• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

  V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 17 mínus 2 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Obšil: žákovské jízdné ve Šternberku

Dobrý den, kde se dá vyřídit průkaz na žákovské jízdné pro cestování ve Šternberku? Případně musí se tímto průkazem v autobuse prokazovat i děti ve věku do 10 let viditelně nepřesahující 15 let? Děkuji

Vážený pane,

žákovský a studentský průkaz na veřejnou dopravu Vám vystaví Informační centrum ve Šternberku (Horní náměstí 2, naproti radnici). K prodeji jsou dva druhy průkazů - do 15 let a od 15 do 26 let.

Další informace obdržíte přímo v IC, kontakt zde: http://www.poznej-sternbersko.cz/cz/informacni-centrum/sluzby/

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 188.116.92.157 Dotaz z: 27.06.2017
+Martina: Kamenictví - hřbitov Šternberk

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se jmenuje firma nebo pan majitel,(popř.jejich internetová adresa), který jezdí po hřbitovech (i na hřbitov do Šternberka) a dělá objednávky náhrobků a kamenické práce na hroby. Děkuji za odpověď

 

Vážená paní,

město Šternberk nedisponuje souhrnnými informacemi, které konkrétní osoby či společnosti nabízí kamenické práce na místním hřbitově.

V našem regionu působí několik společností, které Vám budou schopny nabídnout své služby na místním hřbitově, kontaktní informace vyhledáte například na internetových stránkách jednotlivých firem.

Přímo ve Šternberku najdete kamenictví na adrese Uničovská 65/1777, webové stránky má www.necesany.cz

S pozdravem

Bc. Iveta Tomečková
vedoucí odboru obecní živnostenský úřad

IP: 217.170.105.49 Dotaz z: 26.06.2017
+Zdenka: Přednádražní prostory

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký záměr má město s lokalitou "přednádražní prostor". V roce 2014 byla uzavřena kupní smlouva se společností BQP Czech a.s. Na počátku roku 2014 měla začít samotná výstavba, avšak dodnes se nic neděje. Zřejmě nedošlo k naplnění smlouvy. Ptám se tedy, co bude s touto lokalitou dál? Děkuji za odpověď. Z. Učíková

 

Vážená paní,

dovolujeme si Vás informovat, že pozemky v „přednádražním prostoru“ nejsou v současnosti vázány žádným smluvním vztahem. V minulosti uzavřené majetkoprávní smlouvy nebyly ze strany developerských firem naplněny a tudíž pozemky zůstávají ve vlastnictví města.

V současné době je uvažováno s jejich využitím pro potřeby rozšíření parkovacích kapacit v lokalitě v rámci možného vybudování „přestupního terminálu" - návaznosti na plánovanou elektrizaci železniční tratě Olomouc – Šumperk.

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

"
IP: 88.146.229.76 Dotaz z: 26.06.2017
+Loucky Pavel: info

Dobrý den chci se zeptat jestli by se tady ve Šternberku nenasel nejaky pozemek NE stavebni k odkoupeni dekuji LOUCKY

Vážený pane,

v případě zájmu o odkoupení pozemku z vlastnictví města, kontaktujte prosím odbor správy majetku města, kde Vám rádi sdělíme bližší informace. Kontaktní informace naleznete zde.

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 194.228.11.209 Dotaz z: 26.06.2017
+J. Fialová: Podmínky odchodu spol. Scolarest

Dobrý den, můžete, prosím, zveřejnit dokumenty, kterými spol. Scolarest vypověděla smlouvu o zajištění stravování a smlouvu o nájmu? A mohli byste také uvést, jaké podmínky jejich odchodu byly dojednány? Zajímalo by mě, zda bude město odkupovat vybavení, kterým Scolarest jídelny dovybavil, za jakou cenu (dle smlouvy?) a zda byla současným zaměstnancům jídelen nabídnuta možnost pracovat pod příspěvkovou organizací města. Věřím, že město novou situaci ve stravování zvládne ke spokojenosti všech a že se spol. Scolarest k nám již nikdy nevrátí. Děkuji tímto všem, kteří se nebáli v této věci osobně jednat, ať už rodiče, učitelé nebo zastupitelé. Děkuji, s pozdravem J. Fialová

Vážená paní,

společnost Scolarest ve své výpovědi žádný důvod neuvedla. Využila odstavec sjednaný ve smlouvě: 2.2 Smlouvu mohou vypovědět obě smluvní strany i bez uvedení důvodu písemnou výpovědí doručenou druhé smluvní straně. Výpovědní lhůta se sjednává v délce 3 měsíců, která začne plynout prvního dne měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi druhé smluvní straně.

Podmínky ukončení činnosti společnosti dojednávány doposud nebyly, vše se řídí uzavřenými smlouvami, tedy i odkup majetku, který pořídila společnost Scolarest.

Na úřední desce je vyvěšeno oznámení o konkurzu na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky školní jídelny, nový ředitel/ředitelka bude po té řešit personální obsazení jídelny.

Odkaz na úřední desku:
http://mesto.sternberk.cz:1080/Gordic/Ginis/App/UDE01/FramesetKategorie.aspx

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 94.124.187.178 Dotaz z: 22.06.2017
+Pavel: Restaurace Na Kiosku

Dobrý den,zajímalo by mne jestli bude v letošním roce otevřena restaurace na Kiosku,nebo bude opět zavřena jako v létě 2016. Ještě se chci zeptat jestli má město možnost nějakým způsobem tuto skutečnost ovlivnit. Je škoda,že lidé na procházkách po lesních turistických cestách přišli o možnost občerstvení. Díky za odpověd

Vážený pane, 

k Vašemu dotazu sdělujeme, že restaurace v Penzionu Na Kiosku ani letos nebude v provozu, tuto skutečnost jsme si ověřili přímo u majitele objektu. Informace je uvedena také na webových stránkách penzionu: http://www.penzionkiosk.cz/penzion.html

Provoz objektu je zcela v kompetenci jeho majitele, město nemá možnost toto nijak ovlivnit. 

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí  

 

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 20.06.2017
+Ilona: stromy ulice Potoční

Dobrý den,ráda bych se zeptala,co máte v plánu s hruškovými stromy na ulici Potoční. Na podzim se neořezali ,jak bylo slíbeno. Opět jsou osypané hruškami a nechci vidět na podzim jak bude ulice vypadat až budou opadávat. Silnice bude opět celá zalepená a my si budeme nosit ten bordel do domu.Dále nám stromy dost stíní do oken jak jsou přerostlé a máme v domech chladno,protože nám nejde slunce do oken.Pořád se jen slibuje že se s tím něco udělá a skutek utek. Je smutné,že město nevyjde občanům vstříc.To se máme opět brodit a topit v hruškách jako každý rok?????

 

Vážená paní,

objednán byl  radikální ořez stromů (hrušní), který bude proveden v průběhu června, tedy do začátku dozrávání plodů. Ořez by měl významně snížit množství plodů, které pak budou v době zrání setřepány a okamžitě uklizeny. Pokusíme se tak minimalizovat nepříjemnosti vznikající při opadu plodů a znečištění komunikace.

Děkujeme za pochopení.  

Ing. Zdeňka Jurečková
referentka odboru životního prostředí
zástupkyně vedoucího odboru 

 

IP: 178.22.115.110 Dotaz z: 19.06.2017
+Hana: sklo

Dobrý den,po požáru na Uničovské 80 ze zadní strany paneláku směrem k městu je stále kolem chodníku a na trávě spousta střepů.Kdo toto bude uklízet?

 

Vážená paní,

děkujeme Vám za upozornění. Vlastníka panelového domu vyzveme ke zjednání nápravy.

S pozdravem  

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 217.196.127.249 Dotaz z: 19.06.2017
+Pavel Rábek: Konec Scolarestu

Chtěl bych "poděkovat" členům petičního výboru za vyštvání firmy Scolarest. Mým dětem jídlo velice chutnalo a je to nejen můj názor, že to byl krok kupředu od "klasické" jídelnové stravy. Nevím, jestli rodiče, kteří petici podepsali, jídlo vůbec ochutnali (my v rámci jídlonosičů když byly děti nemocné můžeme potvrdit že jídlo bylo dobré), co se týče velikosti porce - ta byla více než dostatečná. Jestli jsou děti rodičů kritizujících porce zvyklé se doma přejídat, tak to už je jiný problém... Doufám, že městu se podaří (když už ne v příštím školním roce, tak alespoň v přespříštím) zajistit podobného dodavatele, který by dětem nabídl i jinou, lehčí a zdravější alternativu ke klasické velkovývařovně, včetně výběru z několika jídel.

 

Vážený pane,

děkujeme za Vaši připomínku. Rada města deklarovala, že zajištění kvality, množství a pestrosti stravy, které mají odpovídat současným normám pro zdravé stravování, je její největší prioritou.

Budeme strávníky a jejich zákonné zástupce informovat o připravovaném postupu.

S pozdravem

Ing. Stanislav Orság
starosta 

IP: 167.114.102.230 Dotaz z: 16.06.2017
+Marek Mlčák: dotaz

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možno poslat e-mailem kopii rodného listu dítěte

Vážený pane,

vydání matričního dokladu je možné pouze osobně nebo poštou, a to po ověření totožnosti oprávněné osobě.

V případě dalších dotazů Vám doporučuji obrátit se na pracovnice matriky paní Dagmar Šarnikovou, tel.585 086 551, Zdenku Chmelovou tel.585 086 552.

S pozdravem

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 77.92.202.19 Dotaz z: 15.06.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

červen 2017
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže