem a firmou Scolarest za rodiče dětí ve školách. Domnívám se,že máme právo vědět, kdo naším jménem a jménem našich dětí doslova vyštval firmu z města. Uvítali jsme s rodiči ve třídě mých dětí změnu ke které v září došlo. Stížnosti na vaření předchozí jídelny byly jako házení hrachu na stěnu. Od mých školských let se snad nic nezměnilo, jídlo bylo otřesné. Moje děti většinu jídel odmítaly jíst a na obědy skoro nechodily. Dětem teď konečně začalo chutnat. I jejich spolužákům. Každý den se jich ptáme, občas jsme brali jídlo domů a rozhodně došlo k pokroku. Odkdy se o takových věcech jako školní strava rozhoduje od počítače na facebooku? Co bude příště? Facebooková komunita bude určovat lékařům diagnozu? Žádám o zveřejnění jmen oněch osob na stránkách města. Děkuji Pokorný

 

Vážený pane,

k Vaší žádosti o zveřejnění jmen osob, které jednaly ve věci školního stravování s vedením města, sdělujeme, že jsme doposud neobdrželi souhlas těchto osob se zveřejněním jména.

S pozdravem

Mgr.Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 37.48.33.100 Dotaz z: 14.06.2017
+Bohumír: upozornění před kolizí

Za zadní stranou přístřežku zast. na Jesenické ulici, ve směru do města, roustou stromky z odnože bokem rost- lého. Bylo by dobré jej zavčas odstranit, než aby zapříči- nily poškození stávající stěny. Ze spodu vnitřní strany za- stávky odstřihnout. Zároveň vytrhat i rozlézající chebzí z dlažby! Pracovníci pečující o údržbu zeleně by měli být více všímavý, na takové a pod, věci nemusí být extra nařízení! Děkuji za pochopení a kladné vyřízení.

Vážený pane,

děkujeme za Vaše upozornění. Náletové a výmladkové dřeviny z okolí autobusové zastávky na Jesenické ulici budou odstraněny.

Případné další dotazy nebo připomínky k zeleni města můžete směřovat i na můj e-mail: jureckova@sternberk.cz

S pozdravem

Ing. Zdeňka Jurečková
zástupkyně vedoucího odboru životního prostředí

IP: 88.146.228.245 Dotaz z: 13.06.2017
+Veronika: Uklid

Dobry den,chtela bych se zeptat,jestli firma Marius Pedersen ma v ramci sve cinnosti zahrnuto uklid verejnych chodniku.Jestli ano,tak nechapu proc na ul.Vezni na chodniku naproti zelezarstvi je uz 2 tydny na zemi neulizene sklo.to stejne vedlevedlepanelaku panelaku na Unicovske ul.91.Kdyz uz jsou schopni delat bordel pred 6 rano a budit cely sidliste kravalem,tak by si mohli hledet svesveprace prace a nevysedavat u Hrusky.dekuji

Vážená paní,

děkujeme Vám za upozornění, problém s rozbitým sklem již byl v lokalitě odstraněn.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 2a00:1028:83ce:5c0a: Dotaz z: 13.06.2017
+Radka: Ecce Homo

Dobrý den, jak je možné, že už je to více jak týden od závodů a stále není kolem silnice uklizeno? Jedná se o pytle s odpadky, pásky, upozorňující letáky atd. Děkuji za odpověď

Vážená paní,

za úklid po závodech Ecce Homo zodpovídá organizátor akce AMK Ecce Homo Šternberk. O reakci na Vaši připomínku jsme požádali ředitele závodu pana Vlastimila Malíka, viz odpověď níže.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

Odpověď ředitele závodu pana Vlastimila Malíka:

Vážená paní,

děkuji za Vaši připomínku, osobně si projedu trať a zajistím nápravu.

Bohužel po závodech uklízíme pytle s odpadky i po soukromých nepovolených stáncích, které využívají pořádání závodu a snaží se na něm vydělat, pytle s odpadem vyhodí k trati, však on je někdo uklidí...

Skutečnost, že někde mohl zůstat nějaký leták nebo páska, je opravdu naše chyba, za toto se omlouváme.

S pozdravem

Vlastimil Malík
ředitel závodu Ecce Homo Šternberk

IP: 62.182.234.23 Dotaz z: 13.06.2017
+Pavel Osladil: Prodej alkoholu

Dobrý den, chci se zeptat, kde mohu podat stížnost či oznámení na porušení zákona ohledně prodeje alkoholu na sportovních akcích - konkrétně Ecce Homo.

Vážený pane,

problematiku zákazu a omezení prodeje a podávání alkoholických nápojů řeší zákon číslo 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, konkrétně § 11 a následující - zákaz a omezení prodeje a podávání alkoholických nápojů.

Kontrolu nad dodržování povinností stanovených tímto zákonem vykonávají jednotlivé orgány, které jsou vymezeny § 30 výše uvedeného zákona.

Konkrétně na úseku podávání alkoholu při sportovních akcích je dozorovým orgánem orgán ochrany veřejného zdraví, který vykonává kontrolu dodržování povinností stanovených v § 3 odst. 1, § 3 odst. 2 písm. a) až c), § 3 odst. 3, § 5, pokud jde o stánky s občerstvením, provozovny stravovacích služeb a ubytovací zařízení, § 8 odst. 1 písm. e) až g) a k), § 8 odst. 2 v prostorech, kde kontroluje zákaz kouření, § 9, § 10 písm. a) až c), § 11 odst. 1, § 11 odst. 2 písm. a) až c), e) a g), § 11 odst. 3 a 4, § 13, pokud jde o stánky s občerstvením, provozovny stravovacích služeb a ubytovací zařízení, a § 16.

Dále pak podle § 34 tohoto zákona je dozorovým orgánem i Policie České republiky a obecní policie. Policie České republiky kontroluje dodržování všech povinností stanovených tímto zákonem, s výjimkou povinností podle § 4, § 6 odst. 6, § 12, 23 až 29 a obecní policie kontroluje dodržování všech povinností stanovených tímto zákonem, s výjimkou povinností podle § 4, 6, 7, 12, 15, 23 až 29.

Pokud se domníváte, že dochází k porušování zákona č. 65/2017 Sb., a chystáte se učinit podání, obraťte se, prosím, na výše uvedené orgány – Krajská hygienická stanice Olomouc, Policie ČR, Městská policie Šternberk.

V případě dotazů se můžete obrátit na zaměstnance obecního živnostenského úřadu.

S pozdravem

Bc. Iveta Tomečková
vedoucí odboru obecní živnostenský úřad

IP: 88.146.228.93 Dotaz z: 12.06.2017
+Dagmar: Scolarest

Dobrý den, Ráda bych se zeptala, jaký důvod uvedla firma Scolarest při odstupování od smlouvy. Předem děkuji za odpověď.

Vážená paní,  

společnost Scolarest ve své výpovědi žádný důvod neuvedla. Využila odstavec sjednaný ve smlouvě: 2.2 Smlouvu mohou vypovědět obě smluvní strany i bez uvedení důvodu písemnou výpovědí doručenou druhé smluvní straně. Výpovědní lhůta se sjednává v délce 3 měsíců, která začne plynout prvního dne měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi druhé smluvní straně.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru škoství a kultury 

  

IP: 89.177.53.48 Dotaz z: 12.06.2017
+Čermáková : Kvalita údržby veřejné zeleně ve Šternberku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou nějakým způsobem kontrolovány, či přebírány zahradnické práce od společnosti Marius Pedersen. Jestli se řídí nějakým časovým harmonogramem, případně zda jsou při zjištěných pochybeních uplatňovány sankce či reklamace. Nemohla jsem si totiž nevšimnout (a nejsem sama) rapidního poklesu kvality péče o veřejnou zeleň v našem městě. Z kvality ručního sečení (v tomto případě spíše žvýkání) se mi chce až plakat. Všude jsou nedosekané, či zle obsekané kousky travnatých ploch. Nepořádek po sečení se uklízí tak po třech dnech. Z vlnobití živých plotů chytám mořskou nemoc (mimochodem nechápu, proč dal někdo pokyn ke zvyšování živých plotů v ulici Uničovská, které už tak dost zavazely ve výhledu vyjíždějícím autům a při posledním stříhání došlo k jejich zvýšení o několik centimetrů). Dále, pokud vím, bylo dobrým zvykem, že při společenské události číslo jedna v našem městě - závodech Ecce Homo, byla většina zeleně v našem městě, minimálně v okolí dějiště závodů upravena. Ani tohoto jsme se letos nedočkali. Nebyl posekán ani park, spousta živých plotů (např. u bývalé pizzerie) nebyla ostříhána. Možná dobře, jelikož vypadaly lépe, než ty ostříhané. To jistě není dobrá vizitka města v době, kdy do něj přijede spousta fanoušků motorismu z Česka i zahraničí. Taktéž si myslím, že by se mělo více pečovat o již vysazené stromky. Stromky na Komenské, či u bývalého ČSAD na Uničovské ulici působí přinejmenším zanedbaným dojmem. Chápu (co jsem tak nějak zaslechla), že chce ředitel Marius Pedersen vytahat z našeho města co nejvíc peněz a tak místo zahradníků najímá lidi dotované Úřadem Práce, čímž minimalizuje náklady, ovšem za cenu kvality. Vzhledem k tomu, že dle mých informací se smlouva dělá na několik let dopředu, tak vlastně platíme nekvalitní službu za běžnou cenu. V podstatě takovou práci by jistě zvládli odvést i pracovníci VPP města, případně učni SOU mnohem levněji. Pomatuji si doby, a není to tak dávno, kdy údržbu zeleně v našem městě zajišťovala skupinka vyučených zahradníků a zahradnic ať už z našeho, či Zábřežského učiliště, pod vedením paní Špundové a na úrovni veřejné zeleně to bylo poznat. Někomu se to nemusí pozdávat, ale i zahradnická činnost je činností odbornou! Pokud si město platí profesionální firmu, za cenu profesionální firmy, měla by být úroveň práce této firmy profesionální, nikoliv na úrovni pracovníků vykonávajících trest obecně prospěšných prací! Myslím si, že v našem městě je obecně zeleně hodně a leckteré město by nám ji mohlo závidět, proto by byla škoda nechat ji zpustnout. Nakonec bych se ještě chtěla zeptat co se vlastně děje se dřevem vytěženým při ořezech a kácení dřevin v majetku města touto společností.

Vážená paní Čermáková,

K Vašim připomínkám sdělujeme, že práce na údržbě zeleně jsou vykonávány dle smlouvy o dílo a dílčích měsíčních objednávek, tj. práce jsou průběžně kontrolovány a faktury před proplacením odsouhlaseny zaměstnancem odboru životního prostředí. Nedokončené činnosti nebo práce neodpovídající kvality nejsou zaplaceny. Veškeré činnosti  jsou odváděny ve standardní kvalitě a i přes drobné reklamace má jejich jakost zvyšující se úroveň. Počet sečí trávníků byl navýšen a od loňského roku byla rozšířena i květinová výzdoba města.

K dalším dotazům sdělujeme, že výška živého plotu na Uničovské ulici nebyla zvýšena, Tyršovy sady byly koseny před závodem Ecce Homo, po závodu již proběhla druhá seč.

Dřevo je placeno na pokladně Městského úřadu Šternberk nebo prostřednictvím fakturace.

Těší nás zájem občanů o životní prostředí a uvítáme konkrétní připomínky, které můžete zasílat přímo na kontaktní e-mail: jureckova@sternberk.cz

Dovolujeme si Vám předat také odpověď pana Miroslava Petrů,  oblastního manažera společnosti  Marius Pedersen a. s.

S pozdravem  

Ing. Zdeňka Jurečková

referentka odboru životního prostředí
zástupkyně vedoucího odboru

Odpověď pana Miroslava Petrů,  oblastního manažera společnosti  Marius Pedersen a. s.

Vážená paní,

k Vašemu dotazu na portálu města uvedu asi toto. Mrzí mě, že vidíte naši práci takto negativně a  dvojnásobně  mě mrzí, že některé údaje Vámi zmiňované časově nesedí.  Jsem zvyklý odvádět co  nejlepší  práci a úplně nesdílím Váš kritický pohled na  výkon  našich  služeb. A  to  proto, že  dokáži  posoudit, jak se za mého krátkého  působení  zde  zvedla   úroveň  našich  služeb  a mám i  řadu  zpětných, kladných odezev na naši činnost od  občanů.

To nás motivuje a těší. Je pochopitelné, že řešíme i ojedinělé připomínky  občanů nebo  dohlížejících  úředníků MěÚ Šternberk, ale   vždy vstřícně  a  s pokorou. Našim zájmem  a cílem je upravené město a pochopitelně je to i  naší  vizitkou. Je  ale  třeba  říci,  že  ne  zdaleka všechny  plochy  zeleně  jsou  ve  městě  svěřeny  do  naší  péče.

Ocením spolupráci s Vámi  a s dalšími občany, kdy nám  svými  objektivními  a konkrétními  připomínkami  můžete  při  naší  snaze  pomoci, protože věřím, že  cíl máme  totožný.

K Vaší zmínce o  nekvalifikovaných  pracovnících zaměstnávaných ve  spolupráci  s ÚP mohu říci, že  tito pracovníci jsou  využíváni  na manuální úklidové  práce nebo  na  třídění   odpadů a  druhotných  surovin. Až  když  zjistíme, že mají  manuální  zručnost  a  pozitivní  přístup  k práci, tak jsou  převedeni  na jinou odbornější práci. Není  tedy  pravdou, že  jsou  najímáni  na  seče a  zahradnické  práce. Jde o proces,  kdy napomáháme jejich  společenskému  začlenění a cílem je,  aby získali, když  ne  stabilní  práci  tak  alespoň  pracovní  návyky,  které  ve   svém dalším  životě  budou  moci  využít.

Jsem kdykoliv  připraven  reagovat na  Váš  dotaz  nebo  podnět  a  to  i  osobně a  toto  upřednostňuji před posíláním  vzkazů  po  sociálních sítích.

Ještě na  závěr  bych  rád  uvedl, že  pracujeme  pro   město přesně  dle  smlouvy a  přesně  dle  rozpisu  zadaných  prací, kde  toto je  zadavatelem, tedy  městem,  zpřesňováno  na  každý měsíc. Provedené  práce  od  nás  přebírá  dozorující  úředník  MěÚ a  na  základě  toho  vystavujeme   fakturu  přesně  dle   podmínek   smlouvy.

S úctou

Miroslav Petrů
oblastní manažer společnosti  Marius Pedersen a.  s.

IP: 213.29.14.194 Dotaz z: 11.06.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

červen 2017
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže